Dubai Antalya Konsolosluğu 2022

Antalya Dubai Konsolosluğu

Antalya kentimizin Muratpaşa ilçesinde konumlanan Dubai Antalya Konsolosluğu, bilindiği üzere Türk vatandaşlarının vize taleplerini kabul ederken diğer yandan Dubai vatandaşlarının bazı resmi işlemlerinde hizmet sunar. Dubai Antalya Konsolosluğu yalnızca bu konularda değil, Türkiye ile Dubai arasındaki diplomatik ilişkiler konusunda da önemli görevler üstlenir.

Herhangi bir sebepten ötürü, BAE’nde yer alan Dubai’ye seyahat etmeniz gerekiyorsa ve Türk vatandaşıysanız, bu ülkeye giriş yapabilmek için vize almanız şart olmaktadır. Bunun için vize müracaatını Dubai Antalya Konsolosluğu merkezine giderek kolayca yapabilirsiniz.

Dubai vatandaşlığınız varsa Türkiye’deyseniz Dubai Antalya Konsolosluğu kurumundan çeşitli konularda hizmet alabilirsiniz. Bu konular arasında noter işlemler, pasaport işlemleri, nüfus, ölüm, doğum ve evlilik kaydı gibi hususlar bulunur.

Dubai vizeniz için seyahatinizden en az 2 ay öncesine kadar vize başvurunuzu yapmanız tavsiye edilir. Genellikle Dubai vizeleri on gün gibi kısa bir sürede çıkar. Fakat konsolosluğun yoğun olduğu zamanlarda bu süre uzayabilir. Bu nedenle vize için erken davranmak sizin için daha doğru olacaktır.

Dubai Vize Başvuru Formu ile ilgili bilgi almak için bizi arayın.

Dubai Antalya Konsolosu Kimdir?

Antalya, Burdur, Isparta ve Karaman sakinleri ile diğer ülkelerden gelen yabancı uyruklular Dubai'nin Antalya Fahri Konsolosluğu ile işlem yapabilirler.

Dubai Büyükelçiliği ve Amerika Birleşik Devletleri Dubai Başkonsolosluğu'ndan alınan resmi belgeler aşağıda yer almaktadır. Resmi belgeler ve uzun süreli (90 günden fazla) Dubai vize başvuruları için Dubai diplomatik yetkilileri en güncel bilgileri sağlayabilir.

Hukuki İşlemler: Türkiye'de ikamet eden Dubai'de ikamet edenler, hukuki bir ihtilaf durumunda en iyi hareket tarzı konusunda Dubai Konsolosluğu'ndan tavsiye alabilirler.

Vergi İşlemleri: Dubai Türkiye temsilcileri, Türkiye'de yaşayan Dubai vatandaşlarının kendi ülkelerine ödemeleri gereken vergiler hakkında eksiksiz bilgi verebilirler.

Boşanma işlemleri: Türkiye'de ikamet eden ve hem Dubai hem de Türk yasalarına tabi olan Dubai vatandaşları, boşanma işlemlerini tamamlamak, boşanma sürecini takip etmek ve boşanma sonucunu kabul etmek için yardım talebinde bulunabilirler.

Evlilik Prosedürleri: Türkiye'deki Dubai sakinleri, düğünlerini planlarken Dubai Konsolosluğu'ndan yardım isteyebilirler. Dubai'deki Türk Konsolosluğu, Dubai'de ikamet edenlere evlilik cüzdanları ve evlilik sonrası soyadı değişiklikleri gibi evlilikle ilgili konularda yardımcı olmaktadır.

Türkiye'de yasal olarak ikamet eden ve çocuk sahibi olan Dubai vatandaşları, doğum bildirimi, kayıt, belgeleme gibi konularda Dubai Türkiye yetkililerinden yardım talep edebilirler.                        

Dubai Antalya Konsolosluğu Vize İşlemleri

Dubai vize başvurusunda kullanılan pasaportun vizenin tamamlanabilmesi için en az iki boş sayfasının olması gerekmektedir.

Dubai vize işlemlerinde kullanılacak pasaportun son on yıl içerisinde düzenlenmiş olması ve Dubai vizesinin bitiminden sonra en az üç ay geçerliliğinin olması gerekmektedir.

Türkiye ve Dubai'deki resmi tatillerde Dubai Konsolosluğu kapalıdır. Vize başvurusunun resmi tatil tarihleri ​​ile vize başvurusunun resmi tatil tarihleri ​​çakıştığında Dubai Vize işlemleri ertelenir. Dubai ve Türkiye'de resmi tatiller (Paskalya, Şeker Bayramı, Noel, Yılbaşı / Yılbaşı) nedeniyle Dubai vize başvuru sahiplerinin vize başvuruları ertelenmektedir. Dubai Konsolosluğu'nun resmi tatil günleri burada bulunabilir.

Reşit olmayanlar (18 yaşından küçükler), ebeveynlerinin veya yasal vasilerinin yardımıyla veya noter tasdikli bir muvafakat yardımı ile Dubai Vizesine başvurmalıdır.

Dubai vize başvurusu durumunda, Dubai Konsolosluğu başvuru sahibiyle ikinci bir görüşme için iletişime geçebilir.

