Dubai Vize Randevusu Hakkında

Farklı ülkelere seyahat gerçekleştirecek olanlar için, vize randevusu konusu sıklıkla gündeme getirilir. Dubai vize randevusu konusu, Dubai seyahatleri yapacak olanların merak ettiği konular arasında yer alır. Dubai seyahatleri için, herhangi bir randevu alınmasına gerek yoktur. Bunun nedeni ise, vize sürecinin online olarak takip edilebilmesinden kaynaklanır. Türkiye’den Dubai’ye seyahat edecek olanların yapması gereken, seyahat öncesinde Dubai vizesi başvurusu yapmaktır. 30 günlük olanlar, kısa, çok giriş ya da uzun süreli 90 gün olarak başvuru gerçekleştirilebilir.

Dubai Vize Randevusu 2022

Diplomat, hususi ve hizmet pasaportuna sahibi kişiler 3 aya kadar olan Dubai seyahatinde vize muafiyet uygulanmaktadır. Vize değerlendirmek ve sonucu Dubai Konsoloslukları tarafından yapılmaktadır. Birleşik Arap Emirliği’ne farklı neden ile seyahat etmek isteyen Türk vatandaşı, yapacağı seyahatin sebebine uygun olan Dubai vizesi almak zorundadır. Bunun için gerekli işlem Dubai Konsolosluğu aracılığıyla yürütülmektedir. Dubai Konsolosluğu randevu sistemleri yoktur. Gerekli Birleşik Arap Emirliği vizesi için başvuru online olarak yapılmaktadır. Birleşik Arap Emirliği vizesi vermeye yetkili olan kurum Dubai Konsolosluğu olmakta. Bordo pasaport sahipleri vatandaşın Birleşik Arap Emirliği vizesi için Ankara Birleşik Arap Emirliği Büyükelçiliği’ne veya İstanbul Birleşik Arap Emirliği Başkonsolosluğu vize başvurusunda bulunması gerekir. Birleşik Arap Emirliği vizesi için şahsen başvurular yoktur. İnternet üzerinden Birleşik Arap Emirliği web sitesine girilerek online Dubai vize başvurusunda bulunmak yeterlidir. Başvuruyu kendiniz yapabileceğiniz gibi Birleşik Arap Emirliği tarafından yetkilendirilmiş vize merkezi aracılığı ile yapabilirsiniz. Vize türü göre istenen bütün belgenin eksiksiz ve doğru olarak hazırlanma istenir. Aksi takdirde Dubai vizesi başvurusu Konsolosluk tarafından reddedilir.

Dubai Vizesi Randevusu Nasıl Alınır?

Dubai’ye seyahat edecek olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları seyahat amacına göre vize başvurusunda bulunmalıdır. Ancak Hususi Pasaport, Hizmet Pasaportu ve Diplomatik Pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları 90 günü geçmeyen seyahatleri için Dubai vizesinden muaf tutulmaktadır.

Birleşik Arap Emirliklerine seyahat edecek olan Umuma Mahsus Pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vize başvurusu için randevu almasına gerek yoktur. Bunun nedeni vize başvurularının e-vize üzerinden yapılmasıdır. Dubai vize başvuruları e-vize ile yapılır. Bunun için gerekli belgeler sisteme taratılarak yüklenir. Parmak izi verisi ve biyometrik fotoğraf verisi alınmadığında Birleşik Arap Emirlikleri Konsolosluğu’nda bulunulmasına da gerek yoktur. Yüz yüze bir görüşme yapılmayacağından randevu alınmasına da gerek yoktur.

Dubai vize başvurularının her aşaması online olarak yapılmaktadır. Vize sonucu başvuru sahibinin vize başvurusu yaparken tanımladığı e-posta adresine gönderilmektedir. Vize başvurusu olumlu sonuçlandıysa vize de bu e-postaya gönderilmektedir. Dubai vizesi pasaporta basılmamaktadır. Vizenin çıktısı alınır ve kullanılır.

Kısacası Birleşik Arap Emirlikleri vize başvurusu için vize randevusu alınmasına gerek yoktur. Bunun nedeni ise başvuruların tüm aşamalarının online olarak yapılmasıdır.

Dubai Vize Randevusu Nereden Alınır?

