Dubai Edirne Fahri Konsolosluğu

Dubai Edirne Konsolosluğu Hakkında

Dubai Edirne Fahri Konsolosluğu sayesinde Türk vatandaşlarının ve Dubai vatandaşlarının pek çok resmi işlemini gerçekleştirebilmesi mümkün olacaktır. Bilindiği üzere Türk vatandaşlarının Dubai’ye gidebilmesi için vize sahibi olması gerekir. Vizeye sahip olmayan Türk vatandaşlarının Dubai’ye gidebilmesi mümkün değildir. Bu nedenle de konsolosluklar sayesinde Türk vatandaşlarının vize sahibi olabilmesi mümkün olacaktır.

Yalnızca Türk vatandaşlarının değil aynı zamanda Dubai vatandaşlarının da konsolosluklar sayesinde pek çok resmi işlemini gerçekleştirmesi mümkün olabilecektir. Bu nedenle de konsolosluklar yalnızca Türk vatandaşlarına vize konusunda destek sağlayan bir alan olmakla kalmaz. Dubai vatandaşlarının konsolosluklar sayesinde resmi evraklarını temin etmesi ve resmi işlemlerini gerçekleştirebilmesi mümkün olabilmektedir.

Konsolosluklar iki ülke arasında bir köprü görevi görmektedir. Bu nedenle de aslında iki ülke arasındaki bağlantıyı sağlayan konsolosluklar, Türkiye’de Dubai’nin tanınmasını sağlar ve Dubai ile Türkiye arasındaki sosyal, kültürel, ticari ve siyasal bağlantının gerçekleştirilebilmesi adına konsolosluklar önemli bir göreve sahiptir. Hem Türk hem de Dubai vatandaşları, konsolosluklar sayesinde resmi işlemlerini kolaylıkla gerçekleştirebilmektedir.

Dubai Edirne Konsolosu Kimdir?

Dubai Edirne Konsolosluğu, Dubai’nin Türkiye’de bulunan resmi temsilciliklerinden biridir. Dubai Edirne Konsolosluğu’ Türkiye’de bulunan Dubai vatandaşlarına hizmet verir. Bunun yanında Türk vatandaşlarının Dubai vizesi almak için vize başvurularında bulunmaları nedeniyle vize konularında hizmet almalarını sağlar. Dubai Edirne Konsolosu kimdir sorusuna yanıt olarak Dubai’nin Edirne’de bulunan fahri konsolosunun kim olduğu hakkında kesin bir bilgi yoktur. Bunun için Dubai İstanbul Başkonsolosluğu ile iletişime geçilerek bilgi alınabilir.

Fahri konsolos olmak için yabancı olunmasına gerek yoktur. Dubai Edirne Konsolosu olmak için Edirne ilinde bulunan ve ticari işlerde başarılı olan kişilerin fahri konsolos olmalarında sakınca yoktur. Dubai Edirne Konsolosluğu Türkiye’deki Dubai’li vatandaşların evlenme, ölüm pasaport gibi işlemlerinde hizmet sunar. Türkiye ve Dubai arasındaki ticari işlerde hizmetini sürdürür. Dubai kültürünü Türkiye’de tanıtmayı amaçlar. Diplomatik bir yetkisi yoktur. Bütün yetkileri Dubai Ankara Büyükelçiliği’nden almaktadır. Dubai vizesini Dubai Ankara Büyükelçiliği onay verir.
 

Dubai Edirne Konsolosluğu Vize İşlemleri

Dubai seyahati yapmayı düşünen Türk vatandaşları seyahatin nedenine göre vize başvurusunda bulunmaları gerekir. Dubai Edirne Konsolosluğu vize işlemleri genel olarak vize merkezleri aracılığıyla yapılır. Dubai vizesine başvuru işlemleri şahsen yapılmaz. Bunun için vize başvurularını Dubai Edirne Konsolosluğu tarafından yetki verilen seyahat acenteleri ve vize merkezleri aracılığıyla yapılır. Hizmet pasaportu olan kişiler, Hususi pasaportu olanlar ile Diplomatik pasaportu olan Türk vatandaşları Dubai vizesinden muaf tutulmuşlardır. Bu muaf olma nedenleri Dubai seyahatleri 90 gün olacak şekilde olması nedeniyle olmuştur. Dubai Vize başvurularının değerlendirilmesi Dubai Ankara Büyükelçiliği tarafından yapılır. Dubai Edirne Konsolosluğu vize konularında değerlendirme yetkisine sahip değildir. Dubai vize türleri genellikle şunlardır.

  • Dubai Turistik Vize türü
  • Dubai Transit vize türü
  • Dubai Ticari vize türü

Dubai seyahatinde bulunacak kişiler bu vize türlerinden birine seçerek Dubai vizesine başvuru yapmaları gerekir. Dubai vize başvuruları online olarak da yapılır.

Dubai Edirne Konsolosluğu Vize Başvurusu

 

Dubai seyahatini düşünen kişi, ilk olarak seyahatin nedenini belirlemesi gerekir. Seyahatin nedeni belirlendikten sonra Dubai Edirne Konsolosluğu vize başvurusunu online olarak yapabilir. Dubai Edirne Konsolosluğu vize başvuruları şahsen yapılmaz. Bunun için Dubai Konsolosluğu’nun yetki verdiği seyahat acenteleri ve vize başvuru merkezlerinin aracılığıyla yapılır. Dubai vize türü belirlendikten sonra vize türüne uygun olan evraklar hazırlanır. Evrak hazırlama işlemleri devam ederken vize randevusu alınır. Vize randevu tarihinde Dubai vize başvurusu için hazırlanan evraklar Vize başvuru merkezi elemanlarıyla beraber Dubai Edirne Konsolosluğu’na gidilerek teslim edilir. Bu işlemlerden sonra Dubai Ankara Büyükelçiliği veya Dubai İstanbul Başkonsolosluğu inceleme başlatır. Yapılan inceleme sonucu vize başvurusunun sonucu açıklanır. Vize başvur sonuçları en geç 10 gün içerisinde sonuçlanır. Dubai vize sonuçları vize başvurusunu yapan kişinin adresine kargo yoluyla gönderilir. Vize başvurusunun red olmaması için hazırlanan evraklar eksik ve hatalı olmaması gerekir.

Dubai Vatandaşlık İşlemleri ile ilgili bilgi almak için bizi arayın.

TOP