Dubai Dil Okulu Vizesi Hakkında

Orta Doğunun ticaret ve kültür merkezi olan kozmopolit bir metropol konumundaki Dubai, dil eğitim almak isteyenlerin sıklıkla tercih ettiği ülkelerdendir. İstikrarlı olarak büyümeye devam etmesi ve dil konusundaki başarıları, insanların tercih etmesinin en önemli nedenleri arasında yer alır. Dubai dil okulları aracılığıyla İngilizce eğitimi alınabilir ve İngilizce çok başarılı bir şekilde öğrenilebilir. Dubai Çalışma izni ve vize verme konusunda rahat imkân sunan Dubai, özellikle öğrencilerin çok fazla ilgi odağı arasında bulunur.

Dubai Dil Eğitimi Vizesi

Dil okuluna gidecek olan öğrencilerin eğitim vizesini alabilmesi için bazı evrakları hazırlaması gerekir. Bu evraklardan bazıları şunlardır;

 • Fotoğraf
 •  Pasaport kopyası
 • Ödeme dekontu
 • Doldurulmuş Dubai vize başvuru formu gibi evrakları hazırlayanlar, 2 hafta gibi kısa bir sürede vize alabilmeye hak kazanabilirler.Dubai Türk vatandaşlarına vize verme konusunda çok cömert davranır. Vizeler 3+3 ay şeklinde alınabilir. Bu da dil eğitimleri için yeterli bir süre olabilir. 6 aylık süreden sonra dil okuluna giden öğrencilerin ülkeden çıkış yapması gerekir.

Vize işlemleri sırasında her belgenin eksiksiz olması ve vize ücretlerinin yatırılması vizenizi en geç 10 iş günü içerisinde alabilme şansı sunmaktadır.

Dubai Dil Okulu Vizesi 2022

Dubai’de dil okulu vize, dil okulu tarafından sağlanmakta. Ortalama 12 hafta dil okul kursu ile eğitimi tamamlamak mümkündür. Dil eğitim açısından birçok farklı medeniyete ev sahibi yapması öğrenim açısından da öğrencinin kendisini kültürel anlamdan da geliştirmesi durumuna olanak sağlamaktadır. Haftalık 20 saat sınır ile öğrenciye verilen çalışma izni maddi katkı sağlanabilir. Dubai’de dil okul vizesine sahip olma durumunuz okulun size sponsor olması demektir. Bu sayede Dubai’de çalışma izni alabilirsiniz. Dubai 3 aylık tek giriş vize ile ülkeye giriş yapabilir. Dubai Öğrenci oturma izni işleminizi Dubai’den tamamlama gerekecektir. Öğrenci vizesi başvurusu için ilk aşamada 3 aylık tek giriş vize alınmaktadır. Öğrenim göreceği okulun inisiyatif ile Dubai’den alınacak oturum iznini maksimum 3+3 olarak 6 aya çıkarabilir bunun için gerekli başvurular ve talep Dubai’deki okul tarafında yapılmaktadır.

Dubai dil okulu vizesi için gerekli belgeler şunlardır: Öğrenci belge aslı gibidir kaşe olmalıdır. Pasaport ön yüz T.C bilgisinin olduğu sayfa olmalıdır. Kimlik belgesi fotokopisi. Fotoğraf pasaporta uygun biyometrik ve beyaz yaka olmalıdır.

Dubai Dil Okulu Vizesi Nedir?

Dubai’de yabancı dil eğitimi almak isteyen kişilerin alması gereken izin Dubai dil okulu vizesidir. Dubai dil okulu vizesi alacak olan kişiler, bu vizenin ne olduğunu araştırmaktadır. Bu yazıda Dubai dil okulu vizesi alacak olan kişiler için “Dubai dil okulu vizesi nedir?” sorusunun cevabı verilmiştir.

Dubai dil okulu vizesi, Dubai’de çalışmak isteyen kişilerin alması gereken yasal izin türüdür. Dubai dil okulu vizesi alan kişiler, Dubai’de dil eğitimi alabilmektedir. Ancak bunun için Dubai’de bulunan bir dil okulu tarafından kabul edilmiş olmanız gerekmektedir. Dil okulu tarafından davetiye verilmeyen kişilere Dubai dil okulu vizesi verilmemektedir.

Dubai’de dil eğitimi alabilmek için alınması gereken zorunlu bir izindir. Dubai dil okulu vizesi diğer ülkelerin vermiş olduğu vize gibi pasaporta basılmamaktadır. Dubai dil okulu vizesi başvuru sahibinin mail adresine gönderilmektedir. Dubai dil okulu vizesinin tüm aşamaları online olarak yapılmaktadır.

Dubai Dil Okulu Vizesi Nasıl Alınır?

