Dubai Başkonsolosluk Bölümleri 2022

Dubai Başkonsolosluğu, Dubai’nin Türkiye’de bulunan temsilcilerindendir. Başkonsolosluk ülke vatandaşlarının Türkiye’de daha iyi şartlarda yaşamasını sağlamakta ve vatandaşlarına her alanda destek vermektedir. Bunun yanında Türkiye ile Dubai arasındaki ilişkileri her alanda geliştirmeyi amaçlamaktadır. Ayrıca Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına ve Türkiye’de oturum izni olan diğer ülke vatandaşlarına vize işlemleri hizmeti vermektedir. Dubai Başkonsolosluğu bu hizmetleri farklı bölümler altında vermektedir. Dubai Başkonsolosluk bölümleri aşağıda verilmiştir.

  1. Yönetim Bölümü: Dubai Başkonsolosluk bölümleri içerisinde bulunan yönetim bölümü Başkonsolosluğun idari işleri ile ilgilenmektedir. Bütçe dağılımı, konsolosluk bakımı, personel işleri yetki alanlarına girmektedir.
  2. Basın Bölümü: Türkiye ile Dubai arasındaki basın ilişkilerini düzenlemektedir. Dubai Başkonsolosluk bölümleri arasında bulunan basın bölümü ayrıca Dubai Başkonsolosluğu adına basın açıklamaları yapmaktadır.
  3. Kültürel İlişkiler Bölümü: Dubai Başkonsolosluk bölümleri arasında olan kültürel ilişkiler bölümü Türkiye ile Dubai arasındaki kültürel ilişkileri geliştirir ve yeni kültürel işbirlikleri yapmayı amaçlamaktadır.
  4. Konsolosluk İşleri Bölümü: Dubai Başkonsolosluk bölümleri arasında bulunan diğer bölüm konsolosluk işleri bölümüdür. Bu bölüm Dubai vatandaşlarına doğum, ölüm, evlilik, boşanma, kimlik işlemleri, pasaport işlemleri, ehliyet işlemleri, noter işlemleri gibi alanlarda hizmet vermektedir.
  5. Vize Bölümü: Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına Dubai seyahatleri için vize hizmeti vermektedir.
  6. Ekonomi Bölümü: Ekonomi bölümü, Dubai Başkonsolosluk bölümleri arasında yer almaktadır. Bölümün görevi Türkiye ile DUBAİ arasındaki ekonomik işbirliklerini geliştirmek ve düzenlemektedir.

Bu makaleyi de inceleyebilirsiniz: Dubai Vizesi

Dubai Başkonsolosluğu Bölümler Hakkında 

Pek çok farklı bölümü ile hizmet vermekte olan Dubai başkonsolosluğu, farklı işlemlerin gerçekleştirilebilmesi adına çalışır. Yalnızca Türk ve Dubai vatandaşlarının resmi evraklarını temin etmesi ve resmi işlemlerini gerçekleştirmesi için çalışmakla kalmayan Dubai başkonsolosluğu; aynı zamanda farklı bölümleri ile de hizmet vermektedir.

Türkiye ile Dubai arasındaki ticari işlemlerin gerçekleştirilebilmesini sağlayan ticari işlemler bölümü; ticari iletişimin güçlenmesi için iş görmektedir. Bununla beraber başkonsolosluğun genel idaresi de yönetim bölümü sayesinde sağlanır. Başkonsolosluk bölümleri arasında yer alan yönetim bölümü, genel idarenin sağlanmasında yardımcıdır.

Türk vatandaşlarının vize işlemlerini yapabilmesi adına vize bölümü görev almaktadır. Bu bölüm sayesinde vize işlemleri gerçekleştirilebilir. Konsolosluk işleri bölümü de ayrıca Türkiye’de ikamet eden Dubai vatandaşlarının resmi işlemlerini gerçekleştirebilmeleri adına görev almaktadır.

Basın bölümü, başkonsolosluk bölümleri arasında yer alır. Dubai ile Türkiye arasındaki basın ilişkilerinin gelişebilmesini sağlayan bölümdür. Eğitim bölümü de Türkiye’de ikamet eden Dubai vatandaşlarının eğitim ihtiyaçlarını farklı alanlarda gidermekle görevli olan başkonsolosluk bölümüdür. Konsolosluk farklı bölümleriyle iş görmektedir.