Dubai’ye belirli bir nedenden dolayı seyahatte bulunacak olan kişilerin seyahat amacına uygun olarak Dubai vizesi alması gerekmektedir. Dubai vizesi alacak olan kişiler, Dubai vizesi için randevu almalıdır. Dubai vize başvurusu için randevu alacak olan kişiler, Dubai vize randevusunun nereden alınacağını merak etmektedir.

Dubai vize başvurusu yapacak olan kişiler, vize başvurularını Dubai’nin Türkiye’de bulunan temsilciliklerine yapmalıdır. Bu nedenle randevular da Dubai’nin Türkiye’deki temsilciliklerinden alınmalıdır. Dubai vize randevusu alacak olan kişiler, Dubai vize başvurusu yapacağı Dubai temsilciliği ile iletişime geçerek randevu alabilir.

Dubai vize randevusu alan kişiler, randevu tarihini kaçırmamaya özen göstermelidir. Randevu tarihini kaçıran kişilerin işlemleri yapılmayabilir. Bu nedenle Dubai vize başvurusu yapacak olan kişilerin yeniden randevu alması ve randevu tarihini beklemesi gerekmektedir. Dubai vize randevusunu kaçıran kişiler için bu durum hem vakit kaybı anlamına hem de seyahat planının aksaması anlamına gelmektedir.

Dubai vize randevusu nereden alınır? sorusuna verilebilecek en iyi cevap Dubai’nin Türkiye temsilciliği ile iletişime geçerek cevabı verilebilir. Detaylı bilgi için Dubai temsilcilikleri ile iletişime geçebilirsiniz.

Dubai Vize Randevusu Nasıl Sorgulanır?

Dubai’ye seyahatte bulunacak olan kişilerin seyahatlerini gerçekleştirebilmek için vize alması gerekmektedir. Dubai vizesi alacak olan kişilerin vize başvuruları için bazı şartları yerine getirmesi gerekmektedir. Bu şartlardan birisi de Dubai vize başvurusu için randevu alınmasıdır. Dubai vizesi için randevu almış olan kişiler, Dubai vize randevusu bilgilerini unutmuş ise Dubai vize randevusunu sorgulayabilir. Bu yazıda Dubai vizesi için randevu almış olan ve vize randevusunu sorgulamak isteyen kişiler için “Dubai vize randevusu nasıl sorgulanır?” sorusunun cevabı verilmiştir.

Dubai vize başvurusu, Dubai’nin Türkiye’de bulunan temsilciliklerine yapılmalıdır. Dubai vize randevular da bu nedenle Dubai temsilciliklerinden alınmalıdır. Dubai vize randevusu bilgilerini unutmuş ya da randevu bilgilerini teyit emek isteyen ve bu randevuları sorgulamak isteyen kişiler, Dubai vize randevusu aldığı Dubai temsilciliği ile iletişime geçerek bilgi alabilir.

Dubai vize başvurusu için randevu almış olan kişiler, randevularını yukarıdaki gibi sorgulayabilir. Dubai vize randevusunu sorgulayacak olan kişiler Duba temsilciliğine mail atarak ya da Dubai temsilciliği ile telefon yolu ile iletişime geçerek randevuları hakkında detaylı bilgi alabilir.

Dubai Vize Randevusuna Gecikirsem...

Dubai’ye seyahat etmek isteyen kişiler, Dubai seyahatleri için seyahat amaçlarına uygun vize almalıdır. Dubai vize başvurusu yapacak olan kişilerin başvurularını yerine getirmesi için Dubai vize randevusu alması gerekmektedir. Dubai vize başvurusu için randevu almış olan kişiler, randevu tarihlerine yetişemez ise ne olacağını merak etmektedir. Bu yazıda Dubai vize randevusuna gecikme durumu olan kişilerin sorularının cevabı verilmiştir.

Dubai vizesi alacak olan kişiler, başvuruları için randevu almalıdır. Ancak Dubai vize randevusunu kaçırma gibi durumlar yaşanmaktadır. Başvuru sahipleri de bu durumda ne olacağını merak etmektedir.

