Dubai Vizesi Hakkında

Dubai kişilerin hem iş hem de turizm amaçlı olarak çok fazla ziyaret ettikleri ülkeler arasında bulunuyor. Kişiler bu vizeler sırasında eğer Diplomatik, Hususi, hizmet pasaportlarına 90 günü aşmayacak ölçüde vizeden muaf olabiliyorlar. Vize muafiyeti bordo pasaportlar için ise geçerli değildir. Dubai vizesinde kişiler e vize işlemlerini 30 günlük tek girişlik şekilde yaptırabilirler. Diğer vize işlemleri içinse farklı prosedürler uygulanmaktadır. Vize işlemlerinde talep edilen birçok belge vardır ve bu belgeler kişilerin başvurularına göre farklılık göstermektedir. Turizm, aile ve akraba vizesi, Dubai ticari vize gibi vize türlerinden herhangi birini seyahat amacına uygun olarak tercih edebilir ve vize için başvurunuzu yapabilirsiniz. Kişiler bu vize işlemlerinde herkesin hazırlaması gereken standart evraklar yanında ek evrakları da hazırlamak mecburiyetindedir.

Dubai Vizesi Nasıl Alınır?

Dubai’ye seyahat etmek isteyen Umuma Mahsus Pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları seyahatleri öncesinde seyahat amaçlarına uygun Dubai vizesi almalıdır. Ancak Diplomatik Pasaport, Hususi Pasaport ve Hizmet Pasaportu sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları 90 günü geçmeyen seyahatleri için vize uygulamasından muaf tutulmuştur.

Ayrıca Suudi Arabistan, Kuveyt, Umman ve Bahreyn vatandaşlığınız varsa ya da oturum izniniz varsa Dubai’ye vizesiz girebilirsiniz. Ayrıca Avrupa Birliği Devletleri’nden birinde vatandaşlığınız var ise Birleşik Arap Emirlikleri’nde 180 gün içerisinde 90 günü geçmemek şartı ile vizesiz seyahat gerçekleştirebilirsiniz.

Dubai vize başvuruları Birleşik Arap Emirlikleri Göçmenlik Ofisi aracılığı ile alınır. Dubai vizesi online olarak verilmektedir. Yani pasaporta basılmamaktadır. Birleşik Arap Emirlikleri Göçmenlik Ofisi’nin antetli kağıdına barkodlu olarak basılmaktadır.

Birleşik Arap Emirlikleri vizeleri genellikle olumlu sonuçlanır. Ancak bunun için geçmişte Birleşik Arap Emirlikleri ile sorun yaşamamış olmak ve Birleşik Arap Emirliklerinde bir suça karışmamış olmak gerekmektedir. Birleşik Arap Emirlikleri’ne hangi amaç ile seyahat edecekse vize başvurusunu ona göre yapmalıdır. Vizeniz onaylandıktan sonra 58 günlük bir geçerliliği olur. Yani 58 gün içerisinde Dubai’ye giriş yapmanız gerekmektedir.

Dubai Vizesi Nedir?

Birleşik Arap Emirliği de denilen Dubai’ye seyahat planı yapan umuma mahsus pasaporta sahip Türk vatandaşı vize almak zorundadır. Birleşik Arap Emirliği gri, siyah ve yeşil pasaporta sahip Türk vatandaşından 3 aylık seyahati için Dubai Vize istememektedir. Fakat hizmet, diplomatik ve hususi pasaport sahibi kişiden bordo pasaportu olan kişiler vize almak zorundadır.
Birleşik Arap Emirliğinden alınan Dubai Vizesi genel vizeler kapsamındadır. Bu sebeple bu vize ile Dubai dışı Acman, Abu Dabi, Füceyre, Ummül Kayveyn ve Resül Hayme Emirliğine de girebilmektedir.

