Dubai Şoför Vizesi Hakkında

Türk vatandaşlar Birleşik Arap Emirlikleri’ne hangi amaçla gitmek isterlerse istesinler Umuma mahsus pasaporta sahiplerse vize almaları gerekir. Dubai vize başvurularınızı Ankara’da yer alan Başkonsolosluktan işlemleri yapamıyorsunuz. Dubai vize başvurularınızı Birleşik Arap Emirlikleri’nin yetki vermiş olduğu Acenteler vasıtasıyla yapılabilmektedir. Dubai vize çeşitleri içerisinde tırcılar için Dubai vizesi yoktur.

Dubai vize çeşitleri içerisinde bulunan 90 gün tek girişli vize ile beraber Dubai’de bulunan sponsor firmanız, sizin için işlemlerinizi gerçekleştirebilmektedir. Şoförler adına Dubai vizesi başvuruları, Dubai’de yer alan sponsor firmanın sizden istemiş olduğu evrakları eksiksiz bir şekilde hazırlamanız gerekmektedir.

Dubai turistik vize ile iş görüşmesine gidebilir ve alacağınız vize ile toplantılarınızı sorunsuz gerçekleştirebilirsiniz. Dubai vize başvurularu, her zaman Göçmenlik Ofisi yetkilileri tarafından incelenmektedir. Dubai iş görüşmeniz sonucunda olumlu sonuçlanırsa eğer ve Dubai çalışma vizesi süreniz uzarsa kesinlikle tarafımızla iletişime geçmeniz gerekiyor. Bu süreyi göz önünde bulundurarak her ihtimale karşı 90 gün tek girişli vize başvurusu her zaman için yapmanız daha sağlıklı olacaktır.

Dubai Şoför Vizesi

Türk vatandaşı Birleşik Arap Emirliğine hangi amaçla gitmek isterse istesin Umuma mahsus pasaporta sahipse vize alması gerekir. Dubai vize başvurunuzu Ankara’da yer alan Başkonsolosluk işlemi yapamıyorsunuz. Dubai vize başvurunuzu Birleşik Arap Emirliğinin yetki vermiş olduğu Acente vasıtasıyla yapılabilmektedir. Dubai vizesi çeşiti içinde tırcılar için Dubai vizesi yoktur. Şoför vizesi, genelde şirketin personeline yurt dışı ticari seyahati için aldığı vizedir. Tırla ya da hususi araçla uluslararası nakliye yapan şoförün ülkeye giriş iznini sağlayabilen vizedir. Türkiye’de bir Dubai konsolosluğu bulunmakta. Ankara’da yer alan konsolosluktan da vize almanın imkânı yoktur. Arap Emirliği’nin yetki verdiği acente aracılığıyla vize alınabiliyor. Şoför vizesi başvurusu değerlendirilmeye alınabilmesi için öncelikle ücret istenmektedir. Dubai şoför vizesi ücreti ise 350 dolardır. Yapmış olunan başvuru olumsuz sonuçlanması durumunda konsolosluk tarafından herhangi para iadesi yapılmamaktadır. Vize başvuru işleminin eksiksiz ve doğru olarak gerçekleşmesi durumunda 4-5 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Fakat tatil gününe denk gelmesi ya da konsolosluğu randevu sistemi yoğun olması gibi beklenmedik durumda bu süre 3 haftaya kadar uzayabilir.

Dubai Tır Şoförü Schengen Vizesi (Schengen Şoför Vizesi) Nedir?

Schengen Vizesi, Avrupa Birliği içinde belirli bir süre seyahat etmenizi sağlayan C tipi bir vizedir. Dubai'yi ziyaret etmenize ve altı ayda bir 90 güne kadar kalmanıza izin veren bir vize şeklidir. Dubai'de insan veya kargo taşıyan herkesin Dubai Kamyon Şoförü Schengen Vizesi olması gerekir. Dubai Konsolosluğu'ndan Kamyon Şoförü Vizesi alırsanız Dubai'de 90 güne kadar kalabilirsiniz. En az altı ay geçerli bir pasaport kullanarak başvuruda bulunmanız gerekmektedir. Dubai Kamyon Şoförü vizesine başvururken, kaç tane sürücü olduğunu bilmek de çok önemlidir. Çok sayıda sürücü varsa her sürücü ayrı bir vize başvurusunda bulunmalıdır. Özellikle ülkeler arası kara yoluyla seyahat etmek istiyorsanız transit vize işlemlerine çok dikkat etmenizi önemle tavsiye ederiz.