Dubai’de dil eğitimi alacak olan kişiler, Dubai dil okulu vizesi almalıdır. Dubai dil okulu vizesi alacak olan kişiler, vizenin nasıl alındığını araştırmaktadır. Bu yazıda Dubai vizesi alacak olan kişiler için “Dubai dil okulu vizesi nasıl alınır?” sorusu hakkında cevap verilmiştir.

 • Dubai dil okulu vizesi alabilmek için Dubai’de bulunan vize dil okulu tarafından kabul edilmiş olmanız ve davetiye almanız gerekmektedir.
 • Dubai dil okulu vizesi için davetiye alan kişiler, Dubai’nin dil okulu vizesi başvurularını online olarak yapabilmektedir. Dubai konsolosluklarına başvuru yapılmamaktadır.
 • Dubai dil okulu vizesi alacak olan kişiler, Dubai Göçmen İdaresi internet sitesi üzerinden işlem yapabilmektedir.
 • Başvuru için Dubai Göçmen Ofisi internet sitesi üzerinden gerekli olan evrakları eksiksiz olarak sisteme yüklemelidir.
 • Dubai dil okulları vizesi başvurusu incelendikten sonra pasaporta basılmamaktadır. Başvuru sahibinin başvuru sırasında belirlemiş olduğu mail adresine gönderilmektedir.

Dubai Dil Okulu Vizesi Nereden Alınır?

Dubai’ye dil eğitimi almak için gidecek olan kişiler Dubai seyahatleri için Dubai dil okulu vizesi almalıdır. Dubai dil okulu vizesi alacak olan kişiler, Dubai dil okulu vizesinin nereden alınacağını merak etmektedir. Bu yazıda Dubai dil okulu vizesi alacak olan kişiler için “Dubai dil okulu vizesi nereden alınır?” sorusunun cevabı verilmiştir.

Dubai dil okulu vizesi başvuruları Dubai’nin Türk temsilciliklerine yapılmamaktadır. Başvurular Birleşik Arap Emirlikleri Göçmen İdaresi internet sitesi üzerinden gerçekleştirilmektedir. Ayrıca başvurular incelendikten sonra başvuru sahibinin pasaportuna basılmamaktadır. Dubai’ye seyahat edecek olan kişilerin başvuru sırasında belirlemiş olduğu mail adresine gönderilmektedir.

Dubai dil okulu vizesi alacak olan kişiler, Dubai vize başvurusunun tüm aşamalarını online şekilde yapabilmektedir.  

Dubai dil okulu vizesi nereden alınır? sorusuna verilecek en iyi cevap Birleşik Arap Emirlikleri Göçmen İdaresi’nden online alınabilir cevabı verilebilir. Her aşama online şekilde yapılmaktadır.

Dubai Dil Okulu Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Dubai’ye seyahatte bulunacak olan kişiler, seyahatlerini gerçekleştirebilmek için Dubai dil okulu vizesi almalıdır. Dubai dil okulu vizesi alacak olan kişiler, vizenin kaç günde çıkacağını merak etmektedir. Bu yazıda Dubai dil okulu vizesi alacak olan kişiler için “Dubai dil okulu vizesi kaç günde çıkar?” sorusunun cevabı verilmiştir.

Dubai dil okulu vizesi alacak olan kişiler, başvurularını online olarak yapabilmektedir. Bu nedenle başvurular diğer ülkelerin vize başvurularına oranla daha hızlı sonuçlanmaktadır. Ancak başvuruların sonuçlanmasına birçok durum etki etmektedir.

Dubai dil okulu vizesi başvurusunun sonuçlanmasına her ne kadar birçok durum etki etse de ortalama olarak 1 hafta içerisinde sonuçlanmaktadır. Ancak bu süre bazı durumlarda 1 aya uzayabilir.

Dubai dil okulu vizesi başvurusunun sonuçlanmasına birçok durum etki etmektedir. Başvuru yapacak olan kişilerin başvurularının sonuçlanmasına başvuru yapacak kişinin eğitim durumu, mesleği, yaşı, Dubai’de bulunan dil okulunun durumu gibi birçok şey etki etmektedir.

Dubai Dil Okulu Vize Başvurusu

Birleşik Arap Emirliklerinin en güzel yerlerinden bir tanesi olan Dubai birçok insanın gidip görmek istediği yerler arasındadır. Gerek ülkemizden gerek dünyanın değişik yerlerinden çok sayıda turist çeken bir ülkedir. Dubai isimli yerleşim yerine insanlar sadece gezip görmek amaçlı yani turistik amaçlı olarak gitmez. Kimi zaman dil eğitimi almak için de gidilir. Eğer kişiler Dubai isimli ülkeye dil eğitimi almak için gidecek ise o zaman ilk adım olarak Dubai Dil Okulu Vize başvurusu yapılması gerekir.Bu yazıda da yapılması gerekenler adım adım açıklanacaktır. Hemen baştan şunu ifade etmek gerekir ki Dubai dil okulu vizesi için başvuru yapılacağı zaman diğer vize türlerinde olduğu bu noktada da şahsen başvuru yapılması mümkün değildir. Bunun için yapılması gereken şey Dubai göçmenlik ofisi ile beraber koordineli olarak çalışmakta olan yetkili firmalar aracılığı ile Birleşik Arap Emirlikleri Göçmenlik Ofisi ya da Birleşik Arap Emirlikleri Konsoluklarından kişinin yaşadığı kent ile ilgilenen adrese başvuru yapılır.

