Dubai İzmir Fahri Konsolosluğu

Dubai İstanbul Başkonsolosluğuna bağlı olarak hizmetlerini veren ve faaliyetlerini gerçekleştiren Dubai İzmir Fahri Konsolosluğu sınırlı hizmetler vermektedir. Bu hizmetler arasında özellikle Türkiye sınırları içerisinde bulunan İzmir ve çevre illerde ikamet eden Dubai vatandaşlarının haklarını korumak ve Dubai ile Türkiye arasındaki ticari ilişkileri geliştirmek üzerine faaliyetler gerçekleştirmektedir.

Dubai İzmir Fahri Konsolosluğu Dubai vatandaşlarına hizmet verirken Dubai İstanbul Başkonsolosluğunun hizmet birimlerini kullandığı için birçok Dubai vatandaşları işlemlerini Dubai İstanbul Başkonsolosluğu aracılığı ile yapmaktadır.

Dubai İzmir Fahri Konsolosluğunun Görev Alanı

 Dubai İzmir Fahri Konsolosluğunun yetki bölgesi Türkiye’ nin batı kesimlerini yani ege denizi yakınında bulunan illeri kapsamaktadır. İzmir ili başta olmak üzere Dubai İzmir Fahri Konsolosluğunun hizmet alanları içerisinde Aydın, Muğla, Manisa, Balıkesir, Denizli, Uşak ve Afyon illeri bulunmaktadır.

 Bu illerde ikamet eden Dubai vatandaşları Dubai İzmir Fahri Konsolosluğunun iletişim bilgilerine ihtiyaç duyabilir.

Dubai İzmir Fahri Konsolosluğu Hakkında

BAE’nin favori lokasyonlarından olan Dubai’ye bir seyahat gerçekleştirecekseniz, Türk vatandaşı olarak vize edinmeniz şarttır. Bununla beraber, eğer İzmir ve yakın çevresinde ikamet ediyorsanız Dubai İzmir Fahri Konsolosluğu merkezinden vize başvurunuzu yapabilirsiniz. Dubai vatandaşlığınız varsa da bazı resmi evrak işlemleri için kuruma müracaat etmeniz yeterli olmaktadır. Bu işlemlerden bazıları noter, pasaport, nüfus gibi konuları içerir.

Bir Türk vatandaşı, Dubai İzmir Fahri Konsolosluğu kurumundan vize başvurusu yapmak istiyorsa öncelikle pasaportun en az altı ay süresince geçerli olması ve Dubai vize başvuru formu doldurmuş olması gerekmektedir. Dubai'yi ziyaret amacınız seyahat ise bir turist olarak 30 gün geçerli tek girişli kısa süreli turist vizesine sahip olmanız gerekir. Ancak bunun öncesinde seyahat amacınızı belirlemeniz gerek. Dubai’ye gidiş amacınıza göre vize gereksiniminiz de değişiklik gösterir. Sizin için uygun olan vize türünü belirledikten sonra Dubai İzmir Fahri Konsolosluğu merkezine başvurunuzu yapabilirsiniz.

İster turistik ister ticari olsun Dubai vizesi için gerekli olan ortak belgeler aynıdır. Bunlar pasaport, usulü uygun şekilde doldurulmuş başvuru formu, fotoğraf, ön yazı, uçak bileti ve konaklama belgeleri.

Dubai İzmir Başkonsolosu Kimdir?

Dubai İzmir Başkonsolosluğu, Dubai’nin Türkiye’de bulunan temsilciliklerindendir. Dubai İzmir Başkonsolosluğu’nun en yetkili ismi ve yönetici Dubai İzmir Başkonsolosu’dur. Dubai İzmir Başkonsolosluğu’nda işlem yapacak olan kişiler Dubai İzmir Başkonsolosunun kim olduğunu merak etmektedir. Bu yazıda Dubai İzmir Başkonsolosunun kim olduğunu merak eden kişiler için “Dubai İzmir Başkonsolosu Kimdir?” sorusunun cevabı verilmiştir.

Dubai İzmir Başkonsolosunun Dubai vatandaşı olması gerekmektedir. Başkonsolosun amacı Dubai’nin Türkiye’deki etkinliğini arttırmak, Dubai vatandaşlarına her alanda destek olmak ve Dubai çıkarlarını korumaktır. Dubai İzmir Başkonsolosu, Dubai vatandaşı olmalıdır ve daha önceden diplomatik görevlerde bulunmalıdır.

