Dubai Transit Vizesi Hakkında

Dubai Transit Vizesi, Dubai üzerinden aktarmalı olarak üçüncü bir ülkeye gidecekseniz gereklidir. Dubai Transit Vizesi 48- 96 saat arası geçerlidir. Dubai Havalimanı’nda en fazla 96 saat yani 4 gün konaklayabilirsiniz. 24 saati geçmemek ve Dubai Havalimanı’ndan çıkmamak şartı ile transit vize almanıza gerek yoktur. Transit vizesi tek seferliktir. 96 saatlik transit vize 30 gün geçerlidir.

Birleşik Arap Emirlikleri Konsoloslukları ve Büyükelçiliklerine yapılacak transit vize başvurusu kabul edilmemektedir. Transit vize başvurusu Birleşik Arap Emirlikleri Göçmenlik Ofisi tarafından görevlendirilmiş vize merkezleri ve seyahat acenteleri tarafından yapılmaktadır.

Dubai vizesi başvurusu online olarak yapılmaktadır. Başvuru için evraklar renkli olarak taranır. Daha sonra online Dubai vize başvuru formu doldurulur. Başvurular Göçmenlik Ofisi tarafından değerlendirilir. 24-48 saat arası sonuçlanmaktadır. Ancak Cuma ve Cumartesi tatil günleri olduğundan sonuçlanması uzayabilir. Bunun için tatil günlerini dikkate alarak başvuru yapmalısınız.

Dubai Transit Vize 2022

Dubai transit vize, Dubai havaalanında başka ülkeye gidiş yapabilmek için alınan vize türü. Türkiye Cumhuriyet vatandaşı, 24 saat süre gerçekleşen uçuş için Dubai havaalanından çıkmazsa, transit vizesi almadan işlem gerçekleştirebilir. Tıpkı diğer vize tür gibi e-vize biçiminde düzenlenir. Dubai transit vizesi başvurusu işlemi, online olarak yapılır. Diğer vize türündeki gibi Dubai transit vizesi başvurusu, Birleşik Arap Emirliği Göçmenlik Bürosu sunduğu, online vize sistem hizmet üzerinden yapılabilir. Elektronik vizesi başvurusunun, bireysel olarak yapılmamaktadır. Bunun yanında Dubai Konsolosluğu da vize başvurusunu kabul etmediği söylenebilir. Vize başvurusu, göçmenlik bürosu yetki verdiği acente aracılığıyla, gerekli evrakları tamamladıktan sonra yapılabilir. Dubai transit vizesi, elektronik olarak yapabilir ancak başvuru işlemi, bireysel olarak yapılamaz. Vize başvurusunun, Birleşik Arap Emirliği göçmenlik bürosuna ya da yetki verilmiş acenteye yapılması gerekir. Transit vize başvurusu yaptıktan sonra sonuç pasaportlara işlenmez. Vize başvurusu sonucu direkt, e-posta adresinize iletilir. E-posta adresiniz gelen sonuç kağıdı çıktısını alıp, pasaport ile birlikte Dubai ülkesine giriş yapabilmek mümkün olabilir.

Dubai Transit Vizesi Nedir?

Transit vizeler, bir Dubai havalimanının uluslararası transit kısmından ayrılmadan ve pasaport kontrolünden geçmeden Türkiye'den Schengen dışı bir ülkeye seyahat etmek veya kara yoluyla üçüncü bir ülkeye gitmek için kullanılır. Dubai transit vizeleri, kısa süreli vize kategorisinin bir parçasıdır. Dubai, doğal olarak Schengen bölgesinin bir üyesi olduğu için, bir Schengen başvurusu ile bağlantılı olarak bir Dubai transit vizesi aranır. Dubai vize başvurusu yaparken gerekli biyometrik ve parmak izi işlemlerine dikkat etmek ve uygun vize türüne başvuru yapmak önemlidir.

Dubai'de transit vize başvurusu nedir? Her şeyden önce, bu soruyu cevaplamalıyız. Dubai üzerinden üçüncü bir ülkeye gitmeyi planlıyorsanız ve transit geçişiniz sırasında havalimanı bölgesinden ayrılmayı planlıyorsanız, transit vize başvurusunda bulunmalısınız.

