Dubai Bursa Fahri Konsolosluğu

Dubai Bursa Konsolosluğu Hakkında

Dubai vize gereksiniminiz varsa bu işlem için Dubai Bursa Fahri Konsolosluğu müracaatınızı gerçekleştirebilirsiniz. Eğer herhangi bir nedenle Türkiye’de iseniz Dubai vatandaşı olarak bu kurumdan çeşitli hususlarda hizmet almanız mümkün olmaktadır.

Bursa ve yakınlarında ikamet ediyorsanız, Dubai Bursa Fahri Konsolosluğu aracılığıyla vize başvurunuzu yapabilirsiniz. Turist vizesi, varışta vize almaya uygun olmayan veya BAE'ye vizesiz giriş hakkı olmayanlar içindir. Dolayısıyla Türk vatandaşlarının Dubai seyahati için bu vizeden edinmeleri şarttır. Dubai’nin talep ettiği turist vizesi, dünyanın her yerinden uygun bireysel turistler için alınabilir. 

18 yaşından küçük kadınlar, ebeveynleri ile seyahat etmedikleri sürece bu vize türüne başvuramazlar. Planınıza bağlı olarak, BAE'ye turist vizeleri 30 gün veya 90 gün süreli, tek girişli ya da çoklu girişli olarak verilebilir. Ziyaret ve turist vizeleri iki defa otuz gün uzatılabilir. Bu, ülkeyi terk etmeye gerek kalmadan yapılabilir.

Dubai Bursa Fahri Konsolosluğu aracılığıyla başvurusu yapılabilen Dubai turistik vize dışında Dubai için transit vize ve ziyaret vizesi de bulunmaktadır. Başvurunuzu yapmadan evvel hangi vize çeşidine gereksinim duyduğunuzu doğru tespit etmenizde fayda var.

Dubai Bursa Fahri Konsolosu Kimdir?

Dubai’nin Türkiye’de bulunan temsilciliklerinden birisi Dubai Bursa Fahri Konsolosluğu’dur. Dubai Bursa Fahri Konsolosluğu’nda yönetici olan isim kişi ise Dubai Bursa Fahri Konsolosu’dur. Bu yazıda Dubai Bursa Fahri Konsolosunun kim olduğunu merak edenler için “Dubai Bursa Fahri Konsolosu kimdir?” sorusunun cevabı verilmiştir.

Dubai’nin Bursa Fahri Konsolosu’nun kim olduğu hakkında bir bilgi bulunmamaktadır. Dubai Bursa Fahri Konsolosu’nun temel amacı bölgedeki Dubai ticaretini ve etkinliğini artırmaktır. Dubai vatandaşı olması zorunluluğu yoktur. Bu nedenle bölgedeki tanınmış önemli kişiler arasından seçilmektedir.

Dubai Bursa Fahri Konsolosu, Dubai’nin Türkiye’de bulunan vatandaşlarına ekonomik, sosyal, hukuk ve sağlık alanlarında destek sağlamaktadır. Gerekli görüldüğü durumlarda Dubai’nin Bursa ve çevresinde ikamet eden vatandaşlarına konsolosluk hizmeti vermektedir.

Dubai Bursa Fahri Konsolosu, Dubai Ankara Büyükelçiliği’ne bağdır. Dubai Bursa Fahri Konsolosu’nun diplomatik bir yetkisi yoktur. Büyükelçiliğin verdiği görevleri yerine getirmektedir.

Dubai Bursa Fahri Konsolosluğu Vize İşlemleri

Bursa ve çevresinde ikamet eden ve Dubai’ye seyahat edecek olan kişiler vize muafiyeti bulunmuyorsa seyahat amacına uygun Dubai vizesi almalıdır. Dubai'ye seyahat edecek olan kişiler başvurularını Dubai Bursa Fahri Konsolosluğu’na yapabilmektedir. Dubai Bursa Fahri Konsolosluğu’na seyahat edecek olan kişiler vize işlemlerini nasıl yapacağı hakkında araştırma yapmaktadır. Bu yazıda Dubai Bursa Fahri Konsolosluğu’na vize başvurusu yapacak olan kişiler için Dubai Bursa Fahri Konsolosluğu vize işlemleri hakkında bilgi verilmiştir.

Dubai’ye seyahat edecek olan kişilerin vize muafiyeti bulunmuyorsa Dubai seyahatleri için vize almalıdır. Hususi, Hizmet ve Diplomatik Pasaport sahibi olan Türk vatandaşları 90 güne kadar Dubai vizesinden muaftır. Umuma Mahsus Pasaport sahiplerinin Dubai vize alması gerekmektedir.

