Dubai Aile Ziyareti Vizesi Hakkında

Dubai aile ziyareti vizesi almak isteyen kişilerin öncelikle karşı taraftan gönderilecek davetiyeye sahip olması gereklidir. Davetiyede bulunması gereken birtakım bilgiler bulunmaktadır. Gönderen kişinin kimlik bilgileri, adres bilgileri, Dubai oturum izni bilgilerinin mutlaka bulunması önemli bir detaydır. Kişiler Bu davetiyeye bakanlıktan veya yaşadıkları şehrin belediyelerinden temin edebilirler.

Davetiye için 50 Euro ile €100 arasında bir ücret ödenmesi gerekmektedir. Davetiye gönderildikten sonra diğer evrakları da hazırlayarak seyahatinizin gerçekleşmesini sağlayabilirsiniz. Dubai aile ziyareti vizesi kişilerin yalnızca akrabalarını ziyaret etmek için kullanabileceği bir vize türüdür. Genellikle turizm vizesi ile karıştırılan bu vize türünde hazırlamanız gereken evraklar da çeşitlilik göstermektedir.

Dubai Aile Ziyareti Vizesi Evrakları

Dubai aile ziyareti vizesi alacak olan kişilerin hazırlaması gereken evraklar arasında şunları saymak mümkündür:

  • Pasaport ve Dubai vize başvuru formu
  • Dilekçe ve davetiye
  • Nüfus cüzdanı fotokopisi
  • Seyahat sağlık sigortası
  • SGK hizmet dökümü ve SGK giriş bildirgesi
  • Vize ücretlerinin yatırıldığını gösteren dekont
  • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
  •  2 adet biyometrik fotoğraf

Bu belgelerin eksiksiz bir şekilde hazırlanarak ilgili yerlere teslim edilmesi gerekmektedir. Son derece profesyonel bir bazda hazırlanan vize dosyası kolay kolay geri çevrilmez. Bu süreçte gereken durumlarda profesyonel bir danışmanlık desteği de alabilirsiniz. Aile ziyareti vizesi için hazırlamış olduğunuz belgeleri ilgili konsolosluklara ya da vize başvuru merkezlerine teslim etmelisiniz. Vizeniz en geç 7 ya da 10 iş günü içerisinde sizlere verilmektedir.

Dubai Aile Ziyareti Vizesi Nasıl Alınır?

Dubai’ye ailesini ziyarete gidecek olan Umuma Mahsus Pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Dubai aile ziyareti vizesi almalıdır. Diplomatik Pasaport, Hizmet Pasaportu ve Hususi Pasaport sahipleri 90 günlük ziyaretlerinde Dubai vizesinden muaftır.

Dubai ziyaret vizesi başvuruları online olarak yapılmalıdır. Dubai aile ziyareti vizesi e-vize başvurusu sırasında istenen evraklar taratılarak Birleşik Arap Emirlikleri e-vize sistemine yüklenmelidir. Dubai aile ziyareti vizesi Birleşik Arap Emirlikleri Konsolosluğu doğrudan kabul edilmediği için başvurular konsolosluğu bağlı bulunan Dubai Göçmen Ofisi ya da yetkilendirilmiş turizm acenteleri aracılığı ile yapılmaktadır.

Dubai aile ziyareti vizesi başvuruları Dubai Konsolosluğu tarafından 72 saat yani ortalama 3 iş günü içerisinde sonuçlandırılmaktadır. Ancak başvurunun resmi tatillere denk gelmesi, konsolosluğun ek belge talebi, konsolosluğun yüz yüze görüşmeye çağırması ya da konsolosluğun yoğun olması durumunda uzayabilmektedir. Bunun için başvuru yapılırken eksik belge verilmemesi gibi durumlara dikkat edilmelidir.

E-vize başvurusu sırasında başvuru sahibinin e-posta adresini tanıtması gerekmektedir. Bunun nedeni vize sonucunun bu e-posta adresine gönderilmesidir. Dubai Konsolosluğu vizeyi pasaporta basmamaktadır. Bunun yerine e-posta ile göndermektedir. Bu vizenin çıktısını alarak Dubai ziyaretinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Dubai Aile Ziyareti Vizesi 2021

Dubai aile ziyareti vizesini almak isteyen kişinin öncelikle karşı taraftan gönderecek davetiyeye sahip olması gereklidir. Davetiyede bulunması gereken bazı bilgiler bulunmaktadır. Gönderen kişi kimlik bilgisi, adres bilgisi, Dubai oturum izni bilgisinin mutlaka bulunması önemli birer detaydır.
Davetiye için 50 Euro ve €100 arası bir ücret ödenmesi gereklidir. Davetiye gönderiminden sonra diğer evrakı da hazırlayarak seyahatinizi gerçekleşmesini sağlayabiliriz. Hazırlamanız diğer gereken evraklar şu şekildedir;
Pasaport ve Dubai vizesi başvuru formu.
Dilekçe ve davetiye.
Nüfus cüzdan fotokopisi.
Seyahat sağlık sigortası.
SGK hizmet döküm ve SGK girişi bildirgesi.
Vize ücretinin yatırıldığını gösteren dekont.
Tam vukuat nüfus kayıtı örneği.
2 adet biyometrik fotoğraf.
Bu belgenin eksiksiz bir şekilde hazırlanarak ilgili yere teslim edilmesi gerekmektedir. Bu süreçte gerekli durumda profesyonel bir danışmanlık desteğini de alabilirsin. Aile ziyareti vize için hazırlamış olduğunuz belgeyi ilgili konsolosluğa ya da vize başvuru merkezine teslim etmelisiniz. Vizeniz en geç 7 veya da 10 iş günü içinde sizlere verilmektedir.

TOP İzmir Web Tasarım