Dubai dışında en önemli koşul, ziyaret edeceğiniz ülke için geçerli bir vizenizin olmasıdır. Davetiye ve gayrimenkul bilgileri mutlaka ibraz edilmedilir.

Dubai Transit Vize İstiyor Mu?

Dubai’den transit vize üçüncü bir ülkeye seyahat gerçekleştirirken Dubai aktarmalı gitmeyi sağlayan vize türüdür. Yani Dubai havaalanından aktarmalı olarak başka bir ülkeye gidecekseniz Dubai transit vize almalısınız. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları 24 saati geçmeyen bekleme süresi için transit vize almak zorunda değildir. Ancak bunun için havaalanından çıkmaması gerekmektedir. Hususi, Hizmet ve Diplomatik Pasaport sahipleri 90 günlük ziyaretlerinde vizeden muaf olduklarından dolayı transit vizeden de muaftır.

Dubai transit vize başvurusu elektronik olarak yapılabilmektedir. Vize başvuruları Birleşik Arap Emirlikleri Göçmenlik Ofisi’nin sunduğu bir hizmet olan online vize sistemi hizmetleri üzerinden yapılabilmektedir. Dubai Konsolosluğu vize başvurusunu doğrudan kabul etmemektedir. Bunun yerine başvurular Göçmenlik Ofisi ya da yetkilendirilmiş acenteler aracılığı ile yapabilmektedir.

Vize ücreti ödendikten sonra gerekli evraklar taratılarak sisteme yüklenir. Dubai transit vizesinin geçerlilik süresi 48 ile 96 saat olarak verilmektedir. Ancak havaalanının transit bölgesinden çıkılmayacaksa transit vize alınmasına gerek yoktur. Transit vize başvurusu sonucu pasaporta işlenmemektedir. Vize direkt e-vize şeklinde mail adresine iletilmektedir. Mail adresine gelen e-vizenin çıktısını alabilirsiniz.

Dubai Transit Vizesi Veriyor Mu?

Dubai transit vize başvurusu yapmadan önce karşılamanız gereken önemli koşullar vardır. Pasaportunuz on yaşından küçük olmalıdır. Pasaport, dönüş tarihinden itibaren en az üç ay geçerli olmalıdır. Pasaportta en az iki boş vize sayfası bulunmalıdır. Yeni pasaportun işlenmiş tüm sayfalarının, daha önce alınmış eski pasaportlarda olduğu gibi fotokopisi çekilmelidir.

Dubai Konsolosluğu, Dubai vize başvurusunun sonucuna karar verebilecek tek yetkili kurumdur.

Dubai Konsolosluğu gerekli gördüğü takdirde vize başvurusundan ek belge talep etme yetkisine sahiptir. Bu ve benzeri durumlarda size uygun bilgiler verilecektir.

25 Eylül 2014 tarihinden itibaren Schengen üye ülkelerine vize başvurularında biyometrik veri ibraz edilmesi zorunlu hale gelmiştir. Dubai Konsolosluğu pasaport işlemleri sırasında verdiğiniz parmak izlerini tanımamaktadır.

Tüm başvuru formlarını dolduran yolcularımızın randevusu ilk müsait iş gününde yapılacaktır. Randevunuzun saat ve tarihi onay için tarafınıza iletilecektir.

Dubai Transit Vizesi Nasıl Alınır?

Dubai transit vizesi için, destekleyici belgelerin yanı sıra bir başvuru belgesi oluşturmanız gerekir. Dubai'nin uluslararası temsilciliklerinden birinden bir randevu ayarlamaktır.

Ardından Dubai transit vizesi için randevu günü Dubai vize başvuru merkezine veya Dubai dış temsilciliğine giderek Dubai transit vize başvuru formunu ilgili tüm evraklarla birlikte doldurmanız gerekmektedir.

Dubai transit vize başvuru ücretinin bir sonraki adımda ödenmesi gerekmektedir. Son olarak, Dubai transit vize başvurusunun sonucunun beklenmesi gerekir.

Dubai transit vize başvurusu için gerekli evraklar aşağıda verilmiştir:

Dubai transit vize başvurusu tam olarak doldurulmalı ve imzalanmalıdır.