Şoför Vizesi Nedir?

Şoför vizesi, genellikle şirketlerin personellerine yurtdışı ticari seyahatleri için aldığı vizedir.

Ne İşe Yarar?

Tırla veya hususi araçlarla uluslararası nakliye yapan şoförlerin ülkelere giriş izni sağlayabilen vizedir

Dubai Şoför Vizesi Alma

Süreci hızlandırmak için konsolosluğunuz veya büyükelçiliğiniz ya da konsolosluk tarafından akredite edilmiş danışmanlık şirketleri aracılığıyla Dubai sürücü vizesine başvurabilirsiniz.

Bir sürücü veya birden fazla sürücü Dubai'de sürücü vizesi için başvuruyorsa, başvurdukları vize türüyle ilgili tüm belgelere sahip olmaları çok önemlidir. Başvuru sahipleri, başvuru dosyalarını doldururken kişisel belgelerinin yanı sıra, varsa şirketlerinden veya işverenlerinden alınan belgeleri de dahil etmelidir.

Sürüş vizesi almak için önce Dubai'den bir davetiye almanız gerekir. Dubai'deki iş ortakları tarafından gönderilecek davetiyede gezi tarihleri ​​ve yetkili personelin imzalarının yer alması gerekmektedir. Gönderilen belgelerin güncel olması ve ıslak imza ve kaşeye sahip olması önemlidir.

Dubai sürücü vizesine başvurmak için bir ücret ödenmesi gerekmektedir. Sürücü Vizesi için 150 Euro ücret talep edilmektedir. Konsolosluklar zaman zaman ek ücrete tabi olan belgeler talep edebilir. Dubai Sürücü Vizeleri için ödemeler Konsolosluk tarafından onaylanan Vize Merkezlerinde yapılabilir.

Seyahat tarihleri, Dubai Sürücü vizesi başvuru formunda tahmini olarak belirtilir. Başvuru formunuzda belirtilen tarihlerden daha uzun süreli vize verme kararı tamamen Konsolosluk'a aittir. Birden fazla ülkeyi ziyaret etmeyi planlıyorsanız, seyahat planlarınızı başvuru formuna eklemelisiniz

Dubai Şoför Vizesi Nasıl Alınır?

Birleşik Arap Emirlikleri’ne seyahat edecek olan Umuma Mahsus Pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları seyahat amacına göre vize almalıdır. Dubai vize başvurusu Ankara’da bulunan Dubai Ankara Büyükelçiliği’ne ya da İstanbul’da bulunan Dubai İstanbul Başkonsolosluğu’na yapılmalıdır. Ayrıca Birleşik Arap Emirlikleri’nin yetkilendirdiği acenteler aracılığı ile vize başvurusu yapılmaktadır.

Dubai’nin vize türleri içerisinde şoförler için verilen ayrı bir vize bulunmamaktadır. Eğer şoför olarak Dubai’ye gidecekseniz Dubai çalışma vizesi başvurusunda bulunmalısınız. 90 günlük tek girişli Dubai vizesi işlemlerinizi sizin için sponsor firma gerçekleştirebilmektedir. Bunun için Dubai çalışma vizesi için istenen evrakları hazırlamalısınız ve sponsor firmaya teslim etmelisiniz.

Dubai vize başvurularını değerlendirme yetkisi Göçmenlik Ofisi yetkililerine aittir. Gerekli belgeler hazırlanarak vize başvurusu yapılmalıdır. Dubai’ye şoför olarak gidecek olan kişilerden davetiye de istenmektedir. Şoför olarak gideceğiniz firmanın size bir davetiye yazması gerekmektedir. Dubai çalışma vizesi genellikle 90 gün tek girişli olarak verilmektedir. Dubai vize başvuruları ortalama olarak 48 saatte sonuçlanmaktadır. Ancak ek belge talebi gibi durumlarda bu süre uzayabilmektedir.

Dubai Vizesi Almak Zor Mu?

Dubai vizesi almak için gerekli temel şartları ve gereklilikleri karşılıyorsanız, vizeye başvurmak için yeterli zamanınız varsa ve vize başvurusu için gerekli tüm belgelere sahipseniz Dubai vizesi almanız zor olmayacaktır. Dubai vize başvurusunun reddedilmesinin birkaç nedeni vardır. Aşağıdaki şekilde açıklanabilirler

Dubai vizesine başvururken, seyahatiniz için uygun vize türünü seçtiğinizden emin olun. Doğru karar verilmediği takdirde vize reddi yaşanabilir.

