Dubai Kayseri Fahri Konsolosluğu

Dubai Kayseri Konsolosluğu Hakkında

Dubai’ye seyahat etmeden önce vize gereksinimlerinizi kontrol etmeniz önemli. Türk vatandaşı olarak geçerli bir vizeniz olduğundan ve pasaportunuzun minimum bir süre için geçerli olması gerekiyorsa bundan emin olun. Dubai başvurunuzu yapabileceğiniz kurumlardan biri de Dubai Kayseri Fahri Konsolosluğu olmaktadır.

Kayseri ve çevresinde yaşıyorsanız, Dubai vizesi için Dubai Kayseri Fahri Konsolosluğu kurumuna müracaatta bulunabilir veyahut Dubai vatandaşlığınız var ise çeşitli resmi işlemler için kurumdan hizmet alabilirsiniz. Bu işlemler söz konusu olduğunda kurumun hizmet içeriği noter, pasaport, nüfus, ölüm, evlilik ve doğum gibi hususları kapsar.

Dubai Kayseri Fahri Konsolosluğu aracılığıyla vize başvurusu için pasaportunuzu, Dubai vize başvuru formu ve bazı temel evrakları hazır etmeniz gerekmektedir. Dubai vizesi için başvuru formuna online olarak ulaşabilir ve ardından formun çıktısını edinebilirsiniz. Başvuru esnasında vize harcınızı da ödemeniz gerekiyor. Diğer çoğu ülkelerin vize gereksinimlerinde olduğu içi Dubai vize başvurusu yaparken de sizden çeşitli belgeler talep edilir. Bu belgeler arasında konaklama kanıtı, uçak biletleri, sigorta teminatı yer almaktadır. Dubai vizeniz yaklaşık on gün içinde sonuçlanacaktır.

Dubai Kayseri Konsolosu Kimdir?

Dubai'nin Türkiye de bulunan temsilciliğinden birisi Dubai Kayseri Fahri Konsolosluğudur. Dubai Kayseri Fahri Konsolosluğu temsil eden kişi ise Dubai Kayseri Fahri Konsolosudur. Bu yazıda Dubai Fahri Konsolosu kim olduğunu merak eden kişiler için “Dubai Fahri Konsolosu Kim?” sorusunun cevabı verilmişdir. Dubai Fahri Konsolosu kim olduğunun hakkında bilgiler yoktur. Dubai Kayseri Fahri Konsolosu kim olduğu hakkında bilgiler edinilince burada verilecektir. Dubai Kayseri Fahri Konsolosunun temel amacı Kayseri ve çevresindeki Dubai ticaret gücünü arttırmak, Dubai ve Türkiye arası yeni ticari iş birliği ve yatırım alanları ortaya çıkarılmaktır. Bu sebeplerle Dubai Kayseri Fahri Konsolosu, Dubai vatandaşı olmasına gerek yoktur. Kayseri ve çevreside tanınan kişiler arasından seçilmektedir. Dubai ve Türkiye arasındaki ilişkiyi her alanda geliştirmek ve düzenlemesi amaçlanmaktadır.  Kayseri çevresi de bulunan Dubai vatandaşlarına her alanda destekler sağlamaktadır ve yetkiler verildiği zaman Dubai Konsolosluk himayesi sağlanmaktadır.

Dubai Kayseri Konsolosluğu Vize İşlemleri

Dubai Kayseri konsolosluğu vize işlemi,  seyahat edecek Türk vatandaşı Dubai vizesi alması zorunlu olmaktadır. Dubai vize başvuruları yapılmadan önce ilk yapılacak işlemler Dubai vize başvuru formu doldurması zorunludur. Vize başvuru formunun doldurulması durumlarında verilecek bilgi doğru ve güncel olmaları gerekir. Vize başvurusu da bulunacak kişiler çocukları varsa her birleri için ayrı ayrı vize formu doldurulmaları gerekir. Vize başvuru formları doldurulduktan sonra seyahat amaçlarına göre belirlenmiş olan vize türlerine göre gerekli evrakın hazırlanması yapılır. Evraklar hazırlandıktan sonra Dubai Kayseri Konsolosluğunun üzerinden vize başvurusu randevuları alınır.  Randevu tarihlerinde hazırlanan evrak konsolosluğa teslim edilerek vize başvuru sonuçları açıklanana kadar beklenmektedir. Dubai vize başvuru sonucu konsolosluğun yoğunluğu durumuna göre farklı günde olabilmektedir. En geç on beş gün içerisinde açıklanır. Dubai'ye seyahat etmeden 1 ay öncesi Dubai vize başvurusunu yapmak uygun olur. Hazırlanacak evrakda bulunacak bilgi doğru ve güncel bilgi olması gerekir.

 Dubai Kayseri Konsolosluğu Vize Başvurusu

Dubai Kayseri konsolosluğu vize başvuru, Dubai Konsolosluğu kısa süre olan vize başvurusunda direkt olarak yapılacak Dubai vize başvurusu kabul edilmemektedir. Bunun için Dubai Konsolosluğu tarafında yetki verilen vize merkezi tarafından yapılmaktadır. Dubai vizesi başvurusu yapacak kişiler, vize merkezlerine başvuru yaparak vize işlemini başlatırlar. Dubai vize başvurusunu yapacak Türk vatandaşı ilk önce Dubai vize başvuru formu doldurması gerekir. Vize başvuru form doldurulduktan sonra Dubai seyahati amaçlarına uygun olan vize türü evrak hazırlar. Evrak hazırladıktan sonra, Dubai vize başvurusu hazırlanacak evrakdaki bilgi ile vize başvuru formundaki bilgi aynı olmalıdır. Vize türü göre evrak hazırlandıktan sonra Dubai Kayseri Konsolosluğu internet sayfasında ya da telefonla vize randevusunu alınır. Alınan vize randevu tarihlerinde hazırlanan evrak ile beraber Dubai Kayseri Konsolosluğuna gidilerek evrak teslim edilir, parmak izi alınır. Bu işlem yapıldıktan sonra Dubai vize başvuruları tamamlamış olur. Bundan sonra vizelerin açıklanması beklenir. Vize sonucu on beş gün içinde açıklanır.m

 

TOP