Dubai vize başvuruları sadece online olarak yapılmalıdır. Dubai Göçmen İdaresi internet sitesi üzerinden vize başvuruları gerçekleştirilmektedir. Dubai vize için istenen evraklar seyahat amacınıza uygun olarak hazırlanmalıdır. Dubai vize evrakları hazırlanıp tarayıcı yardımı ile Dubai vize sistemine taratılmalı ve online vize başvurusu bu şekilde gerçekleştirilebilir. Dubai vizesi ise mail adresine gönderilmektedir.

Dubai Bursa Fahri Konsolosluğu Vize Başvurusu

Dubai’ye seyahat edecek olan ve Bursa çevresinde ikamet eden kişiler, Dubai vize başvurusunu Dubai Bursa Fahri Konsolosluğu’na yapmalıdır. Dubai Bursa Fahri Konsolosluğu’na Dubai vize başvurusu yapacak olan kişiler, Dubai vize başvurularının nasıl yapılacağını merak etmektedir. Bu yazıda Dubai Bursa Fahri Konsolosluğu’nda vize başvurusu yapacak olan kişiler için Dubai Bursa Fahri Konsolosluğu, Dubai vize başvurusu hakkında bilgi verilmiştir.

Dubai vize başvurusu yapacak olan kişiler vize başvurularını online olarak yapabilmektedir. Dubai vize başvurusu yapacak olan kişiler online olarak Dubai vize başvuru formunu doldurmalı ve gerekli olan evrakları sistem üzerinden taratarak Dubai vize başvurusunda bulunmalıdır. Uzun süreli Dubai vize başvuruları Dubai temsilciliklerine yapılmalıdır. Dubai Bursa Fahri Konsolosluğu’na başvuru yapabilirsiniz. Başvuru için randevu alınmalıdır.

  • Dubai Bursa Fahri Konsolosluğu vize başvurusu yapacak olan kişiler Dubai seyahat masraflarını karşılayabileceğini kanıtlamalıdır.
  • Dubai Bursa Fahri Konsolosluğu vize başvurusu yapacak olan kişiler, Dubai vize  başvurularını gerçekleştirebilmek için randevu almalıdır.
  • Başvuru yapacak olan kişilerin Dubai’de geçerli olan Seyahat Sağlık Sigortası yaptırması gerekmektedir.
  • Dubai vize başvuru sahibinin adli sicil kaydını temsilciliğe sunması gerekmektedir.
  • Dubai Bursa Fahri Konsolosluğu vize başvurusu yapacak olan kişilerin hazırlaması gereken vize evrakları eksiksiz olarak hazırlanmalıdır.

Dubai Bursa Fahri Konsolosluğu Vize Randevusu

Dubai’ye seyahat edecek olan ve Bursa çevresinde ikamet eden kişiler Dubai vize başvurusu yapmalıdır. Bursa ve çevresinde ikamet eden kişiler başvurularını Dubai Bursa Fahri Konsolosluğu’na yapabilmektedir. Dubai Bursa Fahri Konsolosluğu vize başvurusu yapacak olan Türkiye vatandaşları bazı şartları yerine getirmesi gerekmektedir. Bu şartlardan birisi de Dubai Bursa Fahri Konsolosluğu vize başvurusu için randevu alınmasıdır. Bu yazıda Dubai Bursa Fahri Konsolosluğu’na vize başvurusu yapacak olan kişiler için Dubai Bursa Fahri Konsolosluğu vize randevusu hakkında bilgi verilmiştir.

Dubai kısa süreli vize başvuruları online olarak yapılabilmektedir. Uzun süreli Dubai vize başvuruları ise Dubai Bursa Fahri Konsolosluğu’na yapılabilir. Başvuru için randevu alınmalıdır.

Dubai Bursa Fahri Konsolosluğu vize başvurusu yapabilmek için randevu alınması gerekmektedir. Dubai Bursa Fahri Konsolosluğu vize randevusu olmadan başvuruları kabul etmemektedir. Dubai Bursa Fahri Konsolosluğu vize randevusu Dubai temsilciliği ile iletişime geçilerek alınabilir. Dubai Bursa Fahri Konsolosluğu vize başvurusu yapacak olan kişilerin Dubai randevu tarihini kaçırmaması gerekmektedir.

TOP