Birleşik Arap Emirliği tarafından vize rejimi uygulanan ülke vatandaşı Dubai’ye girmek için belirlenen kriterde vize almalıdır. Bu ülkeden biri de Türkiye olduğu için Türkiye Cumhuriyet vatandaşı da Dubai Vizesi almak için seyahatinden önce başvurmalıdır. Alınan Dubai vizeleri elektronik ortamda alınan çıktısı, kontrol noktası bulunmuş Dubai yetkisi kontrol etmektedir.
Online vize türünden biri olan Dubai Vize, Birleşik Arap Emirliği Göçmenlik Ofisi aracılığıyla alınmaktadır. Cuma ve Cumartesi günleri tatil olduğu için vize başvurusu gününde bu bilgiye dikkat edilmesi gereklidir.

Dubai Vizesi Nasıl Alınır 2022?

Dubai’ye seyahat edecek olan Türk vatandaşları seyahatleri öncesinde Dubai vizesi almalıdır. Dubai’ye seyahat edecek olan Diplomatik Pasaport, Hizmet Pasaportu ve Hususi Pasaport sahipleri 90 güne kadar Dubai vizesinden muaftır. Dubai vizesinden muaf olmayan kişiler için ‘’Dubai vizesi nasıl alınır’’ sorusu cevaplanmıştır.

Dubai’ye seyahat edecek olan kişiler seyahat amaçlarına uygun vize kategorisinden vize başvurusu yapmalıdır. Dubai vizesi kısa süreli ve uzun süreli vizeler olarak ikiye ayrılmaktadır. Kısa süreli vizeler ülkede en fazla 90 gün kalma hakkı vermektedir. 90 günden fazla ülkede ikamet edecek kişilerin uzun süreli vize alması gerekmektedir.

Dubai vize başvurusunu online olarak yapabilmektedir. Başvurular Birleşik Arap Emirlikleri vize başvurusu sadece Birleşik Arap Emirlikleri Göçmen İdaresi’nin resmi internet sayfası üzerinden yapabilmektedir. Vize başvurusu için gerekli olan evraklar seyahat amacına uygun yani seçilmiş olan vize türüne uygun olarak hazırlanmalıdır.

Birleşik Arap Emirlikleri vize başvurunuz için uygun olan vize evraklarını eksiksiz olarak hazırlayıp sisteme renkli bir şekilde taratmalısınız. Böylece online vize başvurunuz sonuçlanmış olur. Vize sonuçları başvuru sırasında belirlediğiniz e-mail adresine gönderilmektedir. Pasaporta basılmaz.

Dubai Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Dubai’ye seyahat edecek olan kişiler vize başvurusunun ne zaman sonuçlanacağı ve seyahate kaç gün kala başvuru yapması gerektiğini merak etmektedir. Bu yazıda ‘’Dubai vizesi kaç günde çıkar’’ sorusu yanıtlanmıştır.

Dubai vize başvuruları, vize başvuru kategorisine göre farklı olarak değerlendirilmektedir. Dubai vize başvurusunun sonuçlandırılma süresi farklılık göstermektedir. Aşağıda Dubai vize başvuru sonuçlanma süresine etki eden durumlar verilmiştir.

 • Kişinin uyruğu
 • Kişinin yaşı, eğitimi, mesleği
 • Eksik ya da hatalı belge beyanı
 • Eksik ya da hatalı bilgi beyanı
 • Bulgaristan Konsolosluğu’nun başvuru sahibini yüz yüze görüşmeye çağırması
 • Bulgaristan vize başvuru yoğunluğu

Dubai vize başvurularını inceleme yetkisi Birleşik Arap Emirlikleri İstanbul Başkonsolosluğu ve Birleşik Arap Emirlikleri Ankara Büyükelçiliği’ne aittir. Dubai vize başvurusunun sonuçlandırılması için bir süre kısıtlaması bulunmamaktadır. Ancak başvurular 3 ile 4 gün içerisinde sonuçlanmaktadır. Ancak başvuru sahiplerine seyahat tarihine 15 gün kala başvuruda bulunması tavsiye edilmektedir.

