Dubai Vize Reddi Hakkında

Dubai bir ülkemidir? Dubai Birleşik Arap Emirliğine bağlı bir eyalettir. İngiliz sömürgecilerin bu bölgeden ayrılmasından sonra bölgede bulunan petrol rezervleri ülkeyi zengin bir yer haline getirmiştir. Ülkenin hızla yükselmesi beraberinde turizm sektörünü de canlandırmıştır. Bu gelişmelere ek olarak Dubai ticari olarak da Türkiye’nin sıkça ziyaret ettiği ülkeler arasındadır.  

Dubai Vize Reddi 2022

Daha önceki Dubai ziyaretlerinde vize ihlalinde bulunan kişilerin başvuruları daha detaylı incelenir ve diğer vize başvuruları gibi hızlı sonuçlanmaz. Dubai Göçmenlik Ofisi vize başvurularını incelerken bu kişileri ek olarak güvenlik soruşturmasından geçirmektedir. Bu durum da vize başvuru sürecinin ortalama 10 gün uzamasına neden olmaktadır. Ancak vize başvurusunun bu kadar uzun sürede sonuçlanması vize başvurusunun olumlu sonuçlanma garantisi vermemektedir.

Ayrıca vize reddi almamak için ülkede 20 günden fazla kalınmış işe yeniden müracaat için çıkış tarihinden itibaren 30 gün geçmiş olması gerekmektedir. 25 yaş altı bekar bayanlar ise Dubai’ye tek başlarına seyahat edecekse Dubai seyahatleri için ek soruşturmaya tabii tutulmaktadır. Aynı zamanda eğer Türk vatandaşıysanız ancak doğum yeriniz Suriye, Lübnan, Irak, Yemen ve Filistin ise ek soruşturmaya tabi tutulursunuz. Bu durumda da vize başvurunuzun olumlu sonuçlanma garantisi vermemektedir.

Aynı zamanda eksik belge beyanı, yanlış belge belanı bilerek yanlış belge beyanı gibi durumlarda da vize reddi alma ihtimaliniz vardır. Vize reddine itiraz edebilirsiniz. Bunun için vize itiraz dilekçesi yazılmalıdır ve Dubai konsolosluğuna gönderilmelidir.

Dubai Vize Reddi Nedir?

Dubai’ye seyahat edecek olan kişiler seyahatleri için Dubai vizesi almalıdır. Dubai vizesi alacak olan kişilerin Dubai vize başvuruları büyük bir oranda kabul edilmektedir. Ancak bazı durumlarda Dubai vize başvurusu reddedilebilir. Dubai vize başvurusu yapacak olan kişilerin vize başvuruları bazı durumlarda reddedilebilir. Bu yazıda Dubai vizesi alacak olan kişiler için “Dubai vize reddi nedir?” sorusunun cevabı verilmiştir.

Dubai vize reddi, Dubai vize başvurusu yapmış olan kişilerin vize başvurularının olumlu sonuçlanmama durumundur. Dubai vize reddi alan kişiler, Dubai’ye seyahat edememektedir. Dubai’ye seyahat edebilmek için Dubai vizenizin olumlu bir sonuç alması gerekmektedir.  

Dubai’ye seyahat edecek olan kişilerin vize başvurusu birçok nedenden dolayı reddedilebilir. Dubai vizesi başvurusunun reddedilme nedenleri arasında eksik belge beyanı, eksik bilgi beyanı,  hatalı bilgi beyanı, adli sicil kaydının temiz olmaması, bulaşıcı bir hastalığının olması gibi durumlarda reddedilebilir.

 

Dubai Vizesi Almak Zor Mudur? Dubai vizesi Neden Red Olunur?  

Dubai vizeleri 30 günlük kısa dönem ziyaretçi ve  90 günlük uzun dönem ziyaretçi olarak ikiye ayrılıyor. 

Dubai vizesi başvurunuzda Birleşik Arap Emirlikleri pasaportunuzun 6 aydan az süresinin olması vize işlemlerinizin red olmasına sebep olur. 