Dubai Dil Okulu Vize Randevusu

Üstte verilen bu bilgilerden sonra bir hususun da altını çizmek gerekir. Dubai dil okulu vizesi almanın başka ülkelerin dil okulu vizesi almasına göre bazı temel farklılıkları yer alır. Burada eğer kişi dil eğitimi almak için hangi seviyede olursa olsun dil okuluna gidecek ise o zaman bu vize dil okulu tarafından alınır. Dubai de dil okulları ortalama olarak 12 hafta sürer. Burada dil okulunda dil eğitimi alır iken aynı zamanda çok farklı kültürlerin yaşadığı bir medeniyeti de öğrenmek mümkündür. O yüzden Dubai’de dil eğitimi almanın başlı başına avantajları vardır. Dil okulu vizesi ilgili eğitim kurumu tarafından alındığı zaman aynı zamanda o okul öğrenciye sponsor oluyor demektir. Dubai Dil Okulu Vize randevusu için ise üstte belirtilen adreslerden kişiler kendilerine en uygun olana aracı kurum kanalı ile başvuru yapılması gerekir. Randevusuz Dubai dil okulu vize başvuruları kabul edilmez.

Dubai Dil Okulu Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Diğer ülkelere alınan vize türlerinde ve Dubai için alınan diğer vize türlerinde olduğu gibi Dubai Dil Okulu Vizesi için gerekli evraklar da vardır. Bunlar aşağıda yazılı olduğu biçimdedir:

 • Üzerinde aslı gibidir kaşesi olan öğrenci belgesi ( güncel tarihli)
 • Kimlik fotokopisi
 • Yeni tarihli çekilmiş olan 2 adet biometrik fotoğraf
 • Ön yüzü üzerinde TC kimlik bilgileri olan eğitim alacağı dönem boyunca geçerliliği olan pasaport
 • Dubai dil okulu vizesi ücreti ödendi dekontu

Bu bilgilerden sonra verilmesi gereken bir diğer bilgi de şudur: Dubai dil okulu vizesi tek girişli olan bir vize türü ile yani süresi 90 gün olan bir vize ile giriş yapılarak oturum izni alınması ve sonrasında dil eğitimine devam edilebilmesi gibi bir durum da söz konusu olabilmektedir. Bu durum tamamen dil okulunun kararı ile bağlantılıdır.

Dubai Dil Okulu Fiyatları 2022

Dubai İngilizce dil eğitimi veren ülkelerden birisidir. Ülkede bulunan ve dünyaca ünlü dil okulu ES Dubai Dil Okulu’dur. Okul kaliteli eğitmenleri, rahat sınıfları ve ferah ortamlı dil eğitimi almak isteyenlerin dünyada en fazla tercih ettiği okullardan birisidir.

Sınıflar ortalama 10 kişiliktir ve öğrencilere her zaman en iyi eğitimi sunmayı amaçlamaktadır. Yaklaşık 70 farklı ülkeden öğrencisi bulunan ES Dubai dil okulu çalışma izni olan öğrencilerin de kariyer yönlendirmesini yapmaktadır. Akademik kariyer amaçlayan öğrencilere de Akademik İngilizce programı sunmaktadır. Okul ayrıca konaklama imkanı sunmaktadır.

Dubai’de eğitim ücretleri ülkenin kozmopolit yapısını nedeni ile Amerikan Doları üzerinden belirlenmektedir. Ülkede 1500 Amerikan Doları ile 10.000 Amerikan doları arasında İngilizce dil okulu bulunmaktadır. Bu fiyatlar haftalık ders saatine göre farklılık göstermektedir. Ayrıca fiyatlar programın yoğunluğu ve süresine göre değişmektedir.

Dubai Konsolosluğu dil eğitimi alacak kişiden okula ne kadar ödeyeceği, konaklayamaya ne kadar ödeyeceği ve haftalık ve toplam ne kadar süre ders alacağını gösteren belge istemektedir.

Aşağıda haftalık 15 saat eğitim alacak birinin ortalama ödemesi gereken ücretler tablosu verilmiştir.

Eğitim Süresi Ücret
4 Hafta 2000 Dolar
8 Hafta 3500 Dolar
12 Hafta 5000 Dolar
20 Hafta 8000 Dolar
24 Hafta 9000 Dolar
36 Hafta 12000 Dolar

 

TOP