Dubai vize başvurusu yapacak kişiler için ‘’Dubai vizesi kaç günde çıkar’’ sorusu cevaplanmıştır. Başvuruların sonuçlanma süresinin büyük oranda başvuru sahibinin sorumluluğunda olduğunu bilmeniz gerekmektedir.

Dubai Vizesi Başvuru

Dubai vizesi başvuru işlemleri online olarak yapılmalıdır. Başvuru için gereli olan evrakların hazırlanarak sisteme taratılması gerekmektedir. Evraklar renkli olarak eksiksiz bir şekilde taratılıp Birleşik Arap Emirlikleri Göçmen İdaresi’nin internet sitesine yüklenmelidir. Dubai vize başvuru işlemini tek başına yapmak istemeyen kişiler profesyonel destek alabilir. Başvurularınızı vize başvuru merkezleri ve seyahat acenteleri ile de yapabilirsiniz.

Dubai vize başvuru işlemleri için birçok farklı evrak bulunmaktadır. Ancak en önemlileri aşağıdaki evraklardır. Bu evrakların eksiksiz olarak taratılıp sisteme yüklenmesi gerekmektedir.

 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Pasaportun kişisel bilgilerinin yer aldığı sayfalar
 • Vize harç ücretinin yatırıldığını gösteren banka dekontu

Dubai vize başvurularını inceleme yetkisi Dubai Birleşik Arap Emirlikleri’ne aittir. Ancak vizeler pasaporta basılmamaktadır. Vizeniz olumu sonuçlanması durumunda online başvuru sırasında vermiş olduğunuz mail adresine gönderilmektedir. Başvuru her ne kara online olarak yapılsa da Dubai Konsolosluğu başvuru sahibini yüz yüze görüşmeye çağırabilir.

 

Birleşik Arap Emirlikleri vize başvurusu yapacak olan kişilerin Seyahat Sağlık Sigortası yaptırması zorunludur. Ayrıca Birleşik Arap Emirlikleri seyahat masraflarınızı karşılayabileceğinizi kanıtlamanız gerekmektedir. Bu durumu banka hesap dökümünüz ile kanıtlayabilirsiniz.

Dubai Vizesi Başvuru Evrakı

 

Dubai vizesi alacak kişilerin mutlaka başvuru evrakını doldurması gereklidir. Başvuru evrakı olmadan vizenizi almak mümkün değildir. Bu evrakı mutlaka eksiksiz bir şekilde doldurmalısınız. Doldurulması zorunlu alanlarda doğru bilgi yazmak son derece önemlidir. Bu formda kişisel bilgilerin tamamı yazılmalıdır. Bu bilgiler içerisinde doğum tarihi, doğum yeri, isim, soy isim, anne kızlık soyadı, baba adı gibi bilgilerin doldurulması gerekiyor. Kişiler bu bilgiler dışında seyahat amacını ortaya koyan bilgilere de yer vermek zorundadır. Aynı zamanda pasaport bilgilerini de yine bu belge üzerinde yazmalı ve vize türünü belirtmelisiniz. Diğer evrakları da vize türüne uygun şekilde hazırlamanız gerekiyor.

Dubai Vizesi İçin Pasaport

Dubai vizesi alacak kişilerin pasaport bilgisine de önem vermesi gerekiyor. Bu evrak kişilerin vize için en gerek duyacağı evraklardan biridir. Son on yıl içerisinde alınmış olması gereken bu evrak daha eski bir tarihli ise yine yakın bir zamanda güncellenmiş olması gerekir. Dubai vize işlemleri sırasında ibraz etmeniz gereken pasaportun içerisinde hem boş yaprak olmalı hem de seyahatten sonrada bu belgenin geçerliliğini koruması gereklidir.

