Dubai Ankara Büyükelçiliği 2022

Herhangi bir nedenle Dubai’ye seyahat edecek olan Türklerin vize alması şarttır. Ziyaret, turist ve transit vize başvurularınız için Dubai Ankara Büyükelçiliği kurumuna müracaat edebilirsiniz. Kurum, Ankara ve çevre illerde ikamet eden vatandaşlara hizmet sağlamaktadır.

Dubai vatandaşıysanız ve bir sebeple Türkiye’de bulunuyorsanız, çeşitli resmi işlemler için Dubai Ankara Büyükelçiliği kurumuna giderek hizmet alabilirsiniz. Dubai vatandaşlarına sunulan bu hizmet türleri arasında ölüm, nüfus, doğum ve evlilik kayıtları, pasaport işlemleri ve noter işlemleri yer alır.

Dubai vizesi için online başvuru yapabilirsiniz. Online vize başvuru belgenizin çıktısını almayı unutmamalısınız. Dubai Ankara Büyükelçiliği merkezine Dubai vize randevusu için gittiğinizde, sizden talep edilen tüm belgeleri yanınızda götürmeyi de ihmal etmemeniz gerekiyor. Dubai vizesi için çok fazla belgeye ihtiyaç duyulmamakla beraber, bunlar diğer ülkelerin vize başvurusunda talep edilen belgelerle aynıdır. Uçak biletleriniz, konaklama kanıtınız, pasaportunuz, iş için gidiyorsanız iş sözleşmeniz, sigorta teminatınız gibi temel belgeleri de Dubai Ankara Büyükelçiliği kurumuna başvuru esnasında ibraz etmeniz gerekli olmaktadır.

Dubai Ankara Büyükelçisi Kimdir?

Dubai’nin Türkiye temsilciliklerinden birisi Dubai Ankara Büyükelçiliği’dir. Dubai Ankara Büyükelçiliği’nin yöneticisi ise Dubai Ankara Büyükelçilisi’dir. Bu yazıda Dubai Ankara Büyükelçisi’nin kim olduğunu merak edenler için “Dubai Ankara Büyükelçisi kimdir?” sorusunun cevabı verilmiştir.

Dubai Ankara Büyükelçisi Saeed Thani Hareb Al Dhaheri’dir. Dhaheri 25 Şubat 1975 tarihinde Al Anin’de doğmuştur. Evlidir, İngilizce ve Arapça bilmektedir.

 • 1998 yılında Londra Üniversitesi’nden Lisans derecesinde mezun olmuştur.
 • 1998-2014 yılları arasında Birleşik Arap Emirlikleri Silahlı Kuvvetleri’ne subay olarak görev yapmıştır.
 • 2003 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nden Genç Liderler Kursu aldı.
 • 2005 yılında Avusturya’dan Orta Liderler Kursu aldı.
 • 2011 yılında ABD’den Stratejik Düşünce Kursu aldı.
 • 2012-2013 yılları arasında BAE Ulusal Savunma Koleji’nde çalıştı.
 • 2014-2021 Birleşik Arap Emirlikleri Ulusal Güvenlik Konseyi’nde çalıştı.
 • 2021 yılında beri Dubai’nin Türkiye Büyükelçisi’dir.

Dhaheri’nin amacı Türkiye ile Dubai arasındaki ikili ilişkileri düzenlemek ve geliştirmektir.

Dubai Ankara Büyükelçiliği Vize İşlemleri

Ankara ve çevresinde ikamet eden ve Dubai vizesi alacak olan kişiler, Dubai vize başvurusu yapmalı ve vize almalıdır. Dubai Ankara vize başvurusu yapacak olan kişiler, Dubai vize başvurularını Ankara Büyükelçiliği’ne yapıp yapamayacağını merak etmektedir. Bu yazıda Dubai Ankara Büyükelçiliği vize işlemleri hakkında bilgi verilmiştir.

