Dubai Ticari Vizesi 2022

Dubai ticari vizesi, iş nedeniyle Dubai’ye seyahat etmek isteyen kişilerin alması gereken vize türüdür. Bununla birlikte ticari vize iş seyahatleri, kongreleri, fuarları, eğitimleri ve seminerleri de kapsamaktadır.   

Dubai Ticari Vize Nedir?

Bir davet, kongre, konferans, gala ya da iş görüşmesine katılacak olan kişilerin alması gereken Dubai vizesi Dubai ticari vizesidir. Dubai ticari vizesi başvurusu yapacak olan kişiler, Dubai ticari vizesinin nasıl alınacağı hakkında araştırma yapmaktadır. Bu yazıda Dubai ticari vizesi başvurusu yapacak kişiler için “Dubai ticari vize nasıl alınır?” sorusu hakkında cevap verilmiştir.  

Dubai ticari vizesi, iş görüşmesi amacı ile ya da bir davete katılmak amacı ile gidecek olan kişilerin alması gereken yasal izindir. Dubai ticari vizesi alçak olan kişiler vize verme hakkı Dubai’nin Türkiye temsilciliklerine aittir. Dubai ticari vizesi pasaporta basılmamakta ve başvuru sırasında belirlenen maile adresine gönderilmektedir.

Dubai ticari vizesi reddedilen kişiler ülkeye girememektedir. Dubai ticari vize nedir? sorusuna verilebilecek en iyi cevap Dubai’de bir davete ya da iş görüşmesine katılacak olan kişilerin alması gereken yasal izin cevabı verilebilir.

Dubai Ticari Vize Veriyor Mu?

Dubai’ye ticari amaç ile seyahat etmek isteyenin alması gereken Dubai ticari vize; iş fuarı, toplantılar, iş görüşmesi, ticari antlaşma ya da alan araştırması gibi sebeplerle seyahat etmek isteyenin aldığı vize türüdür. Bu tür Dubai seyahati için Dubai ticari vizesi başvurusu yapmak gerekir.
Dubai ticari vize için Dubai konsolosluğu şahsen başvuru kabul etmemekte, e-vize sistemi üzerinde başvuru kabul etmektedir. Birleşik Arap Emirliği Konsolosluğun göçmenlik ofisine ya da göçmenlik ofisini yetkilendirdiği vize başvuru merkezi, turizm ya da seyahat acentesine yapılmaktadır. Dubai ticari vizesi pasaporta basılmayan, e-mail yoluyla alınan ve göçmenlik ofisi antetli kağıda barkodlu olarak basılarak çıktı alınan vizedir.
Uzun süreli Dubai ticari vizesi de tek girişli ve çok girişli olarak talep verilmektedir. Birleşik Arap Emirliği Konsolosluğu bu vize için başvuru yapan kişiye 3 ay konaklama hakkı tanır. İster tek giriş ister çok giriş olsun, uzun süre Dubai ticari vizesi süresi dolduğunda süre uzatılmadığı için seyahat sonlandırmak mecburidir.

Dubai Ticari Vize Nasıl Alınır?

Davete katılmak için ya da Dubai’de bir iş görüşmesine katılmak isteyen kişilerin Dubai ticari vizesi başvurusu yapması ve vizeyi alması gerekmektedir. Dubai ticari vizesi alacak olan Türk vatandaşları, Dubai ticari vizenin nereden alınacağını merak etmektedir. Bu yazıda Dubai ticari vizesi alacak olan kişilerin merak ettiği “Dubai ticari vize nereden alınır?” sorusuna cevap verilmiştir.

 • Dubai ticari vize başvurusu BAE online olarak yapılabilmektedir.
 • Başvuru için BAE Göçmen İdaresi internet sitesi üzerinden online vize başvuru formu doldurulmalıdır.
 • Gerekli olan Dubai vize evraklarını eksiksiz olarak hazırlamalı ve tarayıcı ile sisteme renkli şekilde taratmalısınız. Evrakların güncel tarihli olması gerekmektedir.
 • Dubai vize başvurusu kabul edildikten sonra incelemeye alınır. Başvurular Türkiye’de bulunan Dubai temsilcilikleri tarafından incelenmektedir.
 • Olumlu sonuç alan Dubai vizesi pasaporta basılmamaktadır. Onaylanan vizeler Dubai temsilcilikleri tarafından başvuru sırasında belirlediğini mail adresine gönderilmektedir.

Dubai Ticari Vize Nereden Alınır?

Dubai’ye bir iş görülmesi ya da bir davete katılmak amacı ile seyahat edecek olan kişilerin, Dubai ticari vizesi alması gerekmektedir. Dubai ticari vizesi alacak olan kişiler, Dubai ticari vizesinin nereden alınacağını merak etmektedir. Bu yazıda Dubai ticari vizesi alacak olan kişiler için “Dubai ticari vize nereden alınır?” sorusunun cevabı verilmiştir.

 • Dubai’ye bir davete ya da iş görüşmesine katılmak amacı ile seyahat edecek olan Diplomatik Pasaport, Hizmet Pasaportu ve Hususi Pasaport sahipleri muaftır.
 • Umuma Mahsus Pasaport sahipleri ise Dubai ticari vizesini tamamen online olarak alabilir. Başvurular online olarak yapılmakta, incelenmekte ve vize başvuru yapan kişinin mail adresine gönderilmektedir.

Dubai ticari vizesi nereden alınır? soruna verilecek cevap ise Dubai’nin Türkiye temsilcilikleri cevabıdır. Bunun nedeni Türkiye’den yapılan Dubai ticari vize başvurularını inceleme ve değerlendirme yetkisinin Dubai diplomatik temsilciliklerine ait olmasıdır.

Dubai Ticari Vize Kaç Günde Çıkar?

Dubai’ye seyahat etmek için Dubai ticari vizesi alacak olan kişiler, Dubai ticari vize başvurusunun ne kadar sürede sonuçlanacağını merak etmektedir. Bu yazıda Dubai ticari vize başvurusu yapacak kişiler için “Dubai ticari vize kaç günde sonuçlanır?” sorusunun cevabı verilmiştir.

Dubai ticari vize başvurularının sonuçlanma süresine birçok durum etki etmektedir. Dubai ticari vize başvuruları ortalama olarak 1 hafta içerisinde sonuçlansa da bazı durumlarda 1 aya kadar uzayabilmektedir. Başvuruları inceleyen yetkililer bir süre kısıtlamasına tabi değildir.

 • Başvuruları inceleyen yetkililerin yoğunluğu
 • Dubai turistik vize başvuru sahibinden ek belge talebi,
 • Dubai turistik vize başvurusu sahibinin konsolosluğa çağrılması,
 • Dubai vize başvurusu sırasında eksik ve hatalı belge beyanı Dubai ticari vize başvurularının sonuçlanma sürecini etkilemektedir.

Dubai ticari vize başvurularının sonuçlanmasına yukarıdaki durumlardan farklı birçok durum etki etmektedir. Dubai ticari vize başvurularının sonuçlanmasına başvuru sahibinin durumu da etki etmektedir.

Dubai Ticari Vize Türleri ve Süreleri

 • 30 Gün Tek Girişli Vize: Vize onay tarihinden itibaren 58 gün geçerli, ülkeye tek bir giriş sağlayan ve 29 gün ikamet hakkı veren türdür.
 • 30 Gün Çok Girişli Vize: Vize onay tarihinden itibaren 58 gün geçerli, ülkeye birden fazla kez giriş hakkı sağlayan ve 29 gün ikamet hakkı veren türdür.
 • 90 Gün Tek Girişli Vize: Vize onay tarihinden itibaren 58 gün geçerli, ülkeye tek bir giriş sağlayan ve 90 gün ikamet hakkı veren türdür.
 • 90 Gün Çok Girişli Vize: Vize onay tarihinden itibaren 58 gün geçerli, ülkeye birden fazla kez giriş hakkı sağlayan ve 90 gün ikamet hakkı veren türdür.

Dubai Ticari Vizesi İçin Gereken Evraklar:   

  • Dubai Vize Başvuru Formu: Dubai Başkonsolosluğu ya da vize başvurusu yapan web sitelerinden edinilebilen başvuru formu doğru ve eksiksiz doldurulmalıdır. 
  • Pasaport: Seyahat bitim tarihinden itibaren en az 6 ay geçerliliğe sahip olmalıdır.
  • Pasaport Fotokopisi: Kişisel bilgilerim olduğu sayfalar renkli şekilde taranarak ibraz edilmelidir.
  • Fotoğraf: Güncel, beyaz fonda çekilmiş 2 biyometrik fotoğrafınız ekte bulunmalıdır.
  • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi: Renkli şekilde taranıp ibraz edilmelidir.
  • Dekont: Vize başvuru ücretinin ödendiğini kanıtlayan dekont dosyanızda bulunmalıdır.

Dubai Ticari Vizesi Başvurularında Dikkat Edilmesi Gerekenler:

 • Türk vatandaşı olmayan başvuru sahipleri mutlaka oturum izinlerinin bir kopyasını ibraz etmelidir. (Renkli taranmış şekilde eklenmelidir.)
 • Başvuru sahiplerinde davet mektubu zorunluluğu aranmaz.

Dubai Ticari Vize Başvurusu

Dubai ticari vize, Birleşik Arap Emirlikleri toprakları içerisinde yapılması planlanan ticari amaçlar güden seminerler, ticari fuarlar, toplantılar ya da iş görüşmelerine katılım sağlanması amacıyla yapılacak seyahatlerin öncesinde ülkeye giriş yapabilmek için başvurulması gereken bir vize türüdür. Dubai ticari vizeleri, Dubai e-vize olarak da işlem yapılarak alınabilmektedir. Dubai e-vize başvuruları için işlemler online olarak yapılmaktadır.

Dubai ticari vize için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından bordo pasaporta sahip olanların başvuruda bulunmaları zorunludur. Gri, yeşil ve siyah pasaporta sahip olan Türk vatandaşları 6 ay içerisinde 90 gün Dubai’ de vizesiz olarak ikamet edebilirler.

Dubai ticari vize başvuruları online olarak yapılabilmektedir. Vize başvuruları için Birleşik Arap Emirlikleri Göçmenlik Bürosu üzerinden e-vize sisteminden yapılabilmektedir. Türkiye’ de bulunan ve Birleşik Arap Emirlikleri’ nin resmi temsilcilikleri olan konsolosluklardan vize başvuruları bireysel olarak yapılamamaktadır. Konsoloslukların yetkilendirmiş olduğu vize danışmanı firmaların aracılığı ile vize başvuruları yapılabilmektedir.

Dubai Ticari Vize Başvurusu İstanbul

Dubai ticari vize, Birleşik Arap Emirlikleri’ ne ticari amaçlarla yapılması istenilen seyahatlerin öncesinde alınması gereken kısa süreli bir vize türüdür. Ticari vizenin süresi 30 gün olup seyahatin başlangıcından itibaren 28 gün sonra ülkeden çıkılması gerekmektedir. Aksi taktirde Dubai resmi makamları tarafında para cezaları verilir.

Dubai ticari vizeye başvurular Dubai Konsolosluklarından bireysel olarak değil İstanbul’ da bulunan konsolosluğun de yetkilendirdiği vize danışmanı firmaların aracılığı ile yapılabilir. E- vize uygulaması ile başvuruda bulunulabilen Dubai ticari vizeleri Birleşik Arap Emirlikleri Konsoloslukları tarafından işleme alınır ve 72 saat sonrasında sonuçlanmış olur. E- vize sistemi ile yapılan bize başvurularında vize için istenilen evraklar İstanbul’ da bulunan vize danışmanı firmanın aracılığı ile konsolosluğa e-mail yolu ile gönderilir. Başvuru sonucunda Dubai ticari vize alınmaya hak kazanıldıysa vize pasaporta değil Göçmenlik bürosunun antetli kağıdına hazırlanmış resmi bir evrak olarak e-mail ile vize firmasına gönderilir. Ticari vize alındıktan sonra 58 gün içerisinde Birleşik Arap Emirlikleri’ ne giriş yapılması gerekmektedir aksi taktirde alınan vize iptal edilir.

Dubai Ticari Vize Başvurusu Ankara

Dubai ticari vize, Birleşik Arap Emirlikleri’ ne seminerler, toplantılar, iş görüşmeleri ve ticari fuarlara katılım için ticari amaçlarla yapılması istenilen seyahatlerin öncesinde alınması gereken kısa süreli bir vize türüdür. Dubai ticari vizenin süresi 30 gün olup seyahatin başlangıcından itibaren 28 gün sonra ülkeden çıkılması gerekmektedir. Aksi taktirde Dubai resmi makamları tarafında para cezasına çarptırılır.

Dubai ticari vizeye başvurular Dubai Konsolosluklarından bireysel olarak değil Ankara’ da bulunan ve konsolosluğunda akredite ettiği vize danışmanı firmaların aracılığı ile yapılabilir. E- vize uygulaması ile başvuruda bulunulabilen Dubai ticari vizeleri Birleşik Arap Emirlikleri Konsoloslukları tarafından işleme alınır ve sonuçlanma süresi 72 saattir. Planlanan seyahat tarihinden 5 gün kadar önce vizeye başvuruda bulunulması yeterlidir. E- vize sistemi ile yapılan bize başvurularında vize için istenilen evraklar Ankara’ da bulunan vize danışmanı firmanın aracılığı ile konsolosluğa e-mail yolu ile gönderilir. Başvuru sonucunda Dubai ticari vize alınmaya hak kazanıldıysa vize pasaporta değil Göçmenlik bürosunun antetli kağıdına hazırlanmış resmi bir evrak olarak e-mail ile vize firmasına gönderilir. Ticari vize alındıktan sonra 58 gün içerisinde Birleşik Arap Emirlikleri’ ne giriş yapılması gerekmektedir aksi taktirde alınan vize iptal edilir.

Dubai Ticari Vize Ücreti Ne Kadar?

Birleşik Arap Emirlikleri’ne seyahat edecek olan Umuma Mahsus Pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları seyahat amacına göre vize almalıdır. Dubai vizesi başvurusu Ankara’da bulunan Dubai Ankara Büyükelçiliği’ne ya da İstanbul’da bulunan Dubai İstanbul Başkonsolosluğu’na yapılmalıdır. Ayrıca Birleşik Arap Emirlikleri’nin yetkilendirdiği acenteler aracılığı ile vize başvurusu yapılmaktadır.

Dubai vize ücretleri vize türüne göre farklılık göstermektedir. Dubai’ye ticari bir amaçla gidecek olan birisi Dubai ticari vizesi almalıdır. Ancak vize ücretleri vize türüne göre değil vizenin çok girişli mi tek girişlimi olduğuna göre, vizenin süresine göre değişiklik göstermektedir. Dubai’ye ticari olarak gidecek olan birisinin ödemesi gereken harç ücreti aşağıdadır.

Vize Türü Vize Harç Ücreti
30 Günlük Tek Girişli Vize için 110 Amerikan Doları
30 Günlük Çok Girişli Vize için 225 Amerikan Doları
90 Günlük Tek Girişli Vize için 235 Amerikan Doları
90 Günlük Çift Girişli Vize için 520 Amerikan Doları
48 Saatlik Dubai Tek Transit Vize için 65 Amerikan Doları
96 Saatlik Dubai Tek Transit Vize için 79 Amerikan Doları

Dubai ticari vize alacak olan başvuru sahibinden Birleşik Arap Emirlikleri’nden alınmış bir davetiye istenmektedir. Bu davetiye olmadan ticari vize alınma ihtimali düşmektedir.

TOP