Dubai vizesi için son üç ay içinde çekilmiş iki adet fotoğraf gerekmektedir.

Pasaport on yıldan az olmalı ve en az iki boş vize sayfası içermelidir.

Üçüncü bir ülkeye seyahat edeceğinizi teyit eden bir dönüş uçak bileti rezervasyonu gereklidir.

Tıbbi bir acil durumda sağlık sigortası kapsamında minimum 25.000 € hatta daha fazlası gereklidir.

Dubai transit vizesi için vize başvuru ücretinin ödendiğine dair dekont istenmektedir.

Dubai Transit Vizesi Nereden Alınır?

Dubai transit vizesi başvuru süreci elektronik olarak yapılabilir, ancak bireysel olarak yapılamaz. Vize başvuruları Birleşik Arap Emirlikleri'ndeki göçmenlik bürolarına veya yetkili kurumlara yapılmalıdır. Transit vize başvurusunun sonucu pasaporta yazılmaz. Vize başvurunuzun sonucu size doğrudan e-vize formunuzdan e-posta ile gönderilir. E-posta adresinize verilen sonuç kağıdının çıktısını alıp Dubai'ye pasaportunuzla giriş yapmanız mümkün olabilir.

Siyah (diplomatik), yeşil (özel) veya gri (hizmet) pasaportu sahipleri için Dubai transit vizesi gerekmemektedir. Umuma mahsus pasaport hamilleri ise Dubai transit vizesi almak zorundadır. Dubai transit vizesi için başvuranlar gerekli tüm belgeleri sunmalıdır. Gerekli belgeler tamamlanarak yapılması gereken başvuruların olumlu olduğu sonucuna varılabilir.

Vize ücretlerinizi ödediğinizde başvurunuzun 2 ila 5 gün içerisinde değerlendirileceğini söyleyebiliriz. Başvurunuz sırasında göçmenlik bürosunun meşgul olması durumunda başvuru süreciniz belirtilen tarihlerden daha uzun sürebilir. Resmi tatiller ve tatiller, süre uzatmalarının en yaygın nedenleridir. Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri ofisimizin kapalı olduğunu ve bu günlerde başvuru yapılamadığını hatırlatmak isteriz.

Vize başvurularınızı tamamlamak için mümkün olduğunca profesyonel yardım alarak işlemlerinizi tamamlamalısınız. Profesyonel yardım, kabul edilme şansınızı artırır. Vize başvurunuzun olumlu veya olumsuz sonucu, tamamlandıktan sonra belirttiğiniz e-posta adresine iletilecektir. Sürecin başarılı olması için belgelerinizi doğru bir şekilde hazırlamanız gerekir.

Dubai Transit Vizesi İçin Gerekli Olan Evraklar

  • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
  • Biyometrik fotoğraf
  • En az 6 ay geçeri pasaport fotokopisi
  • Transit vize için yatırılması gereken ücretin yatırıldığına dair dekont
  • Yabancılar için Türkiye Cumhuriyeti oturum belgesi
  • Asıl seyahat edilecek ülkenin uçak bileti
  • Bunların hepsi renkli olarak taranmalıdır.

Gerekli evrakların doğru ve eksiksiz bir şekilde sisteme yüklenmesi ile transit vize işleminiz başlar. Değerlendirme sonucu başvuru sahibine e- posta yolu ile bildirilir.

Dubai Transit Vize Ücretleri

Dubai üzerinden aktarmalı olarak yapacağınız seyahatlerinizde 24 saati geçmemek ve Dubai Havalimanı’ndan dışarı çıkmama şartı ile transit vize gerekmemektedir. Bundan dolayı transit vize ücreti alınmamaktadır. Ancak 48 saatlik transit vize için 30 dolar ve hizmet bedeli için 20 dolar ödemelisiniz. 96 saatlik transit vize için ise 56 dolar ve 20 dolar hizmet bedeli alınmaktadır. Dubai transit vize ücretleri sürekli değişmektedir. Bunlara ek olarak acente aracılığı ile vize başvurusu yapacaksanız ek ücret alınmaktadır.

TOP