 • Dubai Ankara Büyükelçiliği Dubai vize başvurusunu şahsen kabul etmemektedir.
 • Dubai Ankara Büyükelçiliği vize işlemlerini şahsen kabul etmediği için başvurular, online olarak Dubai Göç İdaresi internet sitesi üzerinden yapılmaktadır.
 • Dubai Ankara vizesi için gerekli olan evraklar seyahat amacına uygun olarak toplanmalıdır.
 • Hazırlanan vize evrakları tarayıcı yardımı ile sisteme taratılmalıdır.
 • Sisteme taratılan evrakların eksiksiz ya da güncel olması gerekmektedir.
 • Dubai vize başvurusu incelendikten sonra mail yolu ile başvuru sahibine gönderilmektedir. Bu vizenin çıktısı alınarak seyahat işlemi gerçekleştirilebilir.
 • Kısacası Dubai vize işlemleri Dubai Ankara Büyükelçiliği’ne şahsen değil online olarak yapılmaktadır.

Dubai Ankara Büyükelçiliği Randevu

Ankara ve çevresinde ikamet eden ve Ankara Büyükelçiliği’nde işlem yapacak olan Türk vatandaşları, Dubai vatandaşları ya da Türkiye’de yasal olarak ikamet eden diğer ülke vatandaşları işlemlerini Dubai Ankara Büyükelçiliği’ne yapabilir. Dubai Ankara Büyükelçiliği’ne işlem yapacak olan kişiler Dubai Ankara Büyükelçiliği randevu işlemi yapmasına gerek bulunmamaktadır. Ancak randevu işlemini belirleme yetkisi Dubai Ankara Büyükelçiliği’ne aittir.

Dubai Ankara Büyükelçiliği randevu işlemi olmadan yapılabilecek başvurular aşağıda verilmiştir.

 • Dubai vatandaşlarının noterlik işlemleri
 • Evrak ve sertifika onay işlemi
 • Dubai vatandaşlarının kimlik, pasaport ve ehliyet yenileme işlemleri
 • Dubai vatandaşlarının Dubai vergi işlemleri
 • Dubai vatandaşlarının askerlik işlemleri
 • Dubai vatandaşlarının vatandaşlık işlemleri

Yukarıdaki durumlarda Dubai Ankara Büyükelçiliği randevu işlemi gerçekleştirmesine gerek yoktur. Dubai’ye seyahat edecek olan Türk vatandaşları başvuruları online olarak yapılmaktadır. Online olarak yapılacak olan vize başvurularında randevu alınmasına gerek bulunmamaktadır.  

Dubai Ankara Büyükelçiliği randevu işlemi gerekip gerekmediğini belirleme yetkisi Dubai Ankara Büyükelçiliği’ne aittir. Büyükelçilik gerekli gördüğü durumlarda randevu işlemini zorunlu kılabilir. Başvuru işleminizi yapmadan önce Dubai Ankara Büyükelçiliği ile iletişime geçebilirsiniz.

Dubai Ankara Büyükelçiliği Vize Randevusu

Ankara ve çevresinde ikamet eden Türk vatandaşları seyahatleri öncesinde vize almalıdır. Ankara ve çevresinde ikamet eden kişilerin vize başvurularını değerlendirme yetkisi Dubai Ankara Büyükelçiliği’ne aittir. Vize başvurusu yapacak olan kişiler Dubai Ankara Büyükelçiliği vize randevusu alınıp alınmamasını, nasıl alınacağını merak etmektedir. Bu yazıda Dubai Ankara Büyükelçiliği vize randevusu hakkında sorular cevaplandırılmıştır.

Diplomatik Pasaport, Hizmet Pasaportu ve Hususi Pasaport sahipleri 90 güne kadar vizenden muaftır. Umuma Mahsus Pasaport sahipleri vize başvurularını online olarak yapabileceğinden dolayı Dubai Ankara Büyükelçiliği vize randevusu almasına gerek yoktur.

Dubai vize başvurusu online yapılmaktadır. Bundan dolayı Dubai Ankara Büyükelçiliği randevu alınmasına gerek bulunmamaktadır. Ancak bu durum hakkında karar verme yetkisi Dubai Ankara Büyükelçiliği’ne aittir. Başvuruda bulunacak olan kişiler uzun süreli başvurularını Dubai Ankara Büyükelçiliği’ne yapmalıdır. Dubai Büyükelçiliği bu durum için randevu talep edebilir.

Dubai vize başvurusu her ne kadar online olarak yapılsa da Dubai Ankara Büyükelçiliği başvuru sahibini mülakata çağırabilir. Dubai Ankara Büyükelçiliği bu durum da başvuru sahibinden randevu talep edebilir.