Dubai vizesi için randevu almış olan kişilerin randevularını kaçırması durumunda işlemleri yapılmayabilir. Ancak bu durum Dubai vize başvurusu yapılacak olan temsilciliğe ve bu temsilciliğin yoğunluğuna göre fark etmektedir. Yani Dubai temsilciliği bu durumda inisiyatif kullanabilir. Dubai vize randevusunu kaçıran kişilerin işlemlerini yapmayabilir ya da vize başvurusunu kabul edebilir.

Duba vize randevusuna gecikmiş olan kişilerin başvuruları kabul edilmez ise yeniden randevu alması gerekebilir. Bu durum ise Dubai seyahat planının aksaması anlamına gelmektedir.

Dubai Vize Randevusu nasıl iptal edilir?

Dubai vize randevusu nasıl iptal edilir sorusunun cevabını araştırıyorsanız eğer, tamamen doğru adrestesiniz demektir. Şöyle ki, yaşamda bazen bazı ani durumlar meydana gelebilir ve randevu aldığımız yere gidemeyebiliriz. Böyle anlardan biri de Dubai vize randevusunu iptal etmeyi gerekli hale getirebilir. Dubai Konsolosluğu resmi web sitesinden randevunuzu iptal edebilirsiniz. Bunun yanı sıra Dubai Konsolosluğu’na telefon açarak da vize randevunuzu iptal etmek istediğinizi bizzat kendiniz söyleyebilirsiniz. Sizden birkaç kimlik bilgisi istenir -doğrulamak için- sonra da randevu başvurunuz iptal edilir. Ama şunu da unutmamakta büyük yarar var: Dubai vize randevunuzu en geç son 3 gün içerisinde iptal etme hakkınız vardır. Son gün hiçbir şekilde işlem iptali gerçekleştirilemez. Bu kural, tüm konsolosluklarda da geçerli olmaktadır. Dikkatli olmalı, size verilen süre dahilinde iptal işlemlerinizin her birini özenle gerçekleştirmeniz gerektiğini de bilmelisiniz.

Dubai Vize Randevusu tarih değişikliği nasıl yapılır?

Dubai vize randevusu tarih değişikliği nasıl yapılır sorusunu soran herkes bu yazıda bir araya geliyor. Öncelikle Dubai vize randevusu aldıysanız ve randevunuzla alakalı olarak tarih değişikliği yapma kararı aldıysanız bu işlemi son gün yapamayacağınızı bilmelisiniz. En geç son 3 gün içerisinde bu işlem tamamlanmalıdır. Randevunuzun çok daha ileri bir tarihe atabileceğini de kendiniz göz önünde bulundurmalısınız. Bunun için Dubai Konsolosluğu’na telefon edebilir, randevu tarihinizi belli bir nedenden ötürü değiştirmek istediğinizi dile getirebilirsiniz. Telefonla aramak yerine dilerseniz konsolosluğun resmi web sitesi üzerinden de bu tür işlemleri en kısa süre içerisinde yapabilirsiniz. Günümüzde birçok kişi belli nedenlerden dolayı Dubai ve diğer ülkelerin vize randevusu tarihini değiştirmek isteyebiliyor. Bu gayet normal bir durumdur. Fakat az evvel de dediğimiz gibi randevu tarihi değiştirme zamanını kaçırmamanız lazımdır. Ancak bu şekilde işlem yapılabilir.

Dubai Vize Randevusu kaç gün sonraya veriliyor?

Dubai vize randevusu kaç gün sonraya veriliyor sorusunu soruyorsanız bu yazıyı mutlaka okumalısınız. Dubai vize randevusunun verilme günü tamamen o dönemin vize başvuru yoğunluğuna göre değişmektedir. Fakat Dubai genelde hep yoğun olduğu için randevunuzun en fazla 2 ay sonrasına verilebileceğini de göz önüne alın deriz. Günümüzde birçok kişi zamanı tam ayarlayamadığı için biletini yakabiliyor; siz öyle olmayın. Başvurunuzu hemen bugün yapın ve ona göre hareket edin. Böylece hiçbir sorun yaşamadan Dubai vizenizi alarak muhteşem yolculuğunuza anında başlayabilirsiniz. Dubai vize randevusunun bu kadar ileri bir tarihe verilmesi aslında seyahat planınızı da daha rahat bir şekilde hazırlamanıza olanak tanır; iyi açıdan düşünmek gerek. Eğer siz de uzun soluklu bir Dubai gezisi planlıyorsanız bu süreç boyunca her bir ayrıntıyı tekrar gözden geçirme şansı elde edersiniz. Aynı zamanda da Dubai Konsolosluğu’nun sizden istediği belgeleri de konforlu bir şekilde hazırlama olanağı bulursunuz.

