Dubai Turistik Vizesi Hakkında

Dubai dünya üzerinde en merak edilen ülkeler arasındadır. Ancak bu ülkeye turist olarak girebilme için mutlaka turistik vize işlemi yaptırmanız gerekmektedir. Vize evraklarınızın eksiksiz bir şekilde hazırlanarak Dubai Konsolosluğuna ya da yetkilendirilen vize merkezlerine teslim edilmesi gereklidir. Vize işlemleri sırasında dikkat edilen en önemli nokta güncel bir pasaport sahibi olmanızdır.

Pasaportunuz güncel değilse yenileme işlemi yaptırmalı ve eski pasaportunuzun da dosyada yer alması gereklidir. Vizenin istenilen tarihte alınabilmesi için seyahat tarihinden en az bir ya da bir buçuk ay vize işlemlerinize başlamanız gerekmektedir. Evrak süreci bazen uzun sürebildiği gibi çeşitli nedenlerle vize reddiyle de karşılaşabilirsiniz.

Dubai Turistik Vize Nedir?

Birleşik Arap Emirliği tarafından uygulanan vize rejimleri nedeni ile Dubai’ye turistik vizesi, müşteri ziyareti, fuar veya konferans gibi amaçlarla seyahat etmeyi planlayan kişinin turistik vizesi alması gerekmektedir. Alınan Dubai Turistik Vizesi ile Birleşik Arap Emirliğinde vize süresi dışında konaklama, çalışma ve iş yeri kurma yasaktır. Bu yasağa uymayan vatandaşa süre ihlali yaptığı için maddi ve idari para cezaları uygulanır. Bunun yanında diğer seyahat için vize almak konusunda da sıkıntı yaşanır. Dubai Turistik Vizesi başvurusu şahsen yapılmamaktadır. Göçmen Ofisi ile koordineli çalışan yetkili kurumlar aracılığı ile başvuru Birleşik Arap Emirliği Konsolosluğuna ya da Birleşik Arap Emirliği Göçmen Ofisine yapılmaktadır. Suriye, Filistin ile Irak vatandaşına Dubai Turistik Vize verilmemektedir. Umuma mahsus yani bordo pasaport olan vatandaş Dubai Turistik Vizesi almak zorundadır. Ancak diplomat yani siyah, hususi yani yeşil, hizmet gri pasaport sahibi vatandaş, kısa süre Dubai seyahati için vize muafiyetine sahiptir. Yabancı uyruklu olan vatandaş, Dubai Turistik Vizesi başvurusunda bulunabilme için Türkiye’de en az 180 gün geçerliliği olan ikamet belgesini başvuru esnasında ibraz etme zorundadır.

Dubai Turistik Vize Nasıl Alınır?

Birleşik Arap Emirlikleri’ne seyahat edecek olan Umuma Mahsus Pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları seyahat amacına göre vize almalıdır. Dubai vizesi başvurusu Ankara’da bulunan Dubai Ankara Büyükelçiliği’ne ya da İstanbul’da bulunan Dubai İstanbul Başkonsolosluğu’na yapılmalıdır. Ayrıca Birleşik Arap Emirlikleri’nin yetkilendirdiği acenteler aracılığı ile vize başvurusu yapılmaktadır.

Dubai’ye turistik olarak gidecek olan Diplomatik, Hizmet ve Hususi Pasaport sahiplerinden 90 günlük ziyaretleri için vize istenmemektedir. Dubai turistik vize başvuruları online olarak Dubai Göçmenlik Ofisi’ne yapılmaktadır. Gerekli belgeler hazırlanmalı ve sisteme taratılmalıdır. Daha sonra ise vize harç ücreti ödenmelidir. Başvuru online yapıldığından parmak izi verisi ve biyometrik fotoğraf verisi alınmamaktadır. Vize başvurusu ortalama 3 iş gününde sonuçlanmaktadır. Dubai vizesi pasaporta basılmamaktadır bunun yerine Dubai Göçmenlik Ofisi’nin antetli kağıdına barkodlu olarak basılmaktadır.

Dubai turistik vizesi başvurusunda bulunacak olan kişi daha önceki Dubai ziyaretlerinde vukuat işlememiş olmalıdır. Böyle bir durum olduysa ek soruşturmaya tabi tutulacaktır. Ayrıca Dubai Göçmenlik Ofisi böyle durumlarda ek belge talep edebilmekte ya da başvuru sahibini yüz yüze görüşmeye çağırabilmektedir.

Dubai Turistik Vize Nereden Alınır?

Dubai’ye turistik amaçlı olarak seyahat edecek olan kişiler, Dubai turistik vizesi almalıdır. Dubai turistik vizesi alacak olan kişiler, Dubai turistik vizesinin nereden alınacağını merak etmektedir. Bu yazıda Dubai turistik vizesi alacak olan kişiler için “Dubai turistik vize nereden alınır?” sorusunun cevabı verilmiştir.