Dubai Ankara Büyükelçiliği Başvuru

Ankara ve çevresinde ikamet eden Dubai Büyükelçiliği’nde işlemi olan kişiler başvurularını Dubai Ankara Büyükelçiliği’ne yapmalıdır. Dubai Ankara Büyükelçiliği’ne Dubai vatandaşları, Türk vatandaşları ve Türkiye’de yasal olarak ikamet eden diğer ülke vatandaşları başvuru yapabilir. Dubai Ankara Büyükelçiliği başvuru yapacak olan Dubai vatandaşları evrak yenileme, pasaport, kimlik ve ehliyet çıkarma, noter işlemleri gibi işlemlerde başvuruda bulunabilir. Başvurular için başvuru sahibinin randevu almasına gerek bulunmamaktadır.

Ankara ve çevresinde ikamet eden kişiler başvuru için randevu almasına gerek bulunmamaktadır. Bunun nedeni Dubai vize başvurusunun online olarak yapılmasıdır. Dubai vize başvurusunu online olarak yapacak olan kişilerin de bundan dolayı randevu almasına gerek bulunmamaktadır.

Ankara ve çevresinde bulunan ve Dubai vize başvuru yapması gereken kişiler başvuru için gerekli olan evrakları taratarak sisteme eklemelidir. Evraklar taratılarak sisteme renkli olarak eklenmesi gerekmektedir. Dubai Ankara Büyükelçiliği başvuru işlemi için randevu gerekmese de Ankara Büyükelçiliği başvuru sahibini yüz yüze görüşmeye çağırabilir.

Kısacası Dubai Ankara Büyükelçiliği için randevu gerekmemektedir. Detaylı bilgi için Dubai Büyükelçiliği ile iletişime geçebilirsiniz.

Dubai Ankara Büyükelçiliği Vize Başvurusu

Dubai’ye seyahat etmek isteyen ve Ankara çevresinde ikamet eden Türk ve diğer ülke vatandaşlarının seyahatleri öncesinde seyahat amacına uygun vize alması gerekmektedir. Dubai vizesi alacak olan ve Ankara çevresinde ikamet eden kişiler Dubai Ankara Büyükelçiliği vize başvurusu yapması gerekmektedir.

Dubai Ankara Büyükelçiliği vize başvurusu online olarak yapılmaktadır. Ankara ve çevresinde ikamet eden kişiler başvurusunu Birleşik Arap Emirlikleri Göçmen İdaresi’ne yapmalıdır. Göçmen idaresine başvuru yapabilmek için gerekli olan evraklar hazırlanarak sisteme taratılmalıdır. Ancak sadece kısa süreli vize başvuruları online olarak yapılabilir.

Ankara ve çevresinde ikamet eden ve Dubai uzun süreli vize almak isteyen kişiler başvurularını Dubai Ankara Büyükelçiliği vize başvurusu yapmalıdır. Başvurular için gerekli olan evraklar eksiksiz olarak hazırlanmalı ve Dubai Ankara Büyükelçiliği’ne teslim edilmelidir.

Dubai Ankara Büyükelçiliği vize başvurusu yapacak olan kişiler kısa ya da uzun süreli fark etmeden Seyahat Sağlık Sigortası yaptırmalıdır. Ayrıca Dubai Ankara Büyükelçiliği’ne seyahat masraflarını karşılayabileceğini gösteren evraklar sunulmalıdır. Detaylı bilgi almak isteyen kişiler Dubai Ankara Büyükelçiliği ile iletişime geçebilir.

Dubai Ankara Büyükelçiliği Adres Ve İletişim Bilgileri

Dubai Ankara Büyükelçiliği’nde işlem yapacak olan kişiler, Dubai Ankara Büyükelçiliği’nin adres ve iletişim bilgilerini araştırmaktadır. Bu yazıda Dubai Ankara Büyükelçiliği adres ve iletişim bilgileri hakkında bilgi verilmiştir.