Dubai Vizesi Ek Belgeler

 

Vize alırken pasaport ve Dubai vize başvuru formu yanında fotoğraf, nüfus cüzdanı fotokopisi, vukuatlı nüfus kayıt örneği, seyahat sağlık sigortası, ikametgâh belgesi, meslek belgeleri, öğrenci belgesi, emeklilik ve çalışanlar için maaş bordrosu olması gereken evraklardandır. Bunların yanında vize başvuru ücretlerinin yatırılması ve dekontunun da dosyada yer alması gerekir. Davetiye ve dilekçe gibi belgelerin de mutlaka vize türüne uygun olmasına özen gösterilmelidir. Davetiye üzerinde sizi davet eden kişinin bilgilerine detaylı bir şekilde yer verilmesi gerekir.

Dubai Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Dubai’ye seyahat edecek olan kişilerin vize başvurusu için bazı evraklar hazırlaması gerekmektedir. Dubai vizesi için gerekli evraklar, vize başvurusu yapılacak olan vize türüne göre farklılık göstermektedir. Bundan dolayı vize başvurusu için gerekli belgeler, Dubai vize başvuru kategorisi çok önemlidir. Ancak her vize başvurusunda istenen belgeler bulunmaktadır. Dubai vizesi için gerekli evraklar aşağıda verilmiştir.

 • Pasaport: Pasaportun 10 yıl içerisinde çıkarılmış olması ve seyahat sonrasında ise 6 ay geçerli olması gerekmektedir.
 • Online olarak Dubai vize başvuru formu doldurulmalıdır.
 • Seyahat masraflarınızı karşılayabileceğinizi gösteren banka hesap dökümü
 • Dubai vize harç ücretinin ödendiğini gösteren banka dekontu
 • Seyahat sağlık dökümü
 • Adli sicil kaydı
 • Vize talep dilekçesi
 • Kimlik ön ve arka yüzü
 • Gidiş dönüş ulaşım rezervasyonları
 • Dubai konaklama rezervasyonları
 • Biyomertrik fotoğraf
 • Nüfus kayıt örneği

Dubai vize başvurusu online olarak yapıldığı için belgelerin sisteme renkli olarak taratılması gerekmektedir. Gerekli belgeler seyahat amacına, kişinin eğitimine, kişinin mesleğine, hangi ülkeden seyahat edeceğine bağlı olarak farklılık göstermektedir. Dubai Konsolosluğu’nun başvuru sahibinden her aşamada ek belge talep etme hakkı bulunmaktadır.

Dubai Vizesi Ücreti

Dubai vize ücretleri seyahat amacına yani alınacak olan vize türüne göre farklılık göstermektedir. Bu yazıda Dubai vizesi ücreti hakkında bilgi verilmiştir. Vize ücretlerini belirleme yetkisi Birleşik Arap Emirlikleri’ne aittir. Bundan dolayı vize ücretleri farklılık gösterebilmektedir.

Dubai vize başvurusu reddedilen kişilerin vize harç ücreti geri ödenmemektedir. Ayrıca vize harç ücretine ek hizmet alınmış ise dahil değildir. Vize başvurusu için gerekli olan vize harç ücreti banka hesabına yatırılmalı ve alınan dekont kaybedilmemelidir. Dekont başvuru sırasında Birleşik Arap Emirlikleri evrakları arasında bulundurulmalı ve sisteme taratılmalıdır.

Aşağıdaki vize ücretleri turistik, ticari ve ziyaret vizesi gibi kısa süreli vizeler için geçerlidir.

 • 30 günlük tek girişli vize ücreti: 147 USD
 • 30 günlük çok girişli vize ücreti: 393 USD
 • 90 günlük tek girişli vize ücreti: 467 USD
 • 90 günlük çok girişli vize ücreti: 716 USD

Aşağıdaki vize ücreti oturum ve çalışma vizesi gibi uzun süreli vize ücretleri için verilmiştir.

 • 6 aylık çok girişli: 115 USD
 • 1 yıllık çok girişli 139 USD
TOP