Hem kısa hem de uzun vadeli vize ücretleri Dubai Konsolosluğu tarafından belirlenir. Dubai'deki vize işlemleri Dubai Konsolosluğu tarafından onaylanan vize hizmet tesisleri tarafından yapıldığından bu ücretler dahil edilebilir. Kısa süreli turist vizeleri, iş vizeleri, aile ve arkadaş ziyareti vizeleri ve Schengen bölgesindeki uzun süreli D vize türleri gibi Dubai vize kategorileri için ücretler düzenli olarak dalgalanabilir ve değişebilir.

Dubai Konsolosluğu, ortalama 7 ila 15 iş günü arasında sürebilen Dubai vizesinin geçerliliğini tanımlamaktan sorumludur. Konsolosluk hafta sonları, tatiller ve resmi tatillerde kapalı olduğu için bu süreye bu süreler dahil değildir. Konsolosluğun ek belge istemesi veya başvuru sahibini görüşmeye çağırması gibi aşırı durumlarda vize çıkış süresi uzatılabilir. Bu süre Dubai'deki kısa süreli Schengen vizeleri için geçerlidir. Dubai aile birleşimi, oturma izinleri ve çalışma izinleri gibi uzun süreli vize başvurularının işlenmesi daha uzun sürebilir.

Dubai Antalya Konsolosluğu Vize Başvurusu

Dubai vize başvuru formunu doldurmak için çevrimiçi bir mekanizma kullanılır. Sisteme giriş yapabilmek için öncelikle Dubai Konsolosluğu'nun resmi form web sitesinde kayıt olmalısınız. Bundan sonra vize başvurunuzu tamamlamaya başlayabilirsiniz. Başvuru tamamen İngilizce olarak yazılmalıdır.

Kişisel ve kimlik bilgileriniz 1'den 11'e kadar olan maddelerde yer almaktadır.

12 ila 16. maddelerdeki bilgiler pasaportunuzla ilgilidir. Pasaport numaranızı yanlış yazarsanız vize başvurunuz reddedilebilir. Dikkatli ol.

Öğrenciler, öğrenci olduklarını belirttikten sonra bu kutuya okul adı, adres ve iletişim bilgilerini girmelidir. Emeklilerin artık bu alanda çalışmadıklarını söylemeleri yeterlidir.

Seyahat planlarınız ve önceki vizeleriniz ile daha önce bir Schengen vizesi için başvuruda bulunup bulunmadığınız hakkında özel bilgiler vermelisiniz. Dilekçeniz, oteliniz, davetiyeniz, uçak biletiniz, seyahat sağlık sigortanız, seyahat tarihleriniz gibi diğer belgelerin de dilekçenizle aynı tarihlerde olması gerekir.

Form ayrıca davetiyenin özellikleri, konaklama yerleri ve ücretleri ile ilgili bilgileri içerir.

Başvuru tarihi ve yeri ile başvuru sahibinin imzasının yer aldığı alan boş bırakılmamalıdır.

Dubai vizesi başvuru formundaki tüm bilgiler, başvurunuza dayalı olarak yapılacak değerlendirmede belgeleriniz ile bağlantılı olacağından eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulmalıdır. E-posta ve telefon numaraları gibi iletişim bilgileri sağlanmalıdır. Ayrıca iş ve ziyaret vize başvurularınızı alacak kişilerin telefon numaraları ve e-posta adresleri de yanınızda olmalıdır. Konsolosluklar dikkate almak için daha fazla bilgi isteyebilir.

Elle doldurulan ve gönderilmeyen formlar Dubai'de vize almak için geçerli değildir. Başvuru formunuzu ve destekleyici belgelerinizi başvurduğunuz kuruma göndermeniz gerekmektedir.                        

Dubai Antalya Konsolosluğu Vize Randevusu

Dubai, Schengen Bölgesi'nin bir üyesidir. Dubai'ye kısa bir ziyaret planlayanlar, Dubai Schengen vizesine başvurmalıdır. Seyahatleri Dubai'de başlarsa, Dubai Schengen Vizesi sahiplerinin diğer Schengen ülkelerine seyahat etmelerine izin verilir.

Vize başvurularının yalnızca vize başvuru tesisinden randevu alınarak kabul edildiğini lütfen unutmayın.

Vize Başvuru Merkezine gitmeniz gerekmektedir. Vize Başvuru Merkezi ve elçilikten randevu almak için web sitesini ziyaret edin veya yardım masasını arayın.

Ayrıca 90 güne kadar olan Yeşil, Gri ve Siyah pasaportlarda vize gerekmemektedir. Bordeaux'da vize alabilmek için pasaportunuzun olması gerekir. Tüm vizeler Ankara Konsolosluğu'ndan alınmalıdır.

Pasaportunuzun ve önceki (Schengen) vizelerinizin fotokopisine ihtiyacınız olacak.

Vize Başvurusu ve Taahhüt Mektubu

Dubai Başkonsolosluğuna Seyahat Nedenini Açıklayan Kişisel Dilekçe

2 adet biyometrik fotoğraf

Belgelenmiş Kimlik Kaydı Örneği (Yeni Tarih ve Veli Bilgileri Dahil)

Gidiş-dönüş uçak ve otel rezervasyonları Seyahat Harcama Belgeleri Seyahat Edenler İçin Sağlık Sigortası (Tarafımızdan Sağlanır)

Profesyonel Kullanım için Mali Kayıtların Belgelenmesi

TOP