Dubai Vize Randevuları hangi günlerde açıktır?

Dubai vize randevuları hangi günlerde açıktır sorusunun cevabı ile gelmiş bulunuyoruz. Dubai vize randevuları resmi tatiller ve hafta sonu tatilleri haricinde her gün açık haldedir. Dilediğiniz gibi randevu alabilirsiniz. Dubai vizesi randevu alma işlemlerinizi dilerseniz Dubai Konsolosluğu’na telefon ederek de alabilirsiniz. Bu yöntemi kullanmayacaksanız da Dubai Konsolosluğu resmi web sitesinden Dubai vize randevusu almanız çok kolaydır. Böylece herhangi bir problem yaşamadan randevunuzu alabilmiş olursunuz. Günümüzde birçok kişi randevusunu bu iki yöntemden biri ile almaktadır. Siz de bu şekilde ilerleme kaydedebilirsiniz. Her bakımdan kendinizi konforlu hissetmek istediğiniz bir Dubai vize başvuru süreci geçirmek istiyorsanız hiç durmayın; hemen başvurunuzu tamamlayarak diğer adımlara geçmeye başlayın. Diğer adımlara geçtikçe ne kadar da kolay ilerlediğinizi bizzat fark edecek ve daha da mutlu olacaksınız. Şimdiden sizlere Dubai vizesi başvurusu konusunda kolaylık diliyoruz.

Dubai Vize Randevuma Gitmezsem Ne Olur?

Dubai vizesi alacak olan kişiler, seyahatlerini gerçekleştirebilmek için Dubai vizesi almalıdır. Dubai vizesi için randevu alınması zorunludur, randevusuz Dubai vizesi kabul edilmemektedir. Dubai vizesi alacak olan kişiler, Dubai vize randevusuna gitmez ise ne olacağını merak etmektedir. Bu yazıda Dubai vize randevusu almış ancak randevuya gidemeyecek olan kişiler için “Dubai vize randevuma gitmezsem ne olur?” sorusunun cevabı verilmiştir.

Dubai vize randevusu almış olan kişiler, Dubai vize randevusuna gitmeyecek olan kişilerin öncelikle Dubai vize randevusunu iptal etmesi gerekmektedir. Dubai vize randevusunu iptal eden kişiler için herhangi bir yaptırım gibi bir şey söz konusu olmamaktadır.

Dubai vize randevusu almış ve randevu tarihine gidemeyecek olan kişiler, vize randevusunu iptal etmez ise bazı yaptırımlar ortaya çıkabilir. Ancak bu durum bir kez yaşanmış ise bir yaptırım yapılmaz. Tekrara biner ise başvuru sahipleri için bazı yaptırımların ortaya çıkması söz konusudur. Bu yaptırımlardan en önemlisi sonraki Dubai vize başvurularının olumsuz sonuçlanması gibi durumlardır. Yasal bir yaptırımı ya da cezası bulunmamaktadır.

Dubai E-Vize

Dubai e-vize işleminin yapılabilmesi için randevu alınması gerekmez. Hafta içi ya da hafta sonu fark etmeden vize başvuruları gerçekleştirilebilir. Dubai e-vizesi için randevu olmaması, insanlara çok önemli avantaj sağlar. Gri, yeşil ya da siyah pasaport sahipleri, gerçekleştirecekleri Dubai seyahatleri için vize almaktan muaftırlar. 180 gün içerisinde 90 gün kalacak olanların vize alması gerekmezken, süre uzadığı takdirde buna uygun olan vizelerin alınması gerekir. Vizeyi almayanlar Dubai’deki ikametlerini sonlandırmak durumundan kalabilirler. Fakat alınacak olan vizeler, daha uzun süreli kalmaya yardımcı olur.

Dubai Vize Reddi İle İlgili Bilgi Almak İçin Bizi Arayın.

TOP