Bölümlerine göre Dubai Başkonsolosluğu

Bölümlerine göre Dubai Başkonsolosluğu konulu yazımızda sizleri görmekten büyük mutluluk duyuyoruz. Bu konuya dair herhangi bir açıdan merakınız oluştu ise lütfen sizler de bu metni okuyunuz. Bölümlerine göre Dubai Başkonsolosluğu denince akla gelen ilk bölümler her zaman için pasaport bölümü, vize departmanı ve randevu bölümüdür diyebiliriz. Her bölümün de genel olarak kendine özgü bir çalışma prensibi mevcuttur. Bu yüzden de işleminiz hangi alanla alakalı ise o departmana yönelmeniz en mantıklısı olacak demektir. Her açıdan problemsiz ve konforlu bir Dubai vize başvurusu ya da pasaport başvurusu süreci geçirmek istiyorsanız yapmanız gereken adımlar vardır. Sizden istenen her belgeyi getirir ve adımları doğru uygularsanız hiçbir sorun yaşamazsınız. Bu şekilde daha rahat ilerleme kaydetmeniz de olağan hale gelecek demektir. Kendinize iyi bakın, hoşça kalın. Dubai işlemlerinizi güzelce yapmaya odaklanın deriz.

Dubai Başkonsolosluğu Vize Bölümü

Dubai Başkonsolosluğu vize bölümü üzerinden sizler de dilediğiniz bir zaman diliminde Dubai vize başvurusunda bulunabilirsiniz. Tabii mühim olan ise hangi vize türüne başvurmak istediğinizdir. Başvuracağınız vize türüne karar verdikten sonra yapmanız gereken ise Dubai Başkonsolosluğuna telefon etmektir. Böylelikle vize başvurusu randevunuzu alarak işlemlere başlayabilmiş olursunuz. Vize başvurusu konusunda yeni bir pasaporta, kimlik fotokopisine, otel rezervasyonu ibrazı ve uçak bileti ibrazı gibi belgelere gereksinim duyabilirsiniz. Tüm bu belgeler sizi Dubai vizesi almaya biraz daha yaklaştırmış olur. Böylelikle hiçbir problem yaşamadan sizler de Dubai vizenizi alabilirsiniz. Bu vizeyi almak çok mu zor sorusunu sıklıkla duymaktayız. Asla böyle düşünmeyin deriz. Doğru adımları atmanız halinde sizler de gayet Dubai vizenizi kısa zaman içerisinde almış olursunuz. Vizenizi aldıktan sonra da büyüleyici bir yolculuğa çıkarak Dubai’nin güzelliklerini keşfe dalabilirsiniz. Hoşça kalın.

Dubai Başkonsolosluğu Randevu Bölümü

Dubai Başkonsolosluğu randevu bölümü sayesinde tüm pasaport ve vize randevularınızı en kısa süre içerisinde alabileceksiniz. Günümüzde birçok kişi bulunduğu şehirden ve ülkeden Dubai’ye gitmek ister. Eğer siz de Dubai’ye gitmek isteyen bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıysanız yapmanız gereken şey pasaport ve akabinde de vize almaktır. Her iki unsuru da almak için başkonsolosluktan bizzat kendi adınıza randevu almanız gerektiğini bilmelisiniz. Sistem yoğunluğundan ötürü randevunuz ileri tarihlerde verilebilir, bu yüzden seyahat tarihinizden çok önce başvuru planlarınızı yapmalısınız. Çakışma yaşanmaması adına bu tür durumlar son derece önem arz eder. O nedenle de planınızı en iyi şekilde yapmanız gerekecek demektir. Böylelikle herhangi bir sorun ile karşılaşma olasılığınız da tamamen düşecektir, bunu net şekilde görebilirsiniz. Randevu alacağınız zaman size en yakın zamana gün verilir. Dilerseniz boş olan bir günle de değiştirebilirsiniz.

Dubai Başkonsolosluğu Pasaport Bölümü

Dubai Başkonsolosluğu pasaport bölümü vasıtası ile sizler de Dubai’ye gideceğiniz zaman pasaport yenileme işlemlerinizi burada yapabilirsiniz. Sadece yenileme değil elbette, bunun yanı sıra yeni pasaport çıkartma işlemlerinizi de buradan yaptırmanız mümkündür. Pasaport başvurusu esnasında sizden Dubai Başkonsolosluğu birçok belge isteyebilir. Her bir evrakı getirmeniz istenecektir. Böylelikle pasaportunuzu hemen alabilirsiniz. Açık adresinizi verirsiniz ve hazır olunca pasaportunuz bizzat açık adresinize gönderilmiş olur. Hiçbir sorun da çıkmaz. Günümüzde birçok kişi de Dubai pasaport başvurularını Dubai Başkonsolosluğu pasaport bölümünden yapmaya devam etmektedir. Sizler de bu departman üzerinden tüm pasaport başvurularınızı son derece kısa bir zaman dilimi içerisinde yapabileceksiniz, harika öyle değil mi! Bu sayede mükemmel bir pasaport başvuru süreci geçireceksiniz. Hiçbir sıkıntı yaşamadan Dubai yolculuğunuzu planlamaya koyulacaksınız. Şimdiden evrak ve yolculuk hazırlıklarına başlangıç verin deriz. Kendinize iyi bakın.

Dubai Vize Randevusu ile ilgili bilgi almak için bizi arayın.

TOP