Dubai Çalışma İzni Hakkında

Dubai’de çalışmak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları başvurarak Dubai çalışma izni almalıdır. Birleşik Arap Emirlikleri’nde çalışmak isteyen kişilerin çalışma izni başvurusu yapabileceği yer Dubai Göçmenlik Ofisi’dir.

Dubai çalışma izni için Dubai Göçmenlik Ofisi başvuru sahibinden Dubai’deki şirkette ne pozisyonda, ne kadar süre, hangi tarihler arasında çalışacağına dair belge istemektedir. Bu belge Birleşik Arap Emirlikleri’nde bulunan şirketten alınmalıdır. Ayrıca başvuru sahibinin Dubai’de çalışacağı şirketten davetiye alması gerekmektedir. Davetiye olmayan çalışma izni başvuruları Dubai Göçmenlik Ofisi tarafından reddedilmektedir. Bunun yanında Dubai’de bulunan şirketten de bir takım belgeler istenmektedir. Bunlar İmza sirküleri, vergi levhaları, faaliyet belgesi gibi belgelerdir.

Birleşik Arap Emirlikleri çalışma izni için başvuru sahibinden istenen bazı belgeler;

 • 10 Yıl içerisinde çıkarılmış, güncel, en az sayfası boş pasaport
 • Kimlik fotokopisi
 • Davetiye
 • Davetiye gönderen firmaya ait faaliyet belgesi
 • Biyometrik fotoğraf
 • Uçak bileti rezervasyonu
 • Konaklama bilgileri rezervasyonu
 • Birleşik Arap Emirlikleri çalışma izni başvuru formu
 • Firmanın vergi ödediğini gösteren belge
 • Kişiye ait banka hesap dökümü

Dubai Göçmenlik Ofisi bu belgelere ek olarak ek belge talep etme hakkına sahiptir.

Dubai Vizesiile ilgili bilgi almak için bizi arayın.

Dubai Çalışma İzni Nedir?

Dubai iş bulmuş olan ve Dubai’de çalışmak isteyen kişilerin Dubai çalışma izni alması gerekmektedir. Dubai çalışma izni alacak olan kişiler, Dubai çalışma izninin ne olduğunu araştırmaktadır. Bu yazıda Dubai çalışma izni alacak olan kişiler için “Dubai çalışma izni nedir?” sorusuna cevap verilmiştir.

Dubai çalışma izni Dubai’de bir iş bulmuş ve işveren ile iş sözleşmesi yapmış olan kişilerin alması gereken yasal izindir. Dubai çalışma izni Dubai hükümetinin yetkilendirdiği kurumlar tarafından verilmektedir. Dubai çalışma izni olamayan kişiler, Dubai’de yasal olarak çalışamazlar.

Dubai çalışma izni mevsimlik ve kalıcı olarak ikiye ayrılmaktadır. Dubai aile bağlarına dayanarak oturum izni almış olan kişilerin Dubai çalışma izni almasına gerek yoktur.

Dubai çalışma izni nedir? sorusuna verilebilecek en iyi cevap Dubai’de bir iş bulmuş olan kişilerin Dubai’de çalışmak için alması gereken yasal izin türü adı verilebilir.

Dubai Çalışma İzni Nasıl Alınır?

Dubai’de çalışmak isteyen kişiler, Dubai çalışma izninin nasıl alınacağını araştırmaktadır. Bu yazıda Dubai çalışma izni alacak olan kişiler için “Dubai çalışma izni nasıl alınır?” sorusunun cevabı verilmiştir.

 • Dubai çalışma izni alacak olan kişiler, öncelikle Dubai’de çalışabilmek için bir iş bulmalı ya da Dubai’de bir iş kurması gerekmektedir.
 • İşveren ile iş sözleşmesi yapılmalı ve işveren sponsor olmalıdır.
 • Çalışma vizesi alındıktan sonra Dubai’ye giriş yapılmalıdır.
 • Dubai çalışma izni başvurusu Dubai’de bulunan Göçmenlik Ofisi’ne başvurulmalıdır.
 • Dubai Göçmenlik Ofisi, Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri çalışmamaktadır.
 • Dubai Göçmenlik Ofisi’nden randevu alınmalıdır.
 • Randevu tarihinde Dubai Göçmenlik Ofisi’nde gerekli evraklar ile bulunmanız gerekmektedir.
 • Randevu gününde gerekli olan vize evrakları yetkililere teslim edilmeli ve Dubai çalışma izni başvurusu yapılmalıdır.