Dubai Ankara Büyükelçiliği Adres:

İlkbahar Mahallesi, Turan Güneş Bulvarı, Galip Erdem Caddesi, 613. Sokak, No:13, Posta Kodu: 06550 Çankaya/Ankara

Dubai Ankara Büyükelçiliği İletişim:

Telefon Numarası 1: (+90) (312) 426 88 89

Telefon numarası 2: 0232 404 85 00

Mail Adresi 1: [email protected]

Mail Adresi 2: [email protected]

Web Sitesi: www.uaeemb.net

Dubai Ankara Büyükelçiliği’nde işlem yapacak olan kişiler, Dubai Ankara Büyükelçiliği ile iletişime geçerek yapacakları işlemler hakkında bilgi alabilir. Dubai Ankara Büyükelçiliği’ne görüş, öneri ya da şikayetlerini bildirebilir. Telefon numaralarına mesai saatleri dışında ve resmi tatillerde ulaşılmamaktadır. Mesai saatleri hafta içi her gün saat 09.00 ile 16.30 arasıdır.

Dubai Ankara Büyükelçiliği Telefonu 

Dubai Ankara Büyükelçiliği’nde işlem yapacak olan kişiler, Dubai Ankara Büyükelçiliği ile iletişime geçerek bilgi almak istemektedir. Bu yazıda Dubai Ankara Büyükelçiliği’nde işlem yapacak olan kişiler için Dubai Ankara Büyükelçiliği telefon numarası verilmiştir.

Dubai Ankara Büyükelçiliği Telefon Numarası:

Telefon Numarası : 0850 346 84 93

Dubai Ankara Büyükelçiliği’nde işlem yapacak olan kişiler, Dubai Ankara Büyükelçiliği ile iletişime geçerek yapacağı işlemler hakkında bilgi alabilir. Ayrıca Dubai Ankara Büyükelçiliği ile iletişime geçilerek görüş, öneri ve şikayetler bildirilebilir.

Dubai Ankara Büyükelçiliği mesai saatleri dışında hizmet vermemektedir. Bu nedenle Dubai Ankara Büyükelçiliği telefon numaralarına ulaşılmamaktadır. Dubai Ankara Büyükelçiliği mesai saatleri hafta içi her gün saat 09.00 ile 16.30 arasında hizmet vermektedir. Ayrıca Türkiye Cumhuriyeti ve Birleşik Arap Emirlikleri resmi tatillerinde hizmet vermemektedir.

Dubai Ankara Büyükelçiliği’ne Nasıl Gidilir?

Dubai Ankara Büyükelçiliği’nde işlemi olan kişiler Dubai Ankara Büyükelçiliği’nin nerede olduğunu merak etmekte ve konsolosluğu nasıl ulaşım sağlayacağını bilmemektedir. Bu yazıda ‘’Dubai Ankara Büyükelçiliği’ne nasıl gidilir?’’ sorusu cevaplanmıştır.

Dubai İstanbul Başkonsolosluğu Adresi

İlkbahar Mahallesi, Turan Güneş Bulvarı, Galip Erdem Caddesi, No: 13, PK: 06550 Çankaya/Ankara

Dubai Ankara Büyükelçiliği’nin bulunduğu İlkbahar Mahallesi ve Galip Erdem Caddesi’ne Metro, otobüs, minibüs, taksi ile ulaşım sağlanabilmektedir. Dubai Ankara Büyükelçiliği’nin bulunduğu İlkbahar Mahallesi ve Galip Erdem Caddesi yakınlarından geçen otobüs hatları;

Hat Adı Yön
173-2 Ulus-Hoşdere Cd.- Hilal Mh.- Galip Erdem Cd.- Oran Sitesi
173-1 Oran Sit.-Galip Erdem Cd.- Hilal Mahallesi- Hoşdere Cd.- Ulus
301 Doğukent Cad-Turan Güneş Bulvari- Ufuk Üniversitesi- Atilim Üniversitesi
342 Kayaş- Ege Mahallesi- Oran Sitesi
135-1 Oran Sitesi- Ulus
185-1 Oran Sitesi- Ulus
185-6 Ulus
185-7 (Öho) Oran Sitesi- Güneşevler (Mavi)
116-2 Ulus- Ankara Müzik Ve Güzel Sanatlar Üniversitesi
135-2 Ulus- Oran Sitesi
185-2 Ulus- Oran Sitesi
116-1 Ankara Müzik Ve Güzel Sanatlar Üniversitesi- Ulus

TOP