Dubai Türkiye' de Oturum ve Çalışma İzni

Dubai Vatandaşları İçin Türkiye' de Oturum ve Çalışma İzni

Türkiye’de oturum izni almak isteyen ve çalışma izni almak isteyen Dubai vatandaşları bunun için Dubai’deki Türkiye Cumhuriyeti Konsolosluğu ile iletişime geçmelidir. Dubai vatandaşlarının sahip olduğu çalışma izni ya da çalışma izni muafiyeti belgesi oturum izni yerine sayılabilir. Dubai vatandaşları vize süresi sonrasın Türkiye’de kalacak ise oturum izni almalıdır.

Dubai vatandaşları oturum izni için Dubai’de bulunan Türk temsilciliklerine başvuruda bulunabilir. Türkiye’de bulunan Dubai vatandaşları ise oturum izni için valiliklere başvurabilmektedir. Dubai vatandaşlarının pasaportları oturum izni süresinden 60 gün daha fazla geçerli olmalıdır. Oturum izni başvuruları en geç 90 günde sonuçlanmaktadır.

Türkiye içerisinde bulunan Dubai vatandaşları oturum izni uzatma işlemlerini e-ikamet üzerinden yapabilmektedir. Bunun için alınan randevu gün ve saatinde İl Göç İdaresi’nde bulunulması gerekmektedir.

Dubai vatandaşları çalışma izni içinde Dubai’de bulunan Türk temsilciliklerine gitmek zorundadır. Türkiye’de çalışacak Dubai vatandaşları ayrıca Türkiye Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na başvurmalıdır. ÇSGB, çalışma başvuruları için karar verme yetkisine sahiptir. Çalışma izni alan bir Dubai vatandaşı aynı zamanda oturum izni de almış olur. Çalışma başvurusu kabul edilen Dubai vatandaşı giriş vizesi harcı, Çalışma izni belgesi harcı ve oturum izni harcı ödemelidir.

Dubai Vizesi ile ilgili bilgi almak için bizi arayın.

Türkiye’de oturum izini almak isteyen ve çalışma iznini almak isteyen Dubai vatandaşı bunun için Dubai’de Türkiye Cumhuriyeti Konsolosluğuyla iletişime geçmelidir. Dubai vatandaşının sahip olduğu çalışma izni veya çalışma izni muafiyeti belgesi oturum izni yerine sayılabilir. Dubai vatandaşı vize süresi sonrasında Türkiye’de kalacak ise oturum iznini almalıdır. Dubai vatandaşı oturum izni için Dubai’de bulunan Türk temsilciliğine başvuruda bulunabilir. Türkiye’de bulunan Dubai vatandaşı ise oturum izni için valiliğe başvurabilmektedir. Dubai vatandaşının pasaportu oturum izni süresinde 2 aydan  daha fazla geçerli olmalıdır. Oturum izni başvurusu en geç 3 ayda sonuçlanmaktadır. Türkiye içinde bulunan Dubai vatandaşı oturum izni uzatma işlemini e-ikamet üzerinden yapabilmektedir. Bunun için alınan randevu günleri ve saati İl Göç İdaresi bulunulması gerekmektedir. Dubai vatandaşı çalışma izni içerisinde Dubai’de bulunan Türk temsilciliğine gitmek zorundadır. Türkiye’de çalışacak Dubai vatandaşı ayrıca Türkiye Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı başvurmalıdır. ÇSGB, çalışma başvurusu için karar verme yetkisine sahip. Çalışma izni alan Dubai vatandaşı aynı zamanda oturum iznini almış olur. 

