Dubai Başkonsolosluk Bölümleri 2022

Dubai Başkonsolosluğu, Dubai’nin Türkiye’de bulunan temsilcilerindendir. Başkonsolosluk ülke vatandaşlarının Türkiye’de daha iyi şartlarda yaşamasını sağlamakta ve vatandaşlarına her alanda destek vermektedir. Bunun yanında Türkiye ile Dubai arasındaki ilişkileri her alanda geliştirmeyi amaçlamaktadır. Ayrıca Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına ve Türkiye’de oturum izni olan diğer ülke vatandaşlarına vize işlemleri hizmeti vermektedir. Dubai Başkonsolosluğu bu hizmetleri farklı bölümler altında vermektedir. Dubai Başkonsolosluk bölümleri aşağıda verilmiştir.

  1. Yönetim Bölümü: Dubai Başkonsolosluk bölümleri içerisinde bulunan yönetim bölümü Başkonsolosluğun idari işleri ile ilgilenmektedir. Bütçe dağılımı, konsolosluk bakımı, personel işleri yetki alanlarına girmektedir.
  2. Basın Bölümü: Türkiye ile Dubai arasındaki basın ilişkilerini düzenlemektedir. Dubai Başkonsolosluk bölümleri arasında bulunan basın bölümü ayrıca Dubai Başkonsolosluğu adına basın açıklamaları yapmaktadır.
  3. Kültürel İlişkiler Bölümü: Dubai Başkonsolosluk bölümleri arasında olan kültürel ilişkiler bölümü Türkiye ile Dubai arasındaki kültürel ilişkileri geliştirir ve yeni kültürel işbirlikleri yapmayı amaçlamaktadır.
  4. Konsolosluk İşleri Bölümü: Dubai Başkonsolosluk bölümleri arasında bulunan diğer bölüm konsolosluk işleri bölümüdür. Bu bölüm Dubai vatandaşlarına doğum, ölüm, evlilik, boşanma, kimlik işlemleri, pasaport işlemleri, ehliyet işlemleri, noter işlemleri gibi alanlarda hizmet vermektedir.
  5. Vize Bölümü: Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına Dubai seyahatleri için vize hizmeti vermektedir.
  6. Ekonomi Bölümü: Ekonomi bölümü, Dubai Başkonsolosluk bölümleri arasında yer almaktadır. Bölümün görevi Türkiye ile DUBAİ arasındaki ekonomik işbirliklerini geliştirmek ve düzenlemektedir.

Bu makaleyi de inceleyebilirsiniz: Dubai Vizesi

Dubai Başkonsolosluğu Bölümler Hakkında 

Pek çok farklı bölümü ile hizmet vermekte olan Dubai başkonsolosluğu, farklı işlemlerin gerçekleştirilebilmesi adına çalışır. Yalnızca Türk ve Dubai vatandaşlarının resmi evraklarını temin etmesi ve resmi işlemlerini gerçekleştirmesi için çalışmakla kalmayan Dubai başkonsolosluğu; aynı zamanda farklı bölümleri ile de hizmet vermektedir.

Türkiye ile Dubai arasındaki ticari işlemlerin gerçekleştirilebilmesini sağlayan ticari işlemler bölümü; ticari iletişimin güçlenmesi için iş görmektedir. Bununla beraber başkonsolosluğun genel idaresi de yönetim bölümü sayesinde sağlanır. Başkonsolosluk bölümleri arasında yer alan yönetim bölümü, genel idarenin sağlanmasında yardımcıdır.

Türk vatandaşlarının vize işlemlerini yapabilmesi adına vize bölümü görev almaktadır. Bu bölüm sayesinde vize işlemleri gerçekleştirilebilir. Konsolosluk işleri bölümü de ayrıca Türkiye’de ikamet eden Dubai vatandaşlarının resmi işlemlerini gerçekleştirebilmeleri adına görev almaktadır.

Basın bölümü, başkonsolosluk bölümleri arasında yer alır. Dubai ile Türkiye arasındaki basın ilişkilerinin gelişebilmesini sağlayan bölümdür. Eğitim bölümü de Türkiye’de ikamet eden Dubai vatandaşlarının eğitim ihtiyaçlarını farklı alanlarda gidermekle görevli olan başkonsolosluk bölümüdür. Konsolosluk farklı bölümleriyle iş görmektedir.

Dubai Vize Randevusu ile ilgili bilgi almak için bizi arayın.

TOP İzmir Web Tasarım