Dubai vizesine başvururken seyahat giderlerini kapsayan banka hesap özetleri, gelir belgeleri, maaş bordroları gibi belgeler doğru ve hatasız olmalıdır. Bu talimatlara uymazsanız vize başvurunuz reddedilebilir.

Seyahat planı, uçak biletleri, konaklanacak otellere ait rezervasyon bilgileri ve Dubai seyahati sonrası ülkesine döneceğine dair her türlü belge Dubai vize başvurusu için gerekli belgeler arasındadır.

Schengen Bilgi Sistemine göre, daha önce Schengen ülkelerini ziyaret etmeleri yasak olan kişilerin Dubai vizesi reddedilecek.

Son 6 ay içinde herhangi bir Schengen ülkesini ziyaret ettiyseniz ve 90 gün kaldıysanız, Dubai vizeniz reddedilebilir.

Dubai Başvuru Kaç Günde Sonuçlanır?

Vize başvuru işlemlerinin eksiksiz ve doğru olarak gerçekleşmesi halinde 4-5 iş günü içinde sonuçlanmaktadır. Fakat tatil günlerine denk gelmesi veya konsolosluğun randevu sisteminin yoğun olması gibi beklenmedik durumlarda bu süre 3 haftaya kadar uzayabilir. Dubai iş seyahat planlarınızın ileri tarihlere sarkma ve aksama olmaması için seyahatin tarihinin 1 ay öncesinden vize başvurusu yapılması genellikle tavsiye edilir.

Türkiye’de, Dubai Şoför Vizesi Nereden Alınır?

Türkiye’de 1 Dubai konsolosluğu bulunmaktadır. Ankara’da yer alan konsolosluktan vize alma imkânı yoktur. Arap Emirlikleri’nin yetki verdiği acenteler aracılığıyla vize alınabiliyor.

Dubai Şoför Vizesi İçin Gerekli Olan Bazı Evraklar

Pasaport

Biyometrik fotoğraf (2 adet)

Seyahat sağlık sigortası

Başvuru formu

Varsa son üç yılın vize görüntüleri

Vukuatlı Nüfus Cüzdan Örneği

İkametgâh belgesi

Sürücü ehliyeti

C2 ile SRC belgesi

İşverenin başvuru merciine yazmış olduğu vize talep dilekçesi

Konsolosluk tarafından istenen ve doldurulması zorunlu olan belgeler

SGK hizmet dökümü

İşe Giriş Bildirgesi

İş yerinde çalıştığına dair güncel belge

Aracın Plakası

İmza Sirküleri

Vergi Levhasının Fotokopisi

Ticaret Sicil Gazetesinin Fotokopisi

Araç Ruhsatı

Firmanın Araçlarının Listesi

Dubai’de Gidilecek Olan Firmanın İş Teyit Belgesi

Dubai Şoför Vizesi Şartları

Vize başvurusunda bulunmak ve gerekli tüm belgeleri göstermek için Konsolosluklara veya Büyükelçiliklere şahsen gitmeniz gerekir

Schengen vizesine ilk kez başvuruyorsanız, parmak izi sağlamanız gerekir. Bu, vize başvuru merkezinde yapılabilir.

Dubai Sürücü Vizenizi, planlanan kalkış tarihinizden en az 15 gün önce almalısınız.

Sürücü Vizesi başvurusu doğru, eksiksiz ve imzalı olmalıdır. Verilerinizden herhangi birinin yanlış olup olmadığını kontrol edin

Vize başvuru fotoğrafınız yeni olmalı, parlak ışıkta çekilmiş ve tüm yüzünüzü göstermelidir.

Ülkeye girmeden önce, daha önce vize başvurusunda bulunduysanız veya almışsanız pasaportunuzun tüm nüshalarının en az 3 ay geçerli olması gerekmektedir.

Başvurduğunuz pasaportun en az iki boş sayfası olmalıdır.

Dubai'de kaldığınız süre boyunca, konaklama kanıtı ve yeterli geçim ücretini göstermelisiniz.

Sürücü vizesi, tüm belgelerin son altı ay içinde alınmasını gerektirir.

Dubai Şoför Vizesi Ücreti Ne Kadar?

Şoför vize başvurusunun değerlendirilmeye alınabilmesi için öncelik olarak ücreti istenmektedir. Dubai şoför vize ücreti ise 350 dolardır. Yapmış olduğunuz başvurunun olumsuz sonuçlanması durumunda konsolosluk tarafından herhangi bir para iadesi yapılmamaktadır.

TOP