Dubai İzmir Başkonsolosunun kim olduğuna dair bir bilgi bulunmamaktadır. Ancak Kanda İzmir Başkonsolosunun temel amacı Dubai ile Türkiye arasındaki ilişkilerini geliştirmeyi amaçlamaktadır. Dubai İzmir Başkonsolosu, İzmir ve çevresinde ticaret yapan Dubai vatandaşlarına destek olmaktadır.

Dubai İzmir Başkonsolosu, Dubai Hükümeti tarafından seçilmektedir. Dubai ticareti adına olumlu adımlar atacak, Dubai Hükümetine yarar sağlayacak ve genellikle Dubai ile ticaret yapan kişiler arasından seçilmektedir. Dubai İzmir Başkonsolosunun kim olduğunu öğrenmek için Dubai İzmir Başkonsolosu ile iletişime geçebilirsiniz.

Dubai İzmir Başkonsolosluğu Vize İşlemleri

İzmir ve çevresinde ikamet eden ve Dubai’ye seyahat edecek olan kişiler vize muafiyeti bulunmuyorsa seyahat amacına uygun Dubai vizesi almalıdır. Dubai'ye seyahat edecek olan kişiler başvurularını Dubai İzmir Başkonsolosluğu’na yapabilmektedir. Dubai İzmir Başkonsolosluğu’na seyahat edecek olan kişiler vize işlemlerini nasıl yapacağını merak etmektedir. Bu yazıda Dubai İzmir Başkonsolosluğu’na vize başvurusu yapacak olan kişiler için Dubai İzmir Başkonsolosluğu vize işlemleri hakkında bilgi verilmiştir.

Dubai’ye seyahat edecek olan kişilerin vize muafiyeti bulunmuyorsa seyahatleri için vize almalıdır. Hususi, Hizmet ve Diplomatik Pasaport sahipleri 90 güne kadar Dubai vizesinden muaftır. Umuma Mahsus Pasaport sahiplerinin vize alması gerekmektedir.

Dubai İzmir Başkonsolosluğu’na vize başvurusu yapacak olan kişiler işlemlerini aşağıdaki şekilde yapabilir.

Dubai vize başvuruları sadece online olarak yapılmalıdır. Dubai Göçmen İdaresi internet sitesi üzerinden vize başvuruları gerçekleştirilmektedir. Vize için istenen evraklar seyahat amacınıza uygun olarak hazırlanmalıdır. Evraklar hazırlanıp tarayıcı yardımı ile sistemden taratılmalı ve online vize başvurusu bu şekilde gerçekleştirilebilir. Vize ise mail adresine gönderilmektedir.

Dubai İzmir Başkonsolosluğu vize işlemleri yukarıdaki gibi yapılabilmektedir. Detaylı bilgi için Dubai temsilciliği ile iletişime geçebilirsiniz.

Dubai İzmir Başkonsolosluğu Vize Başvurusu

Dubai’ye seyahat edecek olan ve İzmir çevresinde ikamet eden kişiler, Dubai vize başvurusunu Dubai İzmir Başkonsolosluğu’na yapmalıdır. Dubai İzmir Başkonsolosluğu’na vize başvurusu yapacak olan kişiler vize başvurularının nasıl yapılacağını merak etmektedir. Bu yazıda Dubai İzmir Başkonsolosluğu’na vize başvurusu yapacak olan kişiler için Dubai İzmir Başkonsolosluğu vize başvurusu hakkında bilgi verilmiştir.

Dubai vize başvurusu yapacak olan kişiler vize başvurularını online olarak yapabilmektedir. Başvuru yapacak olan kişiler online olarak vize başvuru formunu doldurmalı ve gerekli olan evrakları sistem üzerinden taratarak vize başvurusunda bulunmalıdır. Uzun süreli vize başvuruları Dubai temsilciliklerine yapılmalıdır. Dubai İzmir Başkonsolosluğu’na başvuru yapabilirsiniz. Başvuru için randevu alınmalıdır.

Dubai İzmir Başkonsolosluğu vize başvurusu yapacak olan kişiler başvuru ile ilgili işlemlerini aşağıdaki gibi yapabilmektedir.

