Dubai Gaziantep Fahri Konsolosluğu

Dubai Gaziantep Konsolosluğu Hakkında

Dubai vatandaşlarının ve Türk vatandaşlarının pek çok farklı resmi işlemi gerçekleştirebilmesi için konsolosluklar büyük bir öneme sahip olmaktadır. Konsolosluklar üzerinden Dubai vatandaşlarının farklı resmi evraklarını alabilmesi mümkün olacaktır. Bu evraklar özellikle de doğum belgesi, ölüm belgesi ve benzeri farklı resmi belgelerdir. Bu belgeleri Dubai vatandaşları konsolosluklar üzerinden rahatlıkla temin edilebilmektedir.

Yalnızca Dubai vatandaşlarının değil aynı zamanda Türk vatandaşlarının da pek çok işlemini gerçekleştirebilmesini sağlayan Dubai Gaziantep Fahri Konsolosluğu, Türk vatandaşlarının da vize alabilmesine yardımcı olmaktadır. Gaziantep ve çevresinde ikamet eden Türk vatandaşları, Gaziantep konsolosluğu üzerinden vizesini alabilir.

Türk vatandaşlarının vize temin edebilmesi adına gerekli evrakları belirtilen süre içerisinde teslim etmesi şarttır. Bu belgeler üzerinde resmi olmayan bir işlemin gerçekleştirilmemiş olması ve vizenin temin edilebilmesi için belgelerin tek seferde teslim edilmesi, vizenin alınma sürecini hızlandıracaktır. Eksisiz şekilde belgelerin teslim edilmesi, vize alım sürecinde etkili olacaktır. Hem Türk hem de Dubai vatandaşlarının haklarını gözeten konsolosluk, resmi işlemlerin gerçekleştirilmesini sağlar.

Dubai Gaziantep Konsolosu kimdir?
 Dubai Gaziantep Konsolosluğu Dubai devletinin Türkiye’de bulunan bir temsilciliğidir. Dubai Gaziantep Konsolosu Kimdir? Dubai Gaziantep Fahri Konsolosluğu Sayın Abdullah Al-Gaith tarafından yönetilmektedir. Türkiye ile yakın bağları olan Duba’yili bir iş adamıdır. 2018 yılında Dubai hükümeti tarafından bu göreve atanmıştır. Konsolosluk, Gaziantep ve çevresindeki Dubai vatandaşlarına yardım sağlamaktadır. Aynı zamanda iki ülke arasındaki kültürel ve ekonomik bağları da teşvik ediyor. Konsolosluk, Gaziantep, Türkiye vatandaşlarına konsolosluk hizmetleri sunmaktadır. Diplomatik bir yetkiye sahip değildir. Konsolosluk ayrıca iki ülke arasındaki kültürel ve ekonomik bağları da desteklemektedir. Dubai Gaziantep Fahri Konsolosluğu, Türkiye, Gaziantep vatandaşlarına pasaport ve vize verilmesi ve hukuki konularda yardım dahil olmak üzere bir dizi konsolosluk hizmeti sunmaktadır. Cuma ve Cumartesi günleri hizmet vermez. Dubai Gaziantep Konsolosluğu Türkiye ve Dubai devletinin resmi tatil günlerinde kapalıdır. Dubai vize başvuru işlemlerinizi bu tatil günlerine göre yapmanız uygun olur.

Dubai Gaziantep Konsolosluğu Vize İşlemleri

Dubai vizesi alabilmek için Dubai vize başvuru formu doldurmanız zorunludur. Başvuru formu konsoloslukta veya web sitesinde mevcuttur. Ayrıca pasaportunuzu, iki fotoğrafınızı ve gerekli ücreti ibraz etmeniz gerekecektir. Gerekli ücret, başvurduğunuz vize türüne bağlıdır. Başvurunuz onaylandıktan sonra konsolosluk, veriliş tarihinden itibaren 60 gün geçerli olan bir vize verecektir. Uzatma ücreti ödeyerek vizenizi 30 gün daha uzatabilirsiniz. Dubai'de maksimum kalış süresi 90 gündür.

Dubai Gaziantep Konsolosluğu vize işlemleri için web sitesini ziyaret etmek ve online başvuru formunu doldurmak gerekir. Formu doldurup gönderdikten sonra size bir onay numarası verilecektir. Başvuru durumunuzu izlemek için ihtiyacınız olacağından bu numarayı güvende tutun. Şimdi, gerekli tüm belgeleri toplamanız ve Dubai Gaziantep Konsolosluğuna teslim etmeniz gerekecek. Gerekli belgeler web sitesinde listelenmiştir. Başvurunuz alındıktan sonra işleme alınacak ve vize görüşmeniz için randevu ayarlamak üzere konsolosluk tarafından sizinle iletişime geçilecektir. Vize görüşmeniz sırasında size seyahat planlarınız ve Dubai'yi ziyaret nedenleriniz hakkında bir dizi soru sorulacak. Tüm soruları doğru bir şekilde yanıtladığınızdan ve görüşmeyi elinizden geldiğince tamamladığınızdan emin olun. Görüşmeniz tamamlandıktan sonra, vizeniz işlenecek ve verilecektir.

Dubai Gaziantep Konsolosluğu Vize Başvurusu

 

Dubai ülkesine seyahat edecek Türk Vatandaşları Dubai vizesi almaları zorunludur. Dubai Gaziantep Konsolosluğu vize başvurusu, Dubai vizesi, Dubai'ye girip belirli bir süre kalmanızı sağlayan bir belgedir. Uyruğunuza ve ziyaret amacınıza bağlı olarak farklı bir vize türüne başvurmanız gerekecektir. Dubai vizesine şahsen başvuru yapılmaz. Dubai vizesi başvuruları online olarak yapılır. Dubai vize başvurusu Dubai Konsolosluğu tarafından görevlendirilen seyahat acenteleri aracılığıyla yapılmaktadır. Hazırlanan evraklar burada görevlilere verilir. Görevliler sizin adınıza Dubai Gaziantep Konsolosluğu’na giderek evrakları teslim ederler. Dubai vize başvurusunda seçmiş olduğunuz vize türünün evrakları hazırlanır. Hazırlanan evraklar online olarak Dubai konsolosluğu web sitesine yüklenir. Vize merkezi hazırlanan bu evrakları dosya halinde hazırlar ve Dubai Gaziantep Konsolosluğu’na teslim eder. Dubai konsolosluğu yapacağı incelemeden sonra vize başvuru sonucunu açıklar vize sonuçları 5 iş günü içerisinde sonuçlanır. Online olarak yapılan vize başvuru sonuçları başvuru yapan kişinin adresine e-mail veya kargo ile gönderilir.

Dubai Vize Reddi ile ilgili bilgi almak için bizi arayın.

TOP