Dubai Vatandaşlarının Türkiye' de Oturum ve Çalışma İzni

Dubai Vatandaşları İçin Türkiye' de Oturum ve Çalışma İzni

Türkiye’de oturum izni almak isteyen ve çalışma izni almak isteyen Dubai vatandaşları bunun için Dubai’deki Türkiye Cumhuriyeti Konsolosluğu ile iletişime geçmelidir. Dubai vatandaşlarının sahip olduğu çalışma izni ya da çalışma izni muafiyeti belgesi oturum izni yerine sayılabilir. Dubai vatandaşları vize süresi sonrasın Türkiye’de kalacak ise oturum izni almalıdır.

Dubai vatandaşları oturum izni için Dubai’de bulunan Türk temsilciliklerine başvuruda bulunabilir. Türkiye’de bulunan Dubai vatandaşları ise oturum izni için valiliklere başvurabilmektedir. Dubai vatandaşlarının pasaportları oturum izni süresinden 60 gün daha fazla geçerli olmalıdır. Oturum izni başvuruları en geç 90 günde sonuçlanmaktadır.

Türkiye içerisinde bulunan Dubai vatandaşları oturum izni uzatma işlemlerini e-ikamet üzerinden yapabilmektedir. Bunun için alınan randevu gün ve saatinde İl Göç İdaresi’nde bulunulması gerekmektedir.

Dubai vatandaşları çalışma izni içinde Dubai’de bulunan Türk temsilciliklerine gitmek zorundadır. Türkiye’de çalışacak Dubai vatandaşları ayrıca Türkiye Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na başvurmalıdır. ÇSGB, çalışma başvuruları için karar verme yetkisine sahiptir. Çalışma izni alan bir Dubai vatandaşı aynı zamanda oturum izni de almış olur. Çalışma başvurusu kabul edilen Dubai vatandaşı giriş vizesi harcı, Çalışma izni belgesi harcı ve oturum izni harcı ödemelidir.

Dubai Vizesi ile ilgili bilgi almak için bizi arayın.

Türkiye’de oturum izini almak isteyen ve çalışma iznini almak isteyen Dubai vatandaşı bunun için Dubai’de Türkiye Cumhuriyeti Konsolosluğuyla iletişime geçmelidir. Dubai vatandaşının sahip olduğu çalışma izni veya çalışma izni muafiyeti belgesi oturum izni yerine sayılabilir. Dubai vatandaşı vize süresi sonrasında Türkiye’de kalacak ise oturum iznini almalıdır. Dubai vatandaşı oturum izni için Dubai’de bulunan Türk temsilciliğine başvuruda bulunabilir. Türkiye’de bulunan Dubai vatandaşı ise oturum izni için valiliğe başvurabilmektedir. Dubai vatandaşının pasaportu oturum izni süresinde 2 aydan  daha fazla geçerli olmalıdır. Oturum izni başvurusu en geç 3 ayda sonuçlanmaktadır. Türkiye içinde bulunan Dubai vatandaşı oturum izni uzatma işlemini e-ikamet üzerinden yapabilmektedir. Bunun için alınan randevu günleri ve saati İl Göç İdaresi bulunulması gerekmektedir. Dubai vatandaşı çalışma izni içerisinde Dubai’de bulunan Türk temsilciliğine gitmek zorundadır. Türkiye’de çalışacak Dubai vatandaşı ayrıca Türkiye Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı başvurmalıdır. ÇSGB, çalışma başvurusu için karar verme yetkisine sahip. Çalışma izni alan Dubai vatandaşı aynı zamanda oturum iznini almış olur. 

TOP İzmir Web Tasarım