  • Dubai İzmir Başkonsolosluğu vize başvurusu yapacak olan kişiler Dubai seyahat masraflarını karşılayabileceğini kanıtlamalıdır.
  • Dubai İzmir Başkonsolosluğu vize başvurusu yapacak olan kişiler başvurularını gerçekleştirebilmek için randevu almalıdır.
  • Başvuru yapacak olan kişilerin Seyahat Sağlık Sigortası yaptırması gerekmektedir.
  • Başvuru sahibinin adli sicil kaydını temsilciliğe sunması gerekmektedir.
  • Dubai İzmir Başkonsolosluğu vize başvurusu yapacak olan kişilerin hazırlaması gereken evraklar eksiksiz olarak hazırlanmalıdır.

Dubai İzmir Fahri Konsolosluğu Vize Başvuruları

Dubai İzmir Fahri Konsolosluğu, Dubai İstanbul Başkonsolosluğu aracılığı ile vize başvurularını almaktadır. Çünkü Dubai İzmir Fahri Konsolosluğunun vize başvurusu alma veya vize işlemleri yapma gibi yetkileri bulunmamaktadır. Bu yüzden Dubai seyahatiniz var ise ve Dubai İzmir Fahri Konsolosluğunun yetki bölgesine ikamet ediyorsanız Dubai İstanbul Başkonsolosluğuna veya Dubai Ankara Büyükelçiliğine vize başvurusunu yapabilirsiniz.

 Ankara Dubai Büyükelçiliği Vize birimi aracılığı ile yapacağınız vize başvurularını randevu ile gittiğinizde çok daha hızlı bir şekilde vize işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Dubai İzmir Başkonsolosluğu Vize Randevusu

Dubai’ye seyahat edecek olan ve İzmir çevresinde ikamet eden kişiler Dubai vize başvurusu yapmalıdır. İzmir ve çevresinde ikamet eden kişiler başvurularını Dubai İzmir Başkonsolosluğu’na yapabilmektedir. Dubai İzmir Başkonsolosluğu vize başvurusu yapacak olan kişilerin bazı şartları yerine getirmesi gerekmektedir. Bu şartlardan birisi de Dubai İzmir Başkonsolosluğu vize başvurusu için randevu alınmasıdır. Bu yazıda Dubai İzmir Başkonsolosluğu’na vize başvurusu yapacak olan kişiler için Dubai İzmir Başkonsolosluğu vize randevusu hakkında bilgi verilmiştir.

Dubai kısa süreli vize başvuruları online olarak yapılabilmektedir. Uzun süreli başvurular ise Dubai İzmir Başkonsolosluğu’na yapılabilir. Başvuru için randevu alınmalıdır.

Dubai İzmir Başkonsolosluğu vize başvurusu yapabilmek için randevu alınması gerekmektedir. Dubai İzmir Başkonsolosluğu vize randevusu olmadan başvuruları kabul etmemektedir. Dubai İzmir Başkonsolosluğu vize randevusu Dubai temsilciliği ile iletişime geçilerek alınabilir.

Dubai İzmir Başkonsolosluğu vize başvurusu yapacak olan kişilerin randevu tarihini kaçırmaması gerekmektedir. Dubai vize başvurusu için randevu tarihini kaçıran kişilerin başvuruları kabul edilmeyebilir. Dubai İzmir Başkonsolosluğu vize randevusunu kaçıran kişiler Dubai temsilciliğinden tekrardan randevu almak zorundadır.

Dubai İzmir Başkonsolosluğu İletişim Bilgileri

 Dubai İzmir Fahri Konsolosluğu aracılığı ile işlem yaptıracak kişiler Dubai İzmir Fahri Konsolosluğunun görev ve yetkilerinin çok kısıtlı olması sebebiyle her daim hizmet alamamaktadır. Bu yüzdendir ki Dubai İzmir Fahri Konsolosluğu yerineDubai İzmir Başkonsolosluğu aracılığı ile hizmet başvurusu yapmak daha doğru bir yaklaşım olacaktır. Dubai İzmir Fahri Konsolosluğu yerine Dubai İzmir Başkonsolosluğu iletişim bilgileri daha çok işinize yarayacaktır.

TOP