Dubai Hakkında Genel Bilgiler

Dubai aslında 7 Birleşik Arap Emirlikleri arasında bulunan emirliklerden birisidir. Birleşik Arap Emirlikleri’nin Dubai ismi ile anılmasının nedeni ülkedeki en gelişmiş emirliğin Dubai olmasıdır. Birleşik Arap Emirlikleri’ne seyahat edecek olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları burada hangi lezzetleri tadacağını, nereleri gezeceğini ve buradan ne satın alacağını bilememektedir. Aşağıda Dubai’ye seyahat ettiğiniz zaman neler yapabileceğiniz yazmaktadır.

Dubai birçok kültüre ev sahipliği yapmaktadır. Bundan dolayı yemek kültürü de gelişmiştir. Birleşik Arap Emirlikleri’nin en ünlü yemeklerinden birisi Assida tatlısıdır. Diğer bir yiyecek ise ülkede genelde kahvaltılık olarak yenen Balaleet bulunmaktadır. Ülkede genel olarak tüketilen içecek ise safranlı çaydır. Diğer yemekler ise falafel, foul mudammas, umm ali, harees, humus gibi yemektelerdir.

Ülkede gezilecek yerlerin başında Burç Halife gelmektedir. Diğer yerler ise sırası ile Büyük Şeyh Zayed Cami, Dubai Çeşmesi, Al Montazah Parks, Jebel Jais Dağı, Jebel Hafeet Dağı, gibi yerlerdir. Ayrıca ülkede vahşi yaşamı gözlemleyebileceğiniz birçok yer bulunmaktadır.

Birleşik Arap Emirlikleri’nde en çok satılan ürünlerin başında hazır giyim ürünler gelmektedir. Ayrıca ülkede kişisel bakım ve güzellik ürünleri, elektronik ürünler, mücevherler ve halılar en çok satılan ürünlerin başında gelmektedir.

Dubai Vizesi ile ilgili bilgi almak için bizi arayın.

Dubai Hakkında İlginç Bilgiler

Dünya’nın en yüksek binası olan Burj Khalifa, 85 km görülüyor. 828 metre, 164 kat, yapımı çalışan 12.000, saniyede 10 metre çıkan asansör, günlük su tüketim yaklaşık 946.000 litre. Tasarımı çöl çiçeği olan Hymenocallis’i andıran binada ayrıca dünyanın en yüksek camisi, en yüksek restoran, en yüksek gece kulüp bulunuyor. Burj Khalifa’da 80.kat ve sonrası yaşayan insan güneşi daha uzun süre gördüğü için Ramazan ayında orucunu daha geç açıyor.
Dünya’nın en büyük yapısı Burj Khalifa’nın yapımı 1.5 milyar dolar harcanmış. Bina camı silecek ve sabunlu su ile siliniyor, tüm camın silinmesi yaklaşık 90 gün sürüyor.
Kışın kendini iyice hissettirdiği bu ayda kazaktan, monttan, bottan bıkanlar için en iyi seyahat alternatifinden biri dünyadaki en çok bünyesinde bulunduran Dubai… İstanbul 4.5 saatlik uçuş mesafesi sıcak, egzotik ve alışveriş imkânı olan seyahat noktası olan Dubai; yüksek binası, lüks ihtişamı, sıcak iklim ve en’leri ile gezilesi, görülesi, yaşanası şehir. Dubai’de yaşayanın %85‘i yabancı. Yerli toplam nüfusun yalnızca %15’ini oluşturuyor. Hindistan ve Pakistanlı nüfusu fazlalıktır.

Dubai Vize Randevusu ile ilgili bilgi almak için bizi arayın.

TOP İzmir Web Tasarım