Dubai çalışma izni için gerekli olan evrakların eksiksiz ve güncel olması gerekmektedir. Eksik ya da hatalı belgelerden dolayı çalışma izni başvurusu reddedilmektedir.

Dubai Çalışma İzni Ne Kadar Sürede Çıkar?

Dubai’de çalışmak amacı ile Dubai çalışma izni başvurusu yapacak olan kişiler, Dubai çalışma izni başvurusunun ne kadar sürede sonuçlanacağını merak etmektedir. Bu yazıda Dubai çalışma izni alacak olan kişiler için “Dubai çalışma izni ne kadar sürede çıkar?” sorusunun cevabı verilmiştir.

Dubai çalışma izninin sonuçlanması için herhangi bir süre belirtilmemiştir. Dubai çalışma izni başvurularının sonuçlanmasına birçok durum etki etmektedir. Bunların başında Dubai’de yapılacak olan iş, Dubai’deki işvereniniz, başvuru yapacak olan kişinin durumu gibi durumlardır. Ayrıca başvuru sırasında ek belge talebi ve Dubai Konsolosluğu tarafından görüşmeye çağrılma gibi durumlarda etki etmektedir.

Dubai çalışma izni süresinin sonuçlanması için her ne kadar belirli bir süre bulunmasa da ortalama olarak 1 ay içerisinde sonuçlanmaktadır. Başvuruların sonuçlanması bazı durumlarda 3 ayı da bulabilmektedir.

Dubai çalışma izni süresi hakkında bilgi almak için Dubai temsilcilikleri ile iletişime geçebilirsiniz.

Dubai Çalışma İzni Kaç Aylık/Yıllık Verilir?

Dubai’de bir iş bulmuş olan Türk vatandaşları Dubai çalışma izni almalıdır. Dubai çalışma izni alacak olan kişiler, Dubai çalışma izninin ne kadar süre için verildiğini merak etmektedir. Bu yazıda Dubai çalışma izni alacak olan kişiler için “Dubai çalışma izni kaç aylık/yıllık verilir?” sorusunun cevabı verilmiştir.

Dubai çalışma izni alacak olan kişilerin çalışma izni süreleri, Dubai’de yapılacak olan işe göre farklılık göstermektedir. Dubai çalışma izni için öncelikle, işveren tarafından başvurulmalıdır. İşveren 2-3 aylık çalışma izni başvurusunda bulunmalıdır. Bu çalışma izni alındıktan sonra 3 yıllık çalışma izni başvurusu yapılmalıdır. Ancak verilen çalışma izni yapacağınız iş süresine bağlıdır.

Dubai çalışma izni başvurusunda bulunacak olan kişiler, Dubai’de mevsimlik iş yapacak ise verilen çalışma izni süresi yapılacak olan işin süresi kadar olmaktadır. Dubai çalışma izni 2 ay ile 3 yıl arasında verilmektedir.

Dubai Çalışma İzni 2022

Belirlenen şart arasında ilk olarak çalışılacak firma başvuru sahibi sponsor olması yer almakta. Çalışma izni şartı hangi konumda ve meslek statüsünde görev alınacağı ilişkili olarak değişiklik göstermektedir. Mesleki deneyim süresiyle birlikte başvuru aşaması temel İngilizce bilgisi oldukça önem arz etmektedir.Dubai sınırı içinde çalışmak isteyen kişinin Dubai çalışma izni, çalışma vizesi sahibi kişi olması gerekmektedir. Çalışma izni sahibi olmadan ülke sınırı içinde bir iş girilmesi ya da iş kurulması durumunda sınır dışı edilme ya da para cezası yaptırım gibi ceza yöntemi uygulanabilmekte. Gerekli izin 3 aylık Dubai Vizesi ile ülke sınırı içine seyahat ettikten sonra Dubai’de alınmaktadır. Başvuru yapılabilmesi için çalışılacak olan şirketin sponsor olması şartları aranmaktadır.Çalışma vize sahibi olarak başvuru sahibiyle birlikte ailesinin Dubai sınırı içerisinde ikamet etmesinin talep edilmesi durumunda işverenin aileye içinde sponsor olması gerekmektedir. Dubai sınırı içerisine 3 aylık Dubai Turistik Vize sahibi olarak seyahat edilmesi ardından Dubai Çalışma İzni başvuru gerçekleştirilmektedir.

Dubai Oturum İzni ile ilgili bilgi almak için bizi arayın.

TOP İzmir Web Tasarım