Dubai vize başvuruları aracı firmalar online veya konsolosluktan yapılabilir. İstenen evrakların eksik veya eski (3 aydan daha eski olanlar) olması başvurunun reddi ile sonuçlanır. 

Dubai vize başvuruları yalnızca konsoloslukta değerlendirmeye alınır aracı firmaların bu konuda bir yetkisi yoktur. Dubai vize başvurunuzun reddine itiraz edebilirsiniz. İtiraz dilekçenizi konsolosluğa iletin.  

Vize başvurunuza ek belgeler istenebilir. Bu belgelerin getirilmemesi vize başvurunuzun red olmasına sebebiyet verebilir. 

Dubai, Türkiye’ye vize konusunda sıcak bir politikaya sahiptir. Çoğu kez  başvurulara 3-4 günde olumlu cevap verilir. Emirates ve Air Arabia havayoluyla yolculuk yaptığınızda sizin için vize işlemlerini halledebilirler. Türk misafirlerine kapıda vize verme olanakları vardır. *Kuveyt Transit hava yolu taşımacılık firması uçuşlarda vize garantisi vermez. 

Seyahat amacınız hakkında doğru bilgi vermez, belirsiz davranırsanız Dubai konsolosluğu vizenize red verebilir. 

Seyahatinizi karışılacak maddi gücünüzün olduğunu ispatlamanız gerekir. Nerede kalacaksınız, otel veya bir daire rezervasyon bilgileriniz, dönüş biletiniz, yolculuk harcınız, banka dekontunuz gibi bilgiler sizden istenir. Dubai konsolosluğu yolculuğu karşılayacak maddi yeterlikte olmadığınıza karar verirse vize işleminize red verebilir. 

Dubai seyahat sürelerini aşarsanız vizeniz reddedilir. Kaçak göçmen olarak sicilinize geçer. 

Afganistan, Suriye, Bangladeş gibi göçmen oranı yüksek ülkelerin vatandaşıysanız vizeniz reddedilebilir. 

Dubai Vize Reddi Nedenleri

Dubai’ye seyahat edecek olan kişiler, Dubai seyahatleri için vize almalıdır. Dubai vize başvurusu yapan kişilerin bazı durumlarda vize başvurusu reddedilebilmektedir. Bu yazıda Dubai vize başvurusu yapacak olan kişiler için Dubai vize reddi nedenleri hakkında bilgi verilmiştir.

 • Belgelerden Kaynaklı: Dubai vize başvurusu yapacak olan kişilerin belgelerinin eksiksiz, hatasız, güncel olması gerekmektedir. Bu nedenlerden dolayı Dubai vize reddi alabilirsiniz.
 • Seyahat Sağlık Sigortası: Dubai vize başvurusunda bulunacak olan kişilerin Dubai’de geçerli seyahat sigortası yaptırması gerekmektedir.
 • Seyahat Masrafları: Dubai vize başvurusu yapacak olan kişilerin Dubai’de bulunduğu süre boyunca seyahat masraflarını karşılayabilecek ekonomik durumunun olması gerekmektedir.
 • Seyahat sebebi için yeterli kanıt olmaması
 • Dubaili yetkililerin güvenlik riski taşıdığınızı düşünmesi; Bunun için adli sicil kaydınızı sunmanız gerekmektedir.
 • Ülkenize geri dönüş için yeterli kanıtınızın olmaması
 • Dubai vize başvurusu sırasında yalan beyanda bulunmak
 • Gerekli olan Dubai vize ücretinin ödenmemesi

Dubai Vizesi Reddi Neden Olur?

Dubai Konsoloslukları tarafından verilen Dubai vize başvurusu ret karar ve nedeni standart form ile bildirilir. Bu nedenlerden birkaçı şu şekildedir: Dubai vize başvurunuzda Birleşik Arap Emirliği pasaportunuz 180 günden az sürenin olması vize işleminizin ret olmasına sebep olmaktadır. Dubai vize başvuru aracı firma online ya da konsolosluktan yapılabilir. İstenen evrakın eksik ya da eski olması başvurun reddi ile sonuçlanır. Dubai vize başvurusu yalnızca konsoloslukta değerlendirme yapılır aracı firmanın bu konuda yetkisi yoktur. Dubai vize başvurusu reddine itiraz edebilir. Vize başvuru ek belge istenebilir. Bu belgenin getirilmemesi vize başvurunuzu ret olmasına sebebiyet vermektedir. Dubai, Türkiye’ye vize konusu sıcak politikaya sahiptir. Çoğu kez başvuruya 3-4 gün olumlu cevap verir. Emirates ve Air Arabia hava yolu ile yolculuk yaptığınızda sizin vize işleminizi halledebilirler. Seyahat amacı hakkında doğru bilgiler vermez, belirsiz davranırsanız Dubai konsolosluk vizeniz ret verebilir. Seyahatiniz karışılacak maddi gücünüz olduğunu ispatlamak gerekir. Dubai konsolosluğu yolculukları karşılayacak maddi yeterlikte olmadığı karar verirse vize işlemi ret verebilir. Dubai seyahat süresini aşarsanız vizeleriniz reddedilir. Kaçak göçmen olarak da sicilinize geçer.

Türlerine Göre Dubai Vizesi Retleri

Dubai vizesi alacak olan kişilerin Dubai vize başvuruları bazı durumlarda reddedilebilir. Bu nedenle Dubai vize başvurusu yapacak olan kişiler, türlerine göre Dubai vize retlerini merak etmektedir. Aşağıda türlerine göre Dubai vize retleri verilmiştir.

 • Güvenlik Nedeni ile Dubai Vize Reddi: Yetkililer Dubai için çok küçük bir güvenlik riski taşıdığınızı düşünürse Dubai vize başvurularınızı reddedebilir.
 •  Mali Sebepler Nedeni ile Dubai Vize Reddi: Dubai vize başvurusunu inceleyen yetkililer, Dubai geçim masraflarınızı karşılayabileceğinize ikna olmaz ise, Dubai vize başvuruşunuzu reddedebilir.
 • Geri Dönüş: Dubaili yetkililere vize bitiminden önce ülkeden ayrılacağınızı kanıtlamalısınız. Bu durumu geri dönüş biletleri ile kanıtlayabilirsiniz.
 • Yalan Beyan ve Hatalı Belge: Dubai vizesi alacak olan kişiler, Dubai vize başvurusu sırasında eksiksiz ve hatasız belge beyan etmelidir. Başvuru sırasında verilen bilgilerin de yalan olmaması gerekmektedir.
 • Giriş Yasağı: Dubai giriş yasağı olan kişilerin Dubai vize başvurusu kesin olarak reddedilmektedir.

Dubai Turistik Vize Reddi

Dubai’ye turistik olarak seyahat edecek kişilerin Dubai turistik vizesi alması gerekmektedir. Dubai turistik vize başvuruları büyün oranda kabul edilmektedir. Ancak başvuruların bazı durumlarda reddedilme durumu bulunmaktadır. Bu yazıda Dubai turistik vize reddi hakkında bilgi verilmiştir.

Dubai turistik vize başvuruları aşağıdaki durumlarda reddedilmektedir.

 • Eksik ya da hatalı belge beyanı,
 • Geçersiz seyahat sigortası,
 • Yetersiz ekonomik durum,
 • Geçersiz seyahat nedeni,
 • Vize ücretinin ödenmemesi,
 • Ülkenize dönüş için yeterli kanıt olmaması,
 • Güvenlik riski taşımanız,

Dubai turistik vize başvurusu reddedilen kişilerin vize reddi durumuna itiraz etme hakkı bulunmaktadır. Dubai vize başvurusu reddedilen kişiler, Dubai turistik vize itiraz dilekçesi yazarak bu duruma itiraz edebilir. Dubai vize reddi itiraz dilekçesi yazacak olan kişiler, Dubai vize reddi nedenlerini ortadan kaldırmış olmalı ve bu durumu gerekli olan evraklar ile kanıtlamalıdır. Vize başvurusu bir kez daha reddedilen kişilerin itiraz hakkı bulunmamaktadır.

TOP