Dubai Vatandaşları İçin Türkiye' de Oturum izni

Dubai Vatandaşları İçin Türkiye' de Oturum izni almak hakkında olan bu yazımızda akıllara takılan tüm sorulara yanıt bulmaya çalışacağız. Dubai Vatandaşları İçin Türkiye' de Oturum izni alabilmesi ayrıca çalışma izni alması ile de mümkün olan bir durumdur. Dubai vatandaşları Birleşik Arap Emirlikleri vatandaşları olduğundan ilk aşamada Dubai’de yer alan Türk temsilciliklerine başvuru yapmaları gerekli olacaktır. Oturum izni başvuruları yaklaşık olarak 3 ay gibi bir sürede sonuçlanmaktadır. Dubai vatandaşlarının oturum izni uzatma işlemleri de e-ikamet internet sitesi üzerinden gerçekleştirilebilmektedir. Başvuru ile alınan randevu saatine kadar istenen belgeler hazırlanarak randevu günü tüm belgelerin İl Göç İdaresi’ne teslim edilmesi sürecin tamamlanmasını sağlayacaktır. Dubai vatandaşları giriş vize harcı dışında çalışmaz izin belge harcı ve oturum izin belge harcını da ödemelidir. Türkiye’de oturum ve çalışma izni almak için kişiler çalıştıkları kurumdan onay almalıdır ve bu durumu bir belge halinde istenen mevkilere sunabilmelidir.

Dubai Vatandaşları Türkiye' de nasıl Oturum izni alır?

Dubai Vatandaşları Türkiye' de nasıl Oturum izni alır sorusu son zamanlarda sıkça cevap aranan bir soru olmaktadır. Türkiye’de oturum izni almak için kişiler online başvuruyu gerçekleştirdikten sonra istenen belgeleri hazırlayıp kuruma sunarak süreci tamamlayabileceklerdir. Dubai, BAE yani Birleşik Arap Emirlikleri vatandaşları Türkiye sınırından vize sahibi olmadan da geçebilmektedir. Ayrıca çalışma izni sahibi olmaları da oturum iznini beraberinde getirmektedir. Oturum izni almak isteyen Dubai vatandaşları Dubai’de yer alan Türk temsilciliklerine başvuru yapabilmekte ve gerekli tüm bilgilere de bu noktadan ulaşabilmektedir. Dubai Vatandaşları Türkiye' de oturum izni en fazla 90 gün içerisinde neticelenmektedir. Çalışma izin için de Dubai’de yer alan Türk temsilciliklerine başvurmak yeterli olacaktır. Alınan randevu gün ve saatinde İl Göç İdaresi’nde istenen belgelerle bulunmak zorunludur. Burada önemli olan bir nokta ise Dubai vatandaşlarının pasaportlarının oturum izninden 60 gün daha fazla geçerli bir durumda olması gerekmektedir. Çalışma izni alınması ile Dubai vatandaşları ayrıca Türkiye Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na da başvuru yapmalıdırlar.

Türkiye' de Oturum izni kaç günde çıkar?

Türkiye' de Oturum izni kaç günde çıkar sorusuna yanıt arayacağımız bu içeriğimizde Türkiye’de oturum izni almak için neler yapılması gerektiği ve hangi belgelerin gerektiği gibi detayları da sizlere aktarmaya çalışacağız. Türkiye' de Oturum izni almak için yapılması gereken belli işlemler vardır. Türkiye' de Oturum izni almak için gereken belgeleri hazırlamadan önce e-ikamet internet sitesi üzerinden online bir şekilde başvuru yapılması gerekmektedir. Sonrasında istenen belgeler hazırlanarak randevu günü ve saatinde ikamet izni almak için gerekli işlemler başlatılabilecektir. İl Göç İdare Müdürlüğü tarafından değerlendirilen başvuru sonucu kişilerle paylaşılacaktır ve olumlu olması ile ikamet izin kartı kişinin adresine gönderilecektir. İkamet izni almak için gerekli belgeler pasaport, biyometrik fotoğraf, başvuru formu, sağlık sigortası, ikamet izni boyunca gerekli maddi imkânı gösteren belge, son 3 yılda sosyal yardım alınmadığını gösteren belge gereklidir. Türkiye’de oturun izni en fazla 90 gün içerisinde çıkmaktadır.

TOP