Dubai turistik vize başvuruları Birleşik Arap Emirlikleri Göçmen İdaresi’nin internet sitesi üzerinden yapılabilmektedir. Dubai turistik vize başvurusu için gerekli olan evraklar eksiksiz olarak hazırlanmalı ve sisteme yüklenmelidir.

Dubai turistik vize işlemlerinin hepsi internet üzerinden yapılabilmektedir. Dubai turistik vizesi, Dubai turistik vize başvurularını olumlu olarak sonuçlanması durumunda başvuru sahibinin maile adresine gönderilmektedir.

Dubai turistik vize nereden alınır? sorusuna verilecek en iyi cevap online olarak Birleşik Arap Emirlikleri Göçmen İdaresi’nden alınabilir cevabı verilebilir. Dubai turistik vizesi başvurusunun her aşaması online olarak yapılmakta ve vizeler ise e-posta adresine gönderilmektedir.

Dubai Turistik Vize Kaç Günde Çıkar?

Turistik amaçlı olarak Dubai’ye seyahat edecek olan kişilerin, Dubai turistik vizesi almalıdır. Dubai turistik vizesi alacak olan kişiler, turistik vizenin kaç günde çıkacağını merak etmektedir. Bu yazıda Dubai turistik vizesi alacak olan kişiler için “Dubai turistik vize kaç günde çıkar?” sorusunun cevabı verilmiştir.

Dubai turistik vizesi başvurusu yapacak olan kişilerin vize başvuruları her zaman aynı sürede sonuçlanmamaktadır. Başvuruların sonuçlanmasına birçok durum etmektedir. Dubai turistik vizesi başvurularının sonuçlanması başvuru sahibinin yaşına, eğitim durumuna, mesleğine bir birçok etkene bağlı olarak değişmektedir.

Dubai turistik vize başvurularının sonuçlanması her ne kadar farklılık gösterse de ortalama olarak 7 gün içerisinde sonuçlanmaktadır. Ancak bu süre bazı durumlara göre farklılık göstermektedir. Başvuru için ek belge talebi, Dubai konsolosluğuna çağrılma gibi durumlarda farklılık göstermektedir. Dubai turistik vizesinin sonuçlanma süresini uzatmamak için gerekli olan işlemleri eksiksiz olarak yapmalıdır.

Dubai Turistik Vize Başvurusu

Turistik amaçlı olarak Dubai’ye gidecek olan kişiler, Dubai turistik vizesi almalıdır. Dubai turistik vizesi alacak olan kişiler, Dubai turistik vize başvurusu hakkında araştırma yapmaktadır. Bu yazıda Dubai turistik vizesi alacak olan kişiler için Dubai turistik vize başvurusu hakkında bilgi verilmiştir.

  • Dubai turistik vize başvuruları Birleşik Arap Emirlikleri Göçmen İdaresi’ne online olarak yapılabilmektedir.
  • Dubai turistik vize başvurusu yapacak olan kişiler gerekli olan evrakları renkli olarak taratarak sisteme yüklemelidir.
  • Dubai turistik vize başvuruları da sonuçlandıktan sonra başvuru sahibinin Dubai turistik vizesi başvurusu sırasında mail adresine gönderilmektedir.

Dubai turistik vize başvurusu yapacak olan kişiler, Dubai’de bulunduğu süre boyunca seyahat masraflarını karşılayabileceğini kanıtlamalıdır. Ayrıca Dubai’ye farklı bir amaçla gitmeyeceğinizi kanıtlamalısınız. Başvuru yapacak olan kişilerin gerekli olan evrakları eksiksiz ve güncel şekilde hazırlaması gerekmektedir. Bu evrakların istenen sırada ve düzende olması gerekmektedir.

Dubai Turistik Vize Başvurusu İstanbul

İstanbul’da ikamet eden ve Dubai’ye seyahat edecek kişiler, Dubai turistik vize başvurusu hakkında araştırma yapmaktadır. Bu yazıda Dubai turistik vize başvurusunu İstanbul’dan yapacak olan kişiler için Dubai turistik vize başvurusu İstanbul hakkında araştırma yapmaktadır.

İstanbul ve çevresinde ikamet eden kişilerin Dubai turistik vize başvurusunu Dubai temsilciliklerine yapmasına gerek yoktur. Zaten Dubai’nin İstanbul temsilcilikleri ya da Ankara Büyükelçiliği vize başvurusu kabul etmemektedir. Dubai turistik vize başvurusu İstanbul üzerinden yapacak olan kişiler başvurularını online olarak yapmalıdır.

Dubai turistik vize başvurusu İstanbul üzerinden yapılacak ise Birleşik Arap Emirlikleri Göç İdaresi internet sitesi üzerinden yapılabilir. Başvuru yapacak olan kişiler, Dubai turistik vize başvurusu için gerekli olan başvuru formunu doldurmalıdır. Dubai turistik vize başvurusu yapacak olan kişiler, gerekli olan evrakları sisteme taratarak yüklemelidir.  

Dubai İstanbul turistik vize başvurusu başvuru sahibinin, başvuru sırasında belirtmiş olduğu e-posta adresine gönderilmektedir.

Dubai Turistik Vize Başvurusu Ankara

Birleşik Arap Emirliğinin 7 tane emirliğinden bir tanesi de ülkemizde de son derece popüler olan turistlerin gözdesi olan modern dünyanın en güzel yerlerinin başında gelen Dubai emirliğidir. 7 yıldızlı otelleri, palmiye biçimde olan adaları ile Dubai kişilerin kesinlikle ölmeden görmesi gereken yerler arasındadır. Nitekim Dubai’ye gidecek olan Türk vatandaşlarının turistik vize alması gerekir. Ülkemizde bu noktada Dubai Turistik vize başvurusu Ankara İzmir ve Bursa kentlerinde de yapılabilmektedir. Bu yazıda da ana hatları ile Dubai ülkesine turist olarak gidecek olanların alacağı vize türü olan turistik vizenin nasıl alınacağına dair bilgiler verilecektir. En başta şunu ifade etmek gerekir ki Dubai turistik vize için istenen evraklardır. Bölgesel bazda değişiklik göstermez.Önemli olan evrakların eksiksiz ve doğru bir biçimde hazırlanmasıdır. Dubai turistik vizeler kendi içinde çeşitlilik arz eder. 30 günlük tek giriş olanlar, 30 gün çok girişli olanlar, gemi turu, 90 gün tek giriş ve 90 gün çok girişli biçimindedir.

Dubai Turistik Vize Başvurusu İzmir

Üstte verilen bu temel bilgilerden sonra şimdi adım adım giderek Dubai Turistik vize başvurusu İzmir örneğinden yola çıkarak bilgi vermek gerekir ise şu bilgiler verilebilir: Birleşik Arap Emirliklerinin kendisine özel özgün bir yönetim ve rejim biçimi vardır. Buna istinaden bu ülkeye gidecek olan yabancılar turistik vize başvurusu yapacağı zaman hangi kentten yapacak olursa olsun vize rejimi sebebi ile doğrudan başvuru yapması mümkün değildir. Yine hemen bu noktada şunu ifade etmek gerekir ki Dubai için alınacak olan turistik vizenin sınırları ve kapsamı bellidir.turistik amaçlı gezi, fuar, konferans ve müşteri ziyareti yapılacak ise bu vize türü alınabilir. Aksi halde bu vize verilmez. Bu vize ile Dubai’ya gidip çalışmak, iş aramak kesinlikle yasaktır. Son derece ciddi yaptırımları vardır O yüzden bu hususlara dikkat edilmesi gerekir. Uyulmadığı takdirde kişiler hem hapis cezası hem de para cezası alabilir.

Dubai Turistik Vize Başvurusu Bursa

Şimdi yazının bu kısmında Dubai Turistik Vize Başvurusu Bursa kentinden yola çıkarak nasıl alınabilir peki sorusunun yanıtını vermek gerekir ise üstte de ifade edildiği gibi kişi nerede yaşarsa yaşasın bu vizeyi almak için Dubai göçmenlik ofisi ile doğrudan koordineli olarak çalışmakta olan bürolar aracılığı Bursa kentinde yapabilir. Yine Dubai Göçmenlik bürosuna da başvuru yapılabilir. Başvuru sırasında istenen evraklar arasında  en az altı ay geçerliliği olan pasaport, güncel tarihli biometrik fotoğraf, kimlik ve kimlik fotokopisi, vize başvuru formu, vize başvuru ücreti ödenerek başvuru yapılır. Vize başvuru formu eksiksiz ve tam olarak doldurulmalıdır. Bursa kentinde olan yetkili birime gidildiği zaman onlar sizler için bu işleri eksiksiz olarak yapacaktır. Bunun yanı sıra vize ücretleri alınacak olan turistik vizenin türüne göre değişir. Dolar üzerinden vize ücreti ödenir. Yapılan vize başvuruları olağanüstü durumlar ve tatil dönemleri dışında 2 gün içinde neticelenir.

Dubai Turistik Vize Evrakları

Dubai turistik vize nasıl alınır sorusuna yanıt vermek gerekirse bu süreçte öncelikle evrakların hazırlanması gereklidir. Pasaportunuz güncel ise Dubai Vize başvuru formu bölümünü turistik vizeye uygun bir şekilde doldurmalısınız. Başvuru formunda kişisel ve iletişim bilgilerine, seyahat bilgilerine, finansal bilgilere yer vermeniz gerekiyor.

Bu bilgiler yanında en çok dikkat edilen konu seyahat sağlık sigortasının tüm seyahati kapsayacak şekilde yaptırılmasıdır. 30 bin Euro teminatlı olması da önemli bir kriterdir. Biyometrik fotoğraf, kimlik fotokopisi, tam vukuatlı nüfus kayıt örneği ve ikametgah belgesi gereklidir. Mesleki, finansal bilgileriniz dosyanızda yer almalıdır. Vize ücretlerinin belirlenen bankalara yatırılmış olması da ayrıca önemli bir konudur. Evraklarınızı tek bir dosya halinde sunmanız ve sonrasında onay sürecini